Въпроси и отговори свързани с телефонната услуга

Voice over IP - Интернет телефония

Re: Въпроси и отговори свързани с телефонната услуга

Мнениеот agenta » Пон Яну 13, 2014 7:44 pm

Здравейте,

Бих искал да сигнализиран на съпорта, че от началото на месеца при разговор в системата на My Cooolbox, при проверка по дни и осъществени разговори в секцията "Дестинация" излизат питанки. Явно има някакъв проблем, защото това се наблюдава при всякакви разговори - градски, междуградски, мобилни и пр. Дори може да е някакъв минимален бъг, но е дразнещо така да излиза.

Ето и скрийншот:
Изображение

Надявам се екипът да оправи този малък, но досаден проблем в системата.

Благодаря предварително за съдействието!
Аватар
agenta

Мнениеот tedet » Вто Яну 14, 2014 11:20 am

Здравейте,
Благодарим за сигнала. Ще предадем на колегите и ще Ви потвърдя тук, когато проблемът е отстранен.

EDIT: Проблемът е отстранен.
tedet

Мнениеот vkk » Вто Фев 04, 2014 1:39 pm

Здравейте!
Може ли някой с думи прости да ми обясни, имам ли включени безплатни минути към мобилните оператори или не и колко са на месец. Видях, че има разлика между нови, стари договори, не знам аз в кои графи попадам. Плащам 29.90 на месец, Пловдив, интернет - 100мбпс, телефон никога не съм ползвал до сега.
vkk

Мнениеот tedet » Вто Фев 04, 2014 4:12 pm

Здравейте, както говорихме и по телефона, в безплатните Ви минути се включват и мобилните мрежи в България.
П.С. Сега виждам, че запитването е от днес, а не с вчерашна дата. :oops:
tedet

Мнениеот Lucky Luciano » Вто Мар 11, 2014 11:32 am

Тъй като вече имаме 4 тройни услуги, онзи ден гледах разпечатките за телефонните разговори. Направи ми впечатление, че разговорите в мрежата на Кулбокс се отчитат като време. Доколкото знам, разговорите в мрежата на оператора са безплатни и неограничени. Обаче, минутите, които се таксуват, приспадат ли се от 100-те включени минути или не? Преди години Бибаком имаха една доста нелоялна практика, при която отчитаха само като минути разговори в мрежата на оператора, но се приспадаха от общия брой. Тоест имаш 100 минути към всички, но минутите в мрежата пак се отчитаха от тези 100 и след изчерпването им, минутите към мрежата на оператора пак оставаха безплатни, но когато звъниш извън мрежата, се таксува. Надявам се да разбирате питането, ако не ще се опитам да го структурирам отново. Предполагам, че само като минути се таксува, но не се приспада, но да питам де...
Имам предвид това -> http://s7.postimg.org/3nuafs8iz/Untitled.jpg
Дали тази отчетена минута се приспада от 100-те минути или просто се отчита, а 100-те минути са само за разговори извън мрежата на Кулбокс.
Lucky Luciano

Мнениеот pAbLo » Вто Мар 11, 2014 1:37 pm

В дъното на листа има едно пояснение
* Разговорът участва изцяло или частично в пакета включени безплатни минути
Ако виждаш примерно - 3:21 3:21 0.00 *
Това ти харчи от минутите - в случая не виждам * и не би трябвало да дърпа минути.
Операторът Х не иска да те губи като клиент ,но когато не може да отговори на конкретните потрбности е нормално да потърсиш друг оператор, без излишна сантименталност.

Изображение
pAbLo

Мнениеот Prometheus » Вто Мар 11, 2014 5:57 pm

Здравейте,

@Lucky Luciano

Разговорите към фиксираната мрежа на Ай Ти Ди Нетуърк (включително номера 0700 на Ай Ти Ди) са неограничени,безплатни и не се приспадат от 100 - те минути на месец по тарифният Ви план.
Аватар
Prometheus
Модератор

Мнениеот Lucky Luciano » Чет Мар 13, 2014 12:34 am

Благодаря за информацията и коректното отношение. Може би сте от малкото, които не хитруват.
Lucky Luciano

Предишна

Назад към VoIP