Ново за Trio пакетите на Cooolbox

Място за служебни съобщения, новини, промоции и др.

Re: Ново за Trio пакетите на Cooolbox

Мнениеот VanCool » Вто Окт 04, 2011 7:00 pm

Да, колега, явно с вас говорим на различни езици :angel:
Аз не изразявам недоволство от това, че не получавам това, за което си плащам.
Искам отговор от съпорта ЗАЩО ОГРАНИЧИХА СКОРОСТТА...сега вече достатъчно ясен ли бях? :o
И как така едни получават повече от това за което си плащат, а други - НЕ?

Виждаш какви са резултатите на Ilves и какви са твоите и моите показани от спийдтест!

Ограничението избирателно ли е?
Аватар
VanCool

Мнениеот Ilves » Вто Окт 04, 2011 7:13 pm

Gyumishev написа:Еми значи при теб АВАНТАТА продължава! :) Радвай се докато я има и недей да роптаеш след това,когато приключи! ;)
Не мисля, че има някаква аванта и не очаквам нищо да приключва :) :
TrioStandard:
40 Mbit/s download; 40 Mbit/ s upload
100 Mbit/s локална скорост

Това, което съм показал до голяма степен е локална скорост. Особено спийдтестът си е в мрежата на Cooolbox и там важи в пълна сила 100 Mbit/s със съответния запазен диапазон за тв и телефон, и съответно възможностите на компютъра и достоверността на теста.
Извън "локалното" си е докъм 40 MBit/s. Доколкото разбирам при някои има съмнения за ограничена локална скорост.

P.S. В интерес на истината, в момента и аз виждам много по-ниски показания:
Изображение
Ilves

Мнениеот Gyumishev » Вто Окт 04, 2011 8:12 pm

VanCool написа:Да, колега, явно с вас говорим на различни езици :angel:
Искам отговор от съпорта ЗАЩО ОГРАНИЧИХА СКОРОСТТА...сега вече достатъчно ясен ли бях? :o

Виждаш какви са резултатите на Ilves и какви са твоите и моите показани от спийдтест!

За това ЗАЩО ОГРАНИЧИХА СКОРОСТА нямаш право да питаш,защото нищо не са ти ОГРАНИЧИЛИ.За другото имаш право!
Аватар
Gyumishev

Мнениеот VanCool » Вто Окт 04, 2011 10:05 pm

Gyumishev написа:
VanCool написа:Да, колега, явно с вас говорим на различни езици :angel:

За това ЗАЩО ОГРАНИЧИХА СКОРОСТА нямаш право да питаш,защото нищо не са ти ОГРАНИЧИЛИ.За другото имаш право!

Ти кой си, че ще ми определяш правата?!
И в ролята на какъв се вживяваш?!
Въпросите ми са към съпорта и нямам спомени да съм ти искал мнението.
Аватар
VanCool

Мнениеот VanCool » Вто Окт 04, 2011 10:17 pm

Ilves написа:
Gyumishev написа:Еми значи при теб АВАНТАТА продължава! :) Радвай се докато я има и недей да роптаеш след това,когато приключи! ;)
Не мисля, че има някаква аванта и не очаквам нищо да приключва :) :
TrioStandard:
40 Mbit/s download; 40 Mbit/ s upload
100 Mbit/s локална скорост

Това, което съм показал до голяма степен е локална скорост. Особено спийдтестът си е в мрежата на Cooolbox и там важи в пълна сила 100 Mbit/s със съответния запазен диапазон за тв и телефон, и съответно възможностите на компютъра и достоверността на теста.
Извън "локалното" си е докъм 40 MBit/s. Доколкото разбирам при някои има съмнения за ограничена локална скорост.

P.S. В интерес на истината, в момента и аз виждам много по-ниски показания:
Изображение

Ilves съпорта сам си създава доволни и недоволни клиенти.Образуването на нерви в случая идва от мълчанието и пасивността на съпорта.Задават се конкретни въпроси както тук във форума, така и на мейла на съпорта, но никой не благоволява да отговори.Имали много работа...само те имат работа :shock: Да погледнат форумите на Мегалан, които имат многократно повече клиенти от тях и да видят, как там съпорта веднага отговаря и реагира.Нашите тук ми определят те правилата кога да се обадя и на кой да се обадя...като че ли мейлите и форума тук не са средство за комуникация.
Питай ги и ти защо speedtest ти показва различни резултати, да видим какво ще ти отговорят.Факт е, че скоростите не са такива, каквито бяха и никой не ти казва какво правят и защо го правят.Казват, че не били правили промени :fubar: като ги питаш защо тогава скоростите са други - мълчат.Е аз това питам - защо мълчат.Ние клиентите нямаме ли право да знаем, когато нещо се случва-защо се случва?!
Аватар
VanCool

