Очакване на отговор от съпорта

Voice over IP - Интернет телефония

Очакване на отговор от съпорта

Мнениеот agenta » Вто Фев 02, 2010 11:25 pm

Здравейте, вече втори ден чакам отговор от съпорта, относно въпрос за телефонната услуга. Питането ми беше за номера с прификс 00800 - те са т.нар безплатни линии за целия Европейски съюз. Малко ми е непонятно защо този разговор се таксува от ITD Network-Cooolbox като международен, при положение, че дори и в сайта на съответната европейска служба, която предоставя този номер за връзка с нея е написано, че обажданията са безплатни от фиксирани телефони от всяка една точка на Европейския съюз?

Надявам се нашият доставчик да е фиксиран наистина и да предоставя всички услуги, които трябва да се предлагат такъв тип оператори и то коректно!
Аватар
agenta

Re: Очакване на отговор от съпорта

Мнениеот sloter » Сря Фев 03, 2010 3:31 am

От както разбрахме за случая сме стартирали вътрешна задача с която да вземем становище по случая. Проведените от вас разговори до този номер до момента са донесли загуби на фирмата ни от над 130 лева от разликата в цената на която ние сме терминирали този разговори и цената която вие ще платите за тях. Естествено ще поемем тези загуби като част от риска които поемаме по-принцип с намалянето на броя префикси в ценовата ни листа. За съжаление Европейския съюз не е Съединените Щати и въпреки, че има някои регулации просто няма механизми все още те да заработят и да предоставят тези безплатни номера. Няма доставчик които да дава тези телефони безплатно за да можем и ние да ги дадем безплатно на вас нашите абонати. Сигурен съм, че няма доставчик в БГ които да ви дава тези телефони безплатно . Предстои известно четене на документи , регулации и ценови листи и когато имаме ясно становище ще ви уведомим.
Аватар
sloter

Мнениеот agenta » Сря Фев 03, 2010 11:21 am

Ще изчакам отговора Ви, но искам да Ви уведомя, че има такива доставчици в България - един от тях е Мобилтел ЕАД, независимо, че е упоменато, че могат да се срещат ограничения, когато даденият номер се набира от мобилен телефон, М-Тел предоставя абсолютно безпланто свързване към този номер за потребителите си. Проведох и от мобилния си телефон подобен разговор, защото ми се налагаше, а и вече бях видял, че е таксувано при Вас, след което на следващия ми ден текущата ми сметка не се беше увеличила нито със стотинка. Свързах се с Обслужване на клиенти на М-Тел и от там ми беше казано, че към всички номера с този префикс - 00800, те предлагат безплатни разговори за своите клиенти.
Аватар
agenta

Мнениеот sloter » Чет Фев 04, 2010 7:42 pm

На първи прочит на документите нямаме задължение да доставяме тези разговори безплатно, но пък има някаква процедура това да стане. Ще я задействаме и ще ви напишем когато има яснота.
Аватар
sloter

Мнениеот fashion_m » Нед Фев 07, 2010 9:37 pm

Ами номерата с 0700? Звъня аз на един такъв номер, който, разбира се, е част от фиксирана мрежа и е обявен, че обаждането към него е на цената на един градски разговор, и после гледам, че нито е отчетен към безплатните ми минути, нито е таксуван като градски разгово, А Е ТАКСУВАН КАТО МЕЖДУГРАДСКИ (0.08 СТ/МИН.) Е к'во прайм ся?
Изображение
Аватар
fashion_m

Мнениеот Lucifer » Чет Фев 11, 2010 2:53 am

fashion_m написа:Ами номерата с 0700? Звъня аз на един такъв номер, който, разбира се, е част от фиксирана мрежа и е обявен, че обаждането към него е на цената на един градски разговор, и после гледам, че нито е отчетен към безплатните ми минути, нито е таксуван като градски разгово, А Е ТАКСУВАН КАТО МЕЖДУГРАДСКИ (0.08 СТ/МИН.) Е к'во прайм ся?

Обадете се на телефона за съпорт. Ще видим конкретно за кой разговор става дума и ако наистина има проблем ще го отстраним.
Lucifer

Мнениеот t0sh00 » Чет Фев 11, 2010 10:30 am

И моите разговори към 0700 са били таксувани като междградски. @fashion_m, явно такава е политиката на ITD за тези номера. Не знам дали имат задължение да го представят като градски разговор (дори и към безплатните минути). Правя аналогия с 0800: на други оператори разговорът към 0800 е безплатен, нали?
t0sh00

Мнениеот agenta » Чет Фев 11, 2010 10:37 am

И на мен ми се таксуват разговорите към 0700, еми когато един разговор е обявен като цената на градски трябва да е така за всички фиксирани оператори! Нека да не го предоставят в безплатни, но поне да се таксува на цената на градски, а не на междуградски разговор!
Аватар
agenta

Мнениеот GH0STFACE » Чет Фев 11, 2010 2:43 pm

Еи ся стана белята. Айде да видим ся кой-кой лъгал за тези номера.
I gotta red bandana, wrapped arround the chrome .44
Аватар
GH0STFACE

Мнениеот alex » Чет Фев 11, 2010 4:01 pm

t0sh00 написа:И моите разговори към 0700 са били таксувани като междградски. @fashion_m, явно такава е политиката на ITD за тези номера. Не знам дали имат задължение да го представят като градски разговор (дори и към безплатните минути). Правя аналогия с 0800: на други оператори разговорът към 0800 е безплатен, нали?

agenta написа:И на мен ми се таксуват разговорите към 0700, еми когато един разговор е обявен като цената на градски трябва да е така за всички фиксирани оператори! Нека да не го предоставят в безплатни, но поне да се таксува на цената на градски, а не на междуградски разговор!

Здравейте,

проверих разговорите и на двама ви, за последните 45 дни и не намирам разговори към 0700, освен разговори към нашия съпорт, а те не са таксувани
Налага се да повторя фразата която в тоя форум се повтаря през пост:
Моля, обадете се на съпорта, нашата работа е да намерим решения на вашите проблеми.
Никой не е казал, че решенията се откриват лесно и бързо, но ние ще направим всичко възможно.
I know it all. I just can't remember it all at once.
alex
The Support

Следваща

Назад към VoIP