Стартират услуги за дома с пълноценен гигабитов интернет

Място за служебни съобщения, новини, промоции и др.

Re: Стартираме услуги за дома с пълноценен гигабитов интерне

Мнениеот plameni » Чет Сеп 15, 2016 11:20 pm

Tony_ написа:
Airfan написа:Като сложа жичен рутер зад устройството ви, моят рутер локален адрес ли ще получи или публичния? Съответно как ще се пренасочват портовете?

Здравейте, @Airfan,

Зависи в какъв режим на работа е нашето устройство. Ако се ползва като преходно устройство (bridge), неговата wi-fi функция няма да бъде налична, а вашият рутер ще получи публичен IP адрес. Ако устройството ни е в режим "рутер", то вашият рутер ще получи частен адрес и е нужно да направите пренасочване на портове и при двата рутера - комбинираното устройство и вашият рутер. Пренасочването може да бъде направено през my.cooolbox.bg.

Ако се активира DMZ и се посочи IP-адреса, който е получил втория рутер, няма да има нужда от пренасочване...
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот mitakkka » Пет Сеп 16, 2016 10:15 am

Ilves написа:
Tony_ написа:... Здравейте, @Ilves, вече има клиенти с пусната гигабитова услуга.

Благодаря, днес беше пусната и при мен.
Joy написа:... пускаме пълноценен ГИГАБИТОВ ИНТЕРНЕТ за ДОМА, с който ще се достигат скорости до 1 Gbps (1000 Mbps)! ...

Бихте ли ми дали пример как да видя тези скорости -- примерно тестов(и) файл(ове) на ваши или други сървъри, скоростомер или нещо друго, което да ми покаже, че могат макар и в ограничени случаи да бъдат постигнати посочените скорости. Аз реално мисля, че виждам около 2/3 от това, което посочвате. Няма нищо лошо в ключовата думичка "до", но предполагам, че би трябвало да има ограничени случаи, при които макар и моментно да видя посочените цифри или достатъчно близки до тях стойности.

Иначе съм доволен от промяната. Ако не друго, има реално двойно увеличение на скоростта на ъплоуд за интернет и неколкократно увеличение на скоростта на сваляне, особено за България. :clap:

И аз като колегата съм на гигабитовата ви услуга вече но и аз виждам за сваляне 30-35% от скоростта - дайте сайт, от който да тестваме скоростта или го оправете поне 60-65% мисля че са напълно възможни-за момента максимума, до който съм стигнал е 20-22 MB/s, koeto e ~160 mbps и е много далече от вашите 1000 mbps!
mitakkka

Мнениеот Dominator_X » Пет Сеп 16, 2016 2:02 pm

mitakkka написа:
Ilves написа:
Tony_ написа:... Здравейте, @Ilves, вече има клиенти с пусната гигабитова услуга.

Благодаря, днес беше пусната и при мен.
Joy написа:... пускаме пълноценен ГИГАБИТОВ ИНТЕРНЕТ за ДОМА, с който ще се достигат скорости до 1 Gbps (1000 Mbps)! ...

Бихте ли ми дали пример как да видя тези скорости -- примерно тестов(и) файл(ове) на ваши или други сървъри, скоростомер или нещо друго, което да ми покаже, че могат макар и в ограничени случаи да бъдат постигнати посочените скорости. Аз реално мисля, че виждам около 2/3 от това, което посочвате. Няма нищо лошо в ключовата думичка "до", но предполагам, че би трябвало да има ограничени случаи, при които макар и моментно да видя посочените цифри или достатъчно близки до тях стойности.

Иначе съм доволен от промяната. Ако не друго, има реално двойно увеличение на скоростта на ъплоуд за интернет и неколкократно увеличение на скоростта на сваляне, особено за България. :clap:

И аз като колегата съм на гигабитовата ви услуга вече но и аз виждам за сваляне 30-35% от скоростта - дайте сайт, от който да тестваме скоростта или го оправете поне 60-65% мисля че са напълно възможни-за момента максимума, до който съм стигнал е 20-22 MB/s, koeto e ~160 mbps и е много далече от вашите 1000 mbps!

+1

Днес ме включиха!

Изображение

По-неприятното е, че единия ми телевизор не вижда рутера - телевизора е Sony W809C!
Това срещу 5лв. отгоре и недостатъчно бързи скорости реално достижими спрямо услугата - за мен не е оферта.
Ако не мога да си оправя телевизора, смятам да даунгрейдна...
Dominator_X

Re: Стартират услуги за дома с пълноценен гигабитов интернет

Мнениеот ant69 » Пет Сеп 16, 2016 6:14 pm

Dominator_X имам същото Sony 50W809C и без проблем вижда мрежата която съм създал през рутера на Кулбокс.

С последният update на ТВ-то ли си? Понеже имам същият ТВ, ако искаш напиши какво точно става, за да видя дали и при мен е така. :!:
ant69

Мнениеот Auris 1.6 vvt-i » Съб Сеп 17, 2016 12:43 am

Dominator_X написа:Изображение

Теста на кабел ли го правиш или по WiFi?
Изображение
Auris 1.6 vvt-i

Мнениеот Dominator_X » Съб Сеп 17, 2016 12:53 am

Auris 1.6 vvt-i написа:
Dominator_X написа:Изображение

Теста на кабел ли го правиш или по WiFi?

Да от техния рутер - кабела влиза директно в ланката...
Dominator_X

Мнениеот Methuselah » Съб Сеп 17, 2016 11:49 am

Ползвам само Нет услугата ви - какво трябва да направя за да мина от 100Mbps на 1000Mbps? Смяна на медиа конвертора?
Methuselah

Мнениеот Tony_ » Съб Сеп 17, 2016 1:41 pm

Здравейте, @Methuselah,

Моля да ни изпратите трите имена на титуляра и телефон за връзка в лично съобщение, за да се свържем с вас и да ви консултираме.
t | 0700 45 045 m | +359 888 045 045
info@cooolbox.bg | www.cooolbox.bg
Аватар
Tony_
Модератор

Мнениеот Dominator_X » Съб Сеп 17, 2016 3:39 pm

Здравейте, моля да извършите проверка за устройството и bandwidth-a който е пуснат към мен, понеже смених ланката - и пан сащия резултат.

Благодаря!
Dominator_X

ПредишнаСледваща

Назад към COOОLBOX новинки