Влошено качество на канали от пакет Diema Extra

Цифрова Интерактивна Телевизия

Влошено качество на канали от пакет Diema Extra

Мнениеот plameni » Пет Юни 24, 2016 12:11 am

Съгласно Правилата, регистрирам заявка за съпорт:

В момента ползвам услуги съгласно Договор C-CB-PL-953964-06076 от 9 януари 2012 г. и Допълнително споразумение A-CB-PL-953964-01950 от 27 март 2015 г.

От известно време, при каналите предоставяни ми съгласно Допълнителното споразумение, наблюдавам влошаване на изображението, изразяващо се в размазване при наличие на динамично съдържание.
До момента не съм повдигал официално въпроса, тъй като не разполагах с изображения, които да илюстрират проблема.

На този адрес: https://goo.gl/MwGWGV съм качил скрийншотове от запис, направен на 19 юни 2016 г. от канал Diema Sport 2 HD и за сравнение скрийншотове от друг източник на същото предаване.
При статични изображения, размазването е едва забележимо и е основно в дребните детайли, докато при динамично съдържание, влошаването на качеството е драстично, както може да се види от приложеното сравнение:

Изображение

В първите месеци на ползване на услугите по Допълнителното споразумение, такива проблеми не се наблюдаваха.
Моля, да осигурите възстановяване на качеството на услугата такова, каквото беше в първите 4-5 месеца на ползването й.

Моля, номерът на trouble ticket-а на заявката, да ми бъде изпратен на лично съобщение.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Re: Влошено качество на канали от пакет Diema Extra

Мнениеот Joy » Пон Юни 27, 2016 6:52 pm

Отговорили сме ви на лично съобщение.
t | 0700 45 045 m | +359 888 045 045
info@cooolbox.bg | www.cooolbox.bg
Аватар
Joy
Модератор

Мнениеот plameni » Пон Юни 27, 2016 11:16 pm

Благодаря!
На същия адрес добавих няколко скрийншота и сравнение на изображението и от EURO 2016

Изображение

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот plameni » Сря Юни 29, 2016 2:21 pm

Тази седмица отново има състезание от календара на F1.
Много се надявам да постигнете някакъв напредък...

Аватар
plameni

Мнениеот plameni » Съб Юли 23, 2016 1:03 am

Измина месец от официалното регистриране с ТТ 65402 на проблема с влошеното качество на програмите от пакет Diema Extra.
От комуникацията до момента, съм напълно наясно, че един месец за вас е като кратък миг и затова дори не съм се надявал на отговор, а още по-малко на положително развитие.

Междувременно, успях да направя още няколко експеримента и сравнения, а те водят до доста интересни изводи.
Досега бях публикувал сравнения само със стриймове, които са с по-висок битрейт.
Днес, обаче, успях да направя сравнение и със стрийм, който е с 8-10% по-нисък битрейт. Лично за мен, резултатът беше неочакван и леко шокиращ... стриймът с по-нисък битрейт е със забележимо по-добро качество на изображението! Пълните скрийншотове са качени на адреса от първия пост.

Diema Sport2 HD (video bitrate: 9749 Kbps) vs. Arena HD (video bitrate: 9061 Kbps)

Изображение

Изображение

Какви са причините? Или използваният енкодер е скапан боклук, или настройващите го са пълни некъдърници, или... или е комбинация от двете.

Въз основа на (до)(по)казаното до тук и поради значителното влошаване на качеството на изображение на програмите Diema Sport HD и Diema Sport2 HD, в сравнение с първите месеци от ползване на услугата, считам, че имам всички основания да отправя следното искане: Стойността на услугите, които ползвам, съгласно Допълнително споразумение A-CB-PL-953964-01950 от 27 март 2015 г., да бъде намалена наполовина, докато не бъде възстановено качеството им.

Аватар
plameni

Мнениеот Geparda7472 » Съб Юли 23, 2016 10:22 am

:clap: Подкрепям искането!!! Да Господа, Специалисти - влошено качество- а на 55 инча - просто е уникум!! :mrgreen:
Аватар
Geparda7472

Мнениеот plameni » Пон Авг 29, 2016 1:24 pm

По повод обаждането на служител на Cooolbox на 26.08. (12:55ч.) и въпросите му дали има подобрение в качеството на изображението, потвърждавам, че изображението продължава да е със същите проблеми, които вече демонстрирах.

По-късно тази вечер, ще кача отново актуално сравнение между Diema Sport2 HD и Arena HD.
Средният битрейт отново е в полза на Diema, но не и качеството.

Не знам какво ви говорят и твърдят от BIX, но мисля, че вече категорично доказах три неща:
1. Има понижение на битрейта, в сравнение с периода до август миналата година;
2. Промяната в профила на енкодване е станала някъде между 26 юли и 22 август 2015;
3. Дори със същия (10.5Mbs) или малко по-нисък битрейт може да се излъчва много по-качествена картина!

Аватар
plameni

Мнениеот plameni » Вто Авг 30, 2016 9:45 pm

Diema Sport2 HD (video bitrate: 9773 Kbps) vs. Arena HD (video bitrate: 9679 Kbps)

Изображение
Изображение

Аватар
plameni

Мнениеот romel » Вто Сеп 06, 2016 10:56 pm

Двете Диеми екстра,отново са омазани,това не са канали в HD качество за което заплащаме отделно !
romel

Мнениеот plameni » Съб Окт 22, 2016 10:16 am

Кога ще има решение на регистрираният преди четири месеца с ТТ 65402 проблем?
Кога ще отговорите на искането ми от преди три месеца за редукция на таксата по Допълнително споразумение A-CB-PL-953964-01950 от 27 март 2015 г.?

Аватар
plameni

Следваща

Назад към Coool TV