IP TV over WI-Fi, Възможно ли е?

въпроси и отговори

Re: IP TV over WI-Fi, Възможно ли е?

Мнениеот sloter » Чет Апр 14, 2011 3:43 pm

Правили сме тестове с подобни у-ва "Ethernet - 220Power --- 220Power - Ethernet"
но досега не сме намерили модел които да няма проблеми с приоритизацията на телевизията въпреки, че имат такава функционалност. Като почнеш да свалаш и ТВ-то се скапва. Само за ТВ би трябвало да няма проблем.
Аватар
sloter

Мнениеот bkambarev » Чет Апр 14, 2011 6:51 pm

plameni написа:.....
Не си чел внимателно:
....

Сори @plameni в бързината изобщо не обърнах внимание, прав си!

А ценички на тез джаджи намери ли нейде?

Интересно ми е колко ще излезне това и дали си заслужава.
Изображение
За всичко има отговор в http://www.Google.com !!
Аватар
bkambarev

Мнениеот plameni » Чет Апр 14, 2011 9:58 pm

61.32 лв./бр.

Изображение

С коаксиалния кабел излиза по-скъпо.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот switch » Пет Апр 22, 2011 4:47 pm

То качеството май ще е гадно ако се ползва RF модулатор (май и приеманият аудио сигнал ще бъде моно, а картината сигурно ще е ал джазира :geek: ). Миналата седмица в гледах магазин Conrad в Пловдив едно Wireless решение на 2.4GHz. Комплекта се състоеше от 2 устройства - едното при TV приемника, а другото при отдалечения телевизор. Имаха аудио и видео входове/изходи под формата на чинчове. Направи ми впечатление че и на двата модула аудио сигнала беше с 2 чинча ("L" i "R"), но това май не е гаранция че приеманият аудио сигнал ще е стерео, а за картината въобще не знам как ще е. Та двете устройства (приемник и предавател) наподобяваха по форма Wi-Fi рутер. Цената на комплекта беше 60-70лв. Някой виждал ли е как работят тези системи и дали ще се получи нещо добро :wasntme:

А относно проблема със смяната на каналите от съседната стая съм си направил един IR Repeater, който улавя излъченият от дистанционното сигнал и го предава в стаята с приемника. И така си сменям каналите от съседната стая без да ходя при TV приемника.
Ако някой се интересува мога да му пратя схемка :D
switch

Мнениеот plameni » Пет Апр 22, 2011 7:33 pm

Забелязах една обява за продажба в друг форум.
Може и да ти свърши работа.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот gibona » Пон Май 16, 2011 2:01 am

Случайно някой да е пробвал с wi-fi рутер, на който може да му се качи Tomato firmware? На моят има настройка Multicast Rate, която трябва да се грижи колко да е мултикаста. За съжаление нямам втори подобен такъв рутера за да пробвам дали ще се пусне сигнал до stb-то. Също стои въпроса дали G стандарта ще издържи да прекара целия сигнал или ще трябва да се ползва N стандарт рутери. При всички положения обаче цената ще е от порядъка на 160 лева (2х Buffalo 125G) или повече.
gibona

Мнениеот pAbLo » Чет Юни 30, 2011 12:24 pm

Излезе и решение на проблема с ТВ-то но е доста скъп за момента
http://www.reset.bg/catalog/28/2801/2801114/
Операторът Х не иска да те губи като клиент ,но когато не може да отговори на конкретните потрбности е нормално да потърсиш друг оператор, без излишна сантименталност.

Изображение
pAbLo

Мнениеот hun » Чет Юни 30, 2011 1:10 pm

Трансмитера е с USB порт. Освен ако HDMI порта не е вход е неизползваемо при нашия сетъп.
hun

Мнениеот pAbLo » Чет Юни 30, 2011 2:47 pm

Код: Избери целия код
I/O

The WAVI transmitter is bundled with a USB cable to connect the WAVI transmitter to your PC. Then plug the dongle of a wireless keyboard or mouse to the USB port on the WAVI receiver. Simple as that! Now you can enjoy two way control from the comfort of your couch.

HDMI ports are required both on your PC and TV. WAVI transmits high definition image and sound to the TV.

Това от сайта на АСУС.
Би било глупаво да е еднопосочен HDMI-то ама знам ли Тайванците какво са измислили :lol:
Това от един друг сайт
Код: Избери целия код
Wireless standard    AMIMON WHDI Technology
Antenna    4 x 5 MIMO
Operating frequency    5GHz
Transmission distance    Up to 25 meters (line of sight)
Tx I/O    1xHDMI input
Rx I/O    1xHDMI output, 2 x USB
Power    DC output: 12V, 2A
Audio    Up to 8-channel 192KHz 24-bit

Трансмитера е ин,само с дистанционното е зора :rofl:
Операторът Х не иска да те губи като клиент ,но когато не може да отговори на конкретните потрбности е нормално да потърсиш друг оператор, без излишна сантименталност.

Изображение
pAbLo

Мнениеот switch » Сря Авг 03, 2011 10:06 pm

То дистанционното не въобще грижа. Както съм писал по - горе направил съм си една схемка за IR - Repeater, която върши чудна работа. И като гледам май ше взимам някакъв wireless sender ама не знам кога ще е че като гледам читавите са от 80 - 90 кинта нагоре. Под читав имам предвид звука да е стерео и картината да не е ал - джазира :P .
Ето един вариант:http://satshop.bg/product.php?id_product=116
switch

ПредишнаСледваща

Назад към FAQ