Мнениеот Ilves » Вто Окт 04, 2011 10:44 pm

Далеч съм от мисълта да оправдавам съпорта или да твърдя, че не съществуват проблеми при никой, но в конкретния случай с мен, отговорът на въпроса беше едно рестартиране на компютъра, след което измерването отново си показва:
Изображение

Отделна работа е, че на бюрото ми лаптоп, свързан по същия начин с 1.5 кабел в същия рутер показва друго:
Изображение

Въпрос на хардуер и същността на въпросния спийдтест.
Ilves

Мнениеот Антони » Вто Окт 04, 2011 11:54 pm

Драги съфорумци, не се ядосвайте един на друг, защото корективът тук го няма, а именно "съпортът" :)
Отговаря се единствено на удобните и маловажни въпроси и на неща, които дори и след взети решения не променят пейзажа.Ново явление е, че вече и в другите теми освен за телевизията започват да се гневят хората.Това, което подех преди година и половина беше определено от sloter като "словоизлияния, драми и т.н.т"
Е, питам къде си, слотър, ела ни залей със сладки приказки, скрили сте се като мишоци, а ние тук си играем на дръж ми шапката, потребителите гадаем взаимно "от какво може да е породен поредния въпрос".
Вместо да вали от новости и развитие на тази платформа, на която градите продукта си, вали от нови и нови админи и модератори-никнат като гъби.Какво е това?Няма да споменавам, че дори трихте коментари
Къде е другата сладкодумка хуба буба джуниър, още и помня абсурдните твърдения и теории за платените пакети.
Октомври дойде, хора-никъде ви няма, ние сме "на борда", нали така казвахте все-вие май отдавна сте зад него ;)
Да добавя, да не правите грешката да взимате отношение по темата, защото тактично ще помоля един от потребителите, за който съм забелязъл, че прави много тънки и навременни включвания, особено за обещани неща и срокове-говоря за Plameni да се присъедини по свои начин с мнението си по въпроса и пак да настане след това Бяла Тишина.
Приятна вечер!
Аватар
Антони

Мнениеот VanCool » Сря Окт 05, 2011 1:11 am

Тони, поздрави за поста ти...аз си мислех, че съм единствения с широко отворени очи, който все още пише тук.

Имам питане към съпорта - как се тълкува това, което съм оградил в червено на скрийншота?

Изображение
Аватар
VanCool

Мнениеот plameni » Сря Окт 05, 2011 12:53 pm

VanCool, преди известно време имах подобни аномалии при служебния интернет.
След доста опити стана ясно, че проблемът не беше в моето оборудване. В разговор със съпорта подробно и убедително обясних аргументите си. След час-два дойде техник, смени медия-конвертора и нещата заспаха . . .
При теб симптомите са сходни и може би проблемът е същия.

За да си 99.99% сигурен, направи същите тестове под някоя live Linux дистрибуция (напр. Linux Mint). Така на 100% ще елиминираш операционната система като евентуален проблем и ще останат само медия-конвертор, свързващи кабели и мрежова карта.
-----

Антони, благодаря за оценката.
Напоследък съм доста ангажиран и може би затова реакциите ми по отношение на телевизията са доста вяли и притъпени. Бъди сигурен обаче, че при неподходяща реакция от страна на съпорта, съм готов да избълвам доста постове с десетки цитати и препратки към казано, речено, обещано и несторено . . .
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот VanCool » Сря Окт 05, 2011 2:28 pm

Plameni, благодаря ти за отговора, ще направя това, което ми предложи.
Само да ме упътиш какво точно да сваля, щото има различни версии като - Linux Mint 11 и Linux Mint Debian.
Гледам, че има 32/64 битови версии, както и на СД/ДВД с кодеци, без кодеци.

Какво точно да сваля?

Ако ми дадеш точен лин да се активира направо даунлоудера, ще е още по-добре.

Благодаря ;)
Аватар
VanCool

ПредишнаСледваща

Назад към COOОLBOX новинки