Прекратяване на услуга SOHO2

Информация за услугите

Прекратяване на услуга SOHO2

Мнениеот D.Dimitrov_ » Съб Яну 21, 2017 4:14 pm

Здравейте!
Вчера (20.01.2017г) ми се обади оператор на Coolbox, който ме уведоми, че до края на месец февруари 2017г. се спира услугата SOHO2 т.е. интернет(100мб)+ телефон, която ползвам вече 10 години, с такса 24,90лв. Като алтернатива ми предложиха "cooolHome"(пакет интернет/телефон/тв) с такса 34.90. Усилено търсих в целия сайт и форума, но не намерих такава информация за прекратяване на услугата. От цифровата тв, включена в новия пакет, нямам нужда тъй, като ползвам друг оператор, а сега изглежда съм принуден да се включа, за да запазя телефона си. Доста неудобна за мен ситуация, защото за да запазя телефона си, трябва да заплащам и нещо ненужно за мен, което няма да ползвам. Мисля си, че можеше да се публикува информацията в портала по-навреме, за да си търсим алтернативни варианти, а сега имам срок до понеделник 23.01.17, да реша и уговоря час за техниците, които ще трябва да инсталират хардуера за новия пакет.
D.Dimitrov_

Re: Прекратяване на услуга SOHO2

Мнениеот plameni » Съб Яну 21, 2017 5:04 pm

Изискай официално уведомление.
Телефонните разговори и електронната поща не са официален канал за активиране/промяна/прекратяване на услуги.
Поне така ни казват от години...

Иначе става: "Прасета не може, а кучета и котки може"
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот plameni » Нед Яну 22, 2017 11:47 am

btw, казаха ли ти какви ще бъдат действията им ако откажеш да преминеш на CooolHOME?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот D.Dimitrov_ » Нед Яну 22, 2017 5:57 pm

Не са ми казвали в случай, че откажа, какво ще предприемат. Предложиха ми такса 29,90 лв ...компромисен вариант (интернет 100мб+ Цифр.тв+ телефон)....но то пак си е вид "извиване на ръце", след като не ми е нужна цифровата телевизия.
D.Dimitrov_

Мнениеот plameni » Нед Яну 22, 2017 6:04 pm

т.е. предложили са ти друга услуга, която също не се предоставя официално.
Много интересно на какво основание тогава се иска промяната!?

Аватар
plameni

Мнениеот D.Dimitrov_ » Нед Яну 22, 2017 6:39 pm

Тая услуга не се предлагала за нови клиенти, така ми обясни мацката по телефона. Само за настоящи абонати.
Дори така да е, можеше да драснат два реда в сайта, да са наясно хората...за какво е този портал, като няма никаква информация в него. Сега, като няма официална информация, какво доверие да имам на едно тлф. обаждане, ми то може и телефонните измамници да ми се обадят и да ми кажат...." От утре си на 100 лв такса...сегашната услуга се закрива"....и аз ако се вържа ще извикам техниците да слагат устройства. Тези на пръв поглед дребни неуредици..дразнят, като се има в предвид в каква авторитетна фирма се вършат.
D.Dimitrov_

Мнениеот plameni » Нед Яну 22, 2017 7:51 pm

Особеното на телефонната услуга е, че съгласно ЗЕС, за предоставянето й, освен всичко друго, се изисква "разрешение за ползване на индивидуално определен ограничен ресурс - номера".
С това разрешение обаче, вървят и един куп задължения на доставчика. Нямат право да ти спрат услугата, ако ти си изряден.
Самоволното спиране и отказ за предоставяне, при едно обжалване в КРС, може да доведе до много сериозни последици за доставчика.
Единственият начин е изцяло да спрат да предлагат телефонна услуга и да откажат предоставения ресурс.

Аватар
plameni

Назад към Услуги