15-20 MB/s от торенти

Интернет

Re: 15-20 MB/s от торенти

Мнениеот plameni » Чет Яну 12, 2017 10:24 pm

Не ми изопачавайте думите. Не съм препоръчвал слагане на Linux, а само временното му "използване" от флашка, без това да променя каквото и да е на лаптопа.

Идеята е да се тества скоростта на връзката от "чиста" операционна система, без неизбежно натрупаните във времето допълнителен софтуер, конфигурационни промени, временни файлове, "боклуци", "бози" и т.н. Включен ли е firewall? Има ли инсталиран антивирусен софтуер?

Това, което аз мога да кажа е, че получавам точно това, за което плащам.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот Airfan » Пет Яну 13, 2017 12:07 am

Ето ти пример, че скоростта зависи от трасетата и от натоварването на сървърите:
Изображение

В рамките на 1 мин скоростта ми варираше от 30 мегабайта в секунда до 20К в секунда. Просто при такива скорости няма как да имаш гарантиран капацитет. За торентите тествай с някой активен торент с много сийдъри.
Прикачени файлове
2.png
2.png (15.86 KiB) Прегледано 740 пъти
1.png
1.png (13.64 KiB) Прегледано 740 пъти
Аватар
Airfan

Мнениеот allstars » Пет Яну 13, 2017 12:51 am

plameni написа:Не ми изопачавайте думите. Не съм препоръчвал слагане на Linux, а само временното му "използване" от флашка, без това да променя каквото и да е на лаптопа.

Идеята е да се тества скоростта на връзката от "чиста" операционна система, без неизбежно натрупаните във времето допълнителен софтуер, конфигурационни промени, временни файлове, "боклуци", "бози" и т.н. Включен ли е firewall? Има ли инсталиран антивирусен софтуер?

Това, което аз мога да кажа е, че получавам точно това, за което плащам.

Преинсталирам операционната си система сам и то през няколко месеца точно заради тези неща. Боравя нормално с компютър от 15 години и нямам антивирусна, защото използването и при мен е напълно безмислено. Всички тестове бяха при торенти с възможно най-много сийдъри и възможно най-малък брой хора, които теглят от тях (leech)

Аз вече си направих изводите. На вас колеги искрено ви благодаря за съветите.
allstars

Мнениеот plameni » Пет Яну 13, 2017 7:22 am

Опитът ми като потребител на Cooolbox от 2008-а показва, че при всяко увеличение на скоростите, поне 60%-70% от потребителите имат проблем с достигането на максималните стойности.
Историята на форума и темата в Bulforum, обаче налагат извода, че в 99.9% от случаите това не е по вина на Cooolbox.

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот Airfan » Съб Яну 14, 2017 12:36 am

С около 10-15 пиъра закачени.
Прикачени файлове
dn.png
dn.png (2.02 KiB) Прегледано 713 пъти
Аватар
Airfan

Мнениеот allstars » Съб Яну 14, 2017 12:42 am

Airfan написа:С около 10-15 пиъра закачени.

Такава скорост никога не съм хващал от торент :S
allstars

Мнениеот PCdoctor » Сря Яну 18, 2017 10:48 pm

Ето и от мен малко инфо. Доволен съм от Интернет.
Мрънкането го намирам за неоснователно. :)
Coolbox предлагат за парите ни отличен интернет и отлична поддръжка.

:clap:
Прикачени файлове
tests.JPG
tests.JPG (43.82 KiB) Прегледано 685 пъти
speedtor.JPG
speedtor.JPG (28.73 KiB) Прегледано 685 пъти
Последна промяна PCdoctor на Чет Яну 19, 2017 1:27 pm, променена общо 1 път
Аватар
PCdoctor

Мнениеот Dominator_X » Чет Яну 19, 2017 1:11 pm

allstars написа:Здравейте!
От няколко дни съм ваш клиент и използвам услугата cool net 24.90лв.
Искам да ви попитам нормално ли е да не мога да достигна повече от 20 MB/s от торентите в Замунда и Arenabg (без значение дали са с 10 сийдъри или с 60-70 сийдъри)

Кабела минава от вашия fiber converter директно в лаптопа ми (модела е macbook pro mid 2012)

Днес тествах няколко пъти и дори с мъка достигам 13-14 MB/s (а първите няколко секунди download-a стартира с 20-30 MB/s)

Разбирам, че скоростите ви са до 1000 mbps, но разликата при мен е почти 10 пъти от обявеното
Изображение

Сега забелязвам че и upload към dox.bg и zippyshare не достигам повече от 10-15 MB/s (дори в докс.бг едва задържа на 5 MB/s)

Това го наблюдавам откакто им станах абонат на високата тарифа, понеже ползвам тройната им услуга - на Speedtest ковеше 300Mb/Sec Download 780Mm/Sec... И по форуми съм писал и с флашки на LiveCD съм тествам и все тая - от торент трудно 30МБ+ при това прогреса започва от 24% процент на торента.... Като цяло скоростите са фейк! Няма реални до 1000МБ/Сек. Отделно скоростите от Speedtest нямат нищо общо с реалните такива... Ползвам SSD и гигабитова ланка естествено и все тая...
клиентски номер: 1028529
Dominator_X

Мнениеот PCdoctor » Чет Яну 19, 2017 1:45 pm

Dominator, скоростите не са фейк. Става въпрос за различни неща. Ще дам един тъп пример, дано ме разберете.
Coolbox ни дава възможност да ползваме тръба по която МОГАТ да минат 1000 литра в секунда вода. Но там откъдето теглим ни пускат по 100-200 литра максимум.
Капацитета който ни е подсигурен, не може да бъде запълнен от торент тракерите, сайтовете за download и т.н. И затова доставчика ни на интернет няма вина. С течение на времето при повече късмет може и да теглим тук там с по-високи скорости. Засега ограничението идва от предлагащите файлове за теглене.
Speedtest какво прави? Дава възможност за download на определен обем информация, за определено време. Същото е и с upload. На теория това е максимума който може да се достигне. На практика картинката е друга. Но с времето ще има промени.
Не ни остава нищо друго, освен да се въоръжим с повечко търпение и да чакаме . :rock:
Аватар
PCdoctor

Мнениеот plameni » Чет Яну 19, 2017 4:45 pm

Скоростите са напълно реални и достижими.
Освен да си настроите или в краен случай да си смените "кошниците", друго не мога да предложа...

Изображение

Аватар
plameni

ПредишнаСледваща

Назад към Интернет