Интернет скорости.

Интернет

Re: Интернет скорости.

Мнениеот VanCool » Пет Окт 26, 2012 1:36 am

lordoftrance написа:След понеделник нета пак си е приказка. За това не звъня много много на support-a аз. като се получи да е бавен някой ден, си се оправя до другия. Дали сще званна в събота вечерта или не, то в понеделник (примерно) все нета пак ще е на 100%. От support-a най-много някой тест на устройствата да ми пуснат и да кажат че всичко е ок. :)

А тия скорости на speedtest как ги правите незнам. Аз си тегля без проблеми и от чужбина с 9-10МБ, ама на speedtest към който и да е сървър никога не стигам повече от 20Mbps .

От кои чуждестранни сайтове теглиш с 9-10 МБ, че ми стана интересно?
Би ли постнал няколко да се прбваме? :)
Аватар
VanCool

Мнениеот lordoftrance » Съб Окт 27, 2012 1:18 pm

Ами аз си ползвам Private Trackers . Че там нещата излизат бая по-бързо от замунда и се сийдва много по-здраво. И с нашия нет скороста даже е по-добра. :D Та примерно BTN, TorrentLeech, IPTorrents, SCC. Като се порови човек из форума на замунда има много инфо за тях.

Или пък като пусна 9-10 DJ сета от Soundcloud. Стигам пак 6-7 MB и нагоре даун. Там просто те ограничава сървъра на облака. :)

EDIT
Мани, даже хващам редовно че uTorrent ъплоудва към чужди IPs (FRA, GER, SWE, ROM, NED) с над 7MB/Sec . Демек ъплоуда за чужбина ни е по-висок от това което пише, 50Mbps. :o :)

За това скороста от тези тракери е толкова висока.
http://en.wikipedia.org/wiki/Seedbox
lordoftrance

Мнениеот VanCool » Съб Яну 12, 2013 7:59 pm

Преди малко поставих нов рекорд на сваляне - 11.1МВ/с. както ще видите по-долу на снимката.
Последния сийдър най-долу е другата ми машина, която е вързана за рутера.
Аз си мислих, че рутерът забива, ама май ще се окаже, че всичко си му е наред.
Проблемът е или в Уиндоуса нещо или в торент клиентът и по-точно в подбора на сийдъри, който прави самият торент клиент.
Чудна работа!

Изображение
Аватар
VanCool

Мнениеот lordoftrance » Вто Яну 29, 2013 1:28 am

11.2 MB/Sec Upload, COOOLBOX FTW !!!
lordoftrance

Мнениеот vttv » Вто Мар 26, 2013 12:49 am

Имам проблем с скоростта от два дена!
Изображение

Възможно ли е да ми дадете хост порцията на ip адреса понеже не откривам договора си дали е записан там.
Аватар
vttv

Мнениеот Backo » Вто Мар 26, 2013 1:39 am

Ае... от къде вадите тези скорости на UPLOAD? :-o

Аз от както се прехвърлих от Duo пакета на "новите" повече от това не мога да вдигна и на двете трасета с каквито и да е компютри да сложа

Cooolbox
Изображение

CooolNet (фиксирано IP)
Изображение

:o :o :o

дори и да пробвам със сайтове за upload като например http://easy-share.com/ пак не мога да вдигна повече от 10Mbits. FTP ми е същото?! :o
Ще може ли малко тестове и от други ще съм Ви много благодарен.

BTW, сега вечерта отново имаше проблеми с международния при мене Вие забелязвали ли сте проблем? За ~2мин. нямах никакъв международен интернет.

P.S Тестове от преди когато бях на Duo. Скорости които никога не са падали под 25MB/s. Също така да допълня, че тези тестове са правени с пусната онлайн игра с 250+ човека connected към машината + уеб сайт + форум (там потребителите не съм ги бройл колко са били на линия)

Изображение Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Backo

Мнениеот vttv » Вто Мар 26, 2013 1:15 pm

Аз лично имах проблем със скоростта вечерта, ето ми дневната скорост в BG и EU. От ВТ съм с трио пакет.
Изображение
Изображение
А преди бяха много по добри.
Аватар
vttv

Мнениеот Backo » Вто Мар 26, 2013 2:47 pm

Аз съм и с трио и с coolnet и да и при мен преди бяха много по-добри, но сега от този speedtest а и от FTP аз съм нямал по-висока скорост на UPLOAD от ~13Mb/s (чужбина) :roll: вкъщи съм с 6 компютъра 2 от които с linux и дори на тях нямам такава скорост :roll:
Аз също съм от Търново (Картала).

Ето при мен как е сега:

Cooolbox (към Vodafone)
Изображение

Cooolnet (към FidoNet)
Изображение

Edit:

Пробвах upload в easy-share.com с Windows-а и не мога да кача повече от 1MB. След това влезнах в единият Linux и пробвах от там. Резултата е този:

Изображение

:o :o :o :o

проблема с FTP-то е бил, че не съм погледнал за ограничението на скоростта при клиента в Linux машината (сложих го, че да не преча на играта на хората когато UP-вам нещо). Повече от това не мога да искам :wasntme: А и м/у другото Windows-а е гадна работа както и тестовете от SpeedTest.
Аватар
Backo

Мнениеот pepo972 » Вто Мар 26, 2013 4:28 pm

Аз съм с Cooolbox:
Изображение

Ето и до Лондон (Водафон):
Изображение
Аватар
pepo972

Мнениеот Backo » Вто Мар 26, 2013 4:49 pm

При мен BG е меко казано перфектно:

CooolNet (към София не знам кой сървър)
Изображение

но само да кажа, че това много лъже... UP-а е повече от показаното :wasntme: :rock:
Аватар
Backo

ПредишнаСледваща

Назад към Интернет