Проблем със субтитри - Cinemax, Cinemax 2

Цифрова Интерактивна Телевизия

Проблем със субтитри - Cinemax, Cinemax 2

Мнениеот mairo » Вто Май 19, 2015 5:15 pm

Здравейте,

Забелязах много интересен проблем свързан със субтитрите. Към момента проблемът съм го забелязал само при Cinemax и при Cinemax 2, при останалите канали като че ли не се случва подобно нещо. Проблемът е найстина странен и труден за обяснение. Добрата новина е че успях да го хвана с помоща на камера и съм направил два "шота", на които може да го видите много добре. Състой се в следното - по време на визуализиране на субтитрите, в първоначалният момент когато се показват, субтитрите се визуализират в средата на екрана. След което избледняват, изчезват и се визуализират там, където им е местото - в долната част на екрана. Това разбира се се случва изключително бързо - целият ефект със сигурност е под секунда. Но крайният резултат е че се наблюдава едно изключително досадно "трепкане" по време на визуализиране на субтитрите. Още по интересното е че ефекта не се наблюдава непрекъснато. Може би през около 60-70 процента в случайте на визулизиране на субтитрите.
Ето така изглежда самият ефект, представен чрез два последователни кадъра от външна камера, снимани преди малко:

Изображение

Изображение

Въпросът ми е дали някой друг е наблюдавал досега подобна странност?
И въпросът ми към