Стартират услуги за дома с пълноценен гигабитов интернет

Място за служебни съобщения, новини, промоции и др.

Re: Стартират услуги за дома с пълноценен гигабитов интернет

Мнениеот mitakkka » Пон Сеп 19, 2016 3:11 pm

Здравейте, пробвайте на Windows 10 ако сте през EDGE browser-а да пуснете http://www.speedtest.net на следните сървъри. Резултатите при мен вече на тези сървъри са съвсем приемливи
5643756562.png
5643756562.png (32.44 KiB) Прегледано 1035 пъти

Haskovo - hosted by escom
Sofia - hosted by Neterra Ltd.
mitakkka

Мнениеот Ilves » Пон Сеп 19, 2016 8:38 pm

По-скоро, за да се избегнат всякакви антивируси, блокировки и т.н., чист линукс от бърза флашка, Chrome без каквито и да е приставки и както беше даден от друг потребител спийдтеста на виваком от тук, като че ли дава най-високи резултати. Не постоянно, но поне се стигат някакви гранични стойности. Но пък да не си мисли някой, че ще почне да сваля торенти или файлове на тази скорост. Това са някакви такива постижения за протокола...
Изображение
Ilves

Мнениеот Tony_ » Вто Сеп 20, 2016 10:59 am

Ilves написа:
Tony_ написа:... защото има множество фактори, които ...

Определете вие условията на един примерен тест -- еди как си, до еди къде си, еди колко си файла едновременно ако трябва, ваш сървър, каквото ще да е... Или просто кажете докъм 500-800 Mbit/s (примерно) реална скорост на гигабитова връзка. Мен дълбоко ме съмнява самото ви устройство дали може да достигне рекламираните 1 Gbit/s.

Между другото в момента си задавам въпроса -- останалите портове, които са за телевизионните приемници и телефонната услуга имат ли някакъв резервиран за тях ресурс, който да намалява капацитета на гигабитовия порт за интернет или определения капацитет за всеки потребител?

Здравейте, @Ilves,

Няма определен капацитет, който да е резервиран за телевизионната и телефонната ни услуга. Има QoS, който се грижи за нейното безпроблемно ползване.

Относно въпроса ви за примерен тест, може да тествате следното:
1. Speedtest до сървър в България (Haskovo, escom);
2. Speedtest до сървър в Германия (Frankfurt, Vodafone);
3. Сваляне на голям файл от Google Drive;
4. Сваляне на Linux дистрибуцията Ubuntu за десктоп => http://www.ubuntu.com/desktop

По време на свалянето на файлове можете да проследите скоростите в Task Manager/Activity Monitor.
t | 0700 45 045 m | +359 888 045 045
info@cooolbox.bg | www.cooolbox.bg
Аватар
Tony_
Модератор

Мнениеот Ilves » Вто Сеп 20, 2016 11:33 am

Благодаря за информацията как да тестваме. Последно само да уточним при така поставените условия, какви скорости би следвало нормално да наблюдаваме?
Ilves

Мнениеот Dominator_X » Вто Сеп 20, 2016 1:36 pm

mitakkka написа:Здравейте, пробвайте на Windows 10 ако сте през EDGE browser-а да пуснете http://www.speedtest.net на следните сървъри. Резултатите при мен вече на тези сървъри са съвсем приемливи
5643756562.png

Haskovo - hosted by escom
Sofia - hosted by Neterra Ltd.

Здравей,
Вече всичко се нормализира - тестовете са нормални.
Благодаря!

P.S. само през speedtest виждаме високите цифрички - реално аз максимум тегля с не повече от 250Mbit.
Dominator_X

Мнениеот Tony_ » Вто Сеп 20, 2016 5:52 pm

Здравейте, @Ilves,

Няма еднозначен отговор. Достигнатите скорости при всеки потребител ще са индивидуални, защото те зависят и от крайното оборудване на клиента. Необходимо е то да поддържа висок трансфер. Фактори, които влияят, са хардуерните поддръжки на LAN картата, параметрите на процесора, хард диска, пропускателната способност на дъното и т.н. Всичко това е от значение за оптималната скорост, която може да бъде достигната.
t | 0700 45 045 m | +359 888 045 045
info@cooolbox.bg | www.cooolbox.bg
Аватар
Tony_
Модератор

Мнениеот Ilves » Вто Сеп 20, 2016 10:53 pm

Абе в крайна сметка в живота има по-важни неща от някакви скорости. Потвърждавам, че наистина с тестовете имаме реални около 985 Mbit/s в двете посоки за българския нет и реални 100 Mbit/s ъплоуд за международния. Тествано на Linux Mint Sarah с четириядрен процесор i7, SSD, гигабитова лан карта, наблюдение през системните програми на трафика и так далее... Няма лъжа, няма измама... ;) Благодаря!

В крайна сметка интернет услугата би трябвало да е като тока -- колкото по-малко я обсъждаме и приемаме за даденост, толкова по-добре.
Ilves

Мнениеот Dominator_X » Сря Сеп 21, 2016 2:00 am

Ilves написа:Абе в крайна сметка в живота има по-важни неща от някакви скорости. Потвърждавам, че наистина с тестовете имаме реални около 985 Mbit/s в двете посоки за българския нет и реални 100 Mbit/s ъплоуд за международния. Тествано на Linux Mint Sarah с четириядрен процесор i7, SSD, гигабитова лан карта, наблюдение през системните програми на трафика и так далее... Няма лъжа, няма измама... ;) Благодаря!

В крайна сметка интернет услугата би трябвало да е като тока -- колкото по-малко я обсъждаме и приемаме за даденост, толкова по-добре.

+1!
Dominator_X

Мнениеот shari » Вто Сеп 27, 2016 9:48 pm

До сега се въздържах от коментари, за да дам време на Cooolbox да реагират, но тъй като това трае вече седмица и имам чувството, че малко ме мотат ето и моят случай:

Миналият понеделник бях закачен на новата услуга Gbit. Техниците бяха много коректни и си свършиха работата чисто. Но не направиха никакъв тест колко качествена е услугата. По моя молба направихме един спийдтест с резултат
БГ (Хасково) Down/Up 120/600
Vodafone Frankfurt Down/Up 30/20
Според мен не беше ок, но те казаха, че не било в тяхната компетентност - "програмистите го оправят"

На следващият ден започна да замазва телевизията и затова им се обадих пак. Дойдоха в сряда. Телевизията се беше оправила. Пак тестове на нета:
БГ (Хасково) Down/Up 120/600-700
Vodafone Frankfurt Down/Up 30-40/20
Този път и те бяха съгласни, че не е ОК и след телефонати с централата казаха, че са ме сложили под наблюдение и програмистите трябва да ме оправят :? Според мен е работа за админи, но както и да е.

От тогава ме "оправят". За съжаление си платих първата такса. Не може да ги намериш на телефона защото "Всички са заети. Ще ви се обадим обратно". Но тъй като се обаждам от немски номер никой не ми връща обаждането.

Ето и лог от спийдтестове, които правя на всеки час: http://pastebin.com/1YTwcsNb
Ето и скрипта, който съм ползвал, ако някой иска да пробва и той: https://gist.github.com/sveba/078ad715d ... c09f6c0a25

На мен май ще ми е първи и последен месец.

Edit:
Скоростите са великолепни след посещението на вашите техници.
Благодаря много за реакцията. Оставам с фирмата ;)
Последна промяна shari на Пон Окт 03, 2016 10:20 pm, променена общо 1 път
There are 10 kinds of people. Those who understand binary notation, and those who do not.
shari

Мнениеот emilione » Сря Сеп 28, 2016 12:54 am

Здравейте. Вече съм свързан към услугата Гигабитов интернет и имам следният въпрос. Понеже искам да свържа два компютъра с кабел, какво трябва да направя. Купих гигабитов суич (http://www.tp-link.com/en/products/deta ... 1008D.html), но нещо не можах да го свържа и да подам сигнал към двата компютъра. Вашето устройство е в режим bridge. Благодаря предварително.
emilione

ПредишнаСледваща

Назад към COOОLBOX новинки