Хм...

Интернет

Хм...

Мнениеот Svrnc_Tprunkov » Чет Авг 14, 2014 1:05 am

Уважаеми Куулбокс...

Години наред съм ви бил лоялен клиент, отказах се от Близу, плащал съм по 100 лв на месец за офис пакет до домашния ми адрес, само и само да съм към Вас. Днес, обаче, бях неприятно изненадан от липса на достъп до всякакви сайтове.

Разбирам, че като се качим много "маймунки" на клона скоростта ще намалее. Ясно ми че, обявените скорости са по-скоро пожелателни, отколкото реални. Никога не съм избирал по скорост на сваляне от Замунда, защото това не е било мой приоритет. Аз винаги съм разчитал на стабилен, надежден интернет, без микропрекъсвания и прочие близу-простотии.

Рекламирал съм винаги вашите услуги, като съм убеждавал хора да избират Вас пред всякакви други доставчици там, където е имало достъп до Вас.

Всичко това бе факт и реалност до днес, когато за първи път нямах достъп до интернет.

Качеството на услугите, които предлагате, с времето показват склонност да избледняват. Вашите техници спасяват положението, но няма как да не отбележа този факт. Скоростите за достъп към и от всякакви сървъри падат прогресивно, и това трябва да спре. Ако не спре, ще се принудя да търся алтернативни варианти, а това не е във Ваш интерес.

Ако имате някакви проблеми, бъдете честни с нас тук, в този форум, за да можем да реагираме по някакъв приемлив начин за нас - било то с разбиране, било то по друг начин.

И моля ви, не ми казвайте да се свържа с Вас по телефона... Пиша този пост в 1 часа през нощта, и не смятам да ви звъня за нещо, което знаете сами. Направете така, че да не се налага да ви звъня.

С уважение,
редовен платец и потребител на Вашите услуги.
Svrnc_Tprunkov

Re: Хм...

Мнениеот Ilves » Чет Авг 14, 2014 10:03 am

Прекъсването беше след 0:30 ч. на цялата услуга за около 10-ина минути до 0:46 ч. според това, което виждам в рутера си.

Скоростите на интернет дори напротив — мисля, че реално са увеличени международните скорости. Примерно току-що прехвърлих близо 650 MB за 3 мин до сървър в Калифорния, което е почти 30 Mbit/s реална скорост. Говоря за едновременно качване на файлове от по 35 MB всеки, а не на 1 единствен файл.

Редовно си правя замервания и изобщо не съм съгласен, че има "прогресивно" падане на скоростите... Абсолютно стабилна и постоянна като параметри връзка... Това прекъсване не е първото или единственото, но едва ли има друг доставчик с по-малко падане на връзката. За конкретен потребител или район може да е различно, аз просто споделям какво аз виждам.
Ilves

Re: Хм...

Мнениеот Svrnc_Tprunkov » Чет Авг 14, 2014 3:39 pm

Ilves написа:Прекъсването беше след 0:30 ч. на цялата услуга за около 10-ина минути до 0:46 ч. според това, което виждам в рутера си.

Скоростите на интернет дори напротив — мисля, че реално са увеличени международните скорости. Примерно току-що прехвърлих близо 650 MB за 3 мин до сървър в Калифорния, което е почти 30 Mbit/s реална скорост. Говоря за едновременно качване на файлове от по 35 MB всеки, а не на 1 единствен файл.

Редовно си правя замервания и изобщо не съм съгласен, че има "прогресивно" падане на скоростите... Абсолютно стабилна и постоянна като параметри връзка... Това прекъсване не е първото или единственото, но едва ли има друг доставчик с по-малко падане на връзката. За конкретен потребител или район може да е различно, аз просто споделям какво аз виждам.

Години наред и при мен беше такава ситуация, но последните два месеца прогресивно намалява скоростта. Пак казвам, това е бял кахър, и не бих вдигал гюрлютия за подобни неща. За ТВ услугата също нямам претенции - въпреки, че и там доста неща (не) се случват, но тук колегите пишат редовно, реакция има, и когато съм звънял в офиса на Куулбокс винаги са вземали мерки.

Признавам, че вчера малко прекалих с поста си, но точно в този момент трябваше да свърша важна работа, и пред очите ми изникна точно на Близу ситуациите - винаги, когато ти трябва, е дробец интернета. Съчетано с малките дреболии от другите неща (поне при мен) доста ми кипна чайника. Извинявам се на служителите на Куулбокс, ако някой се е засегнал.
Svrnc_Tprunkov

Назад към Интернет