Cooolbox - с нови услуги и параметри!

Място за служебни съобщения, новини, промоции и др.

Re: Cooolbox - с нови услуги и параметри!

Мнениеот VanCool » Нед Яну 15, 2012 5:04 am

MiD написа:Чакай ся', ти на малоумен ли ме правиш?
Какво не е ясно?Това, че вече няма дуо, или това че няма намаление на цените?Пак питам къде е основния проблем?
Че нямаме 1785636545 мегабита даун/ъп в комплект с телефон за 5 лева?
Имаш бг 100/100 и 40/40 международен на безсрочен дуо пакет, това ли ти е проблема?

Виж сега понеже искам да си запазя телефона, международния нет не се променя - остава си 40 Мбит/с.
Кууулбокс освен, че вдигнаха скоростта у нас от 40Мбит/с на 100Мбит/с вдигнаха и международния - 100Мбит/с даун и 50Мбит/с ъплоуд.Сега за да влезнат в сила новите международни скорости при мен ме принуждават да се откажа от телефона или да премина на пълния пакет от услуги.
Това според теб справедливо ли е?
Аватар
VanCool

Мнениеот Ilves » Нед Яну 15, 2012 10:45 am

На мен друго не ми е ясно — кое налага съществуващите клиенти, които са на изтекъл срочен и преминал в безсрочен договор на тройния пакет (Trio), т.е. плащащи основен абонамент 36.90 лв на месец, да подписват нов също безсрочен договор за същата услуга, на същата цена от 36.90 лв, за да влязат за тях в сила новите международни скорости. В смисъл, те така или иначе, дори и да преподпишат нов безсрочен договор, ще плащат същата цена, освен ако не предпочетат да плащат по-малко и да се обвържат за 18 месеца. Каква е разликата дали новите международни скорости ще влязат в сила за тях автоматично както българските или това ще стане при следващото плащане на същата цена, която така или иначе те плащат?

За останалите пакети разбирам каква е идеята, но за описания случай, в който попадат вярвам голяма част от абонатите, ми е малко непонятно.

P.S. Освен ако няма опасения за "срив" в мрежата, ако автоматично минат повече хора на новите международни скорости... ;)

Между другото май и за останалите има малко нов международен до 2-3 близки дестинации, не съм забелязвал преди да е било така:

Изображение Изображение
Последна промяна Ilves на Нед Яну 15, 2012 11:22 am, променена общо 1 път
Ilves

Мнениеот popopov » Нед Яну 15, 2012 11:16 am

MiD написа:Чакай ся', ти на малоумен ли ме правиш?
Какво не е ясно?Това, че вече няма дуо, или това че няма намаление на цените?Пак питам къде е основния проблем?
Че нямаме 1785636545 мегабита даун/ъп в комплект с телефон за 5 лева?
Имаш бг 100/100 и 40/40 международен на безсрочен дуо пакет, това ли ти е проблема?

И да чакам и да не чакам оспамихме темата. Обяснявам за последен път. И ще те помоля да четеш това което пиша. Аз ползвах Трио пакета и подписах нов договор за услугата cooolBOX. Проблеми нямам, цената за мен е добра имам новите скорости.
Но потребителите на Дуо пакета за да получат новите международни скорости трябва да подпишат нов договор но за услугата cooolNET и си губят телефона. Другото възможно решение, е да сключат договор за cooolBOX, но досега те са ползвали телевизия от друг оператор и повечето от тях имат срочни договори. И в този случай ще имат телевизия от два оператора, поне докато им изтече договора с другият. Множко ми се вижда, на теб не знам. Решението беше просто, новите скорости трябваше да бъдат за всички, без да се налага подписване на нови договори. Потребителите на Дуо пакета го запазват, а новите клиенти избират от актуалните услуги. Така всички щяха да са доволни. Въобще това странно решение да получаваш новите международни скорости само след подписване на нов договор създаде проблеми на всички - виж и случаят на Ilves, който също е парадокс. MiD, ако пак не си го разбрал, повече нямам нерви да ти го обяснявам.

EDIT: Ilves, ITD имат директна свързаност с Тюрктелеком през bix.bg, до Скопие пак имаше нещо, имам спомен, че връзката минаваше през Евроком но не съм сигурен. Ако е възможно нека уважаемият npanaiotov, да даде повече информация.
Последна промяна popopov на Нед Яну 15, 2012 11:36 am, променена общо 1 път
Аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца....
popopov

Мнениеот pmhawk » Нед Яну 15, 2012 11:26 am

Ти самичък се правиш на малумен.
pmhawk

Мнениеот npanaiotov » Нед Яну 15, 2012 12:56 pm

EDIT: Ilves, ITD имат директна свързаност с Тюрктелеком през bix.bg, до Скопие пак имаше нещо, имам спомен, че връзката минаваше през Евроком но не съм сигурен. Ако е възможно нека уважаемият npanaiotov, да даде повече информация.

Да, ITD Network има директна Peering BGP сесия с TurkTelekom през BIX.BG. Отностно свързаността до Скопие, ITD Network има
партньори(не са Евроком), които имат доста стабилна мрежа в този регион, но дали дадената дестинация се достъпва през тях е въпрос на допълнителни изследвания.
npanaiotov

Мнениеот MiD » Нед Яну 15, 2012 1:46 pm

Много добре виждам къде е проблема, ама вие четете по диагонал това което съм написал.Осъзнайте се малко и моля без обиди.Не съм обидил никои, за да ми отвръщате така.
Съгласен съм с това, че трябваше да са за всички тези нови скорости, а не само за новите договори.
Но не мога да разбера каква е тая истерия да имате 100/50 международен.Чудо голямо.А като не ви харесва винаги може да смените доставчика на услуги.
Акълът в главата идва бавно и болезнено, много е вероятно въобще да не се появи.Тогава ти остава само болката.....
Аватар
MiD

Мнениеот pAbLo » Нед Яну 15, 2012 1:57 pm

Не всичко е Мегабити и Мегабайти!!
Операторът Х не иска да те губи като клиент ,но когато не може да отговори на конкретните потрбности е нормално да потърсиш друг оператор, без излишна сантименталност.

Изображение
pAbLo

Мнениеот popopov » Нед Яну 15, 2012 8:00 pm

MiD, извинявай, ако съм те обидил с нещо, но мисля че не съм. Идеята ми беше и шефовете на ITD, да разберат, че притискайки клиентите си, част от тях ще поддадат но други ще им теглят една майна и ще отидат при Мегалан. Преди няколко дни отивайки да пазарувам видях, че в каналната мрежа по ул. Димитър Талев, пускат оптика. Питах ги момчетата чия е? Те веднага ми казаха, че е на Мегалан. Вече покриха половината, Кючук Париж и очевидно нямата намерение да спират, дори и през зимата и ще го покрият целят. Въпреки всичките ми дрязги с ITD (знам, че с мен не е лесно), желанието ми е да продължат като водещ оператор в SOHO сегментът, поне в Пловдив. Но ако не ревизират решенията си бързо мисля, че ще загубят част от клиентите си.
Аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца....
popopov

Мнениеот Airfan » Пон Яну 16, 2012 10:06 am

Аз не виждам какво толкова по-добро предлага Мегалан като интернет, честно.
Аватар
Airfan

Мнениеот ascona » Пон Яну 16, 2012 2:26 pm

Аз имам две интересни въпросчета!
В момента съм на безсрочен договор на пакет Дуо Стандарт! Искам да преподпиша нов договор, като през месец декември съм заплатил таксата ми за месец Януари, но вече имам нова фактура за Февруари.. Не смятам да плащам за новия месец при положение, че ще преподписвам нов безсрочен договор на CooolNet! Какво трябва да направя и колко трябва да заплатя и от кога ще ми бъдат новите условия?
Също така съм настоящ абонат, но като преподпиша, веднага след това искам да изпратя покана на приятел и той да се включи към Вас.. Ще мога ли да се възползвам от отстъпката и кога трябва да преподпиша и да изпратя поканата? Моля някой от модераторите да обясни като цяло всичко, защото не е описано в сайта! :roll:

П.С. Ако се включа на CooolNet, тъй като договора ми е безсрочен, после [примерно след 3 месеца] мога ли да премина на Cooolbox [тройният пакет] ?
Очаквам отговори! :]
COOOLBOX => №1
Аватар
ascona

ПредишнаСледваща

Назад към COOОLBOX новинки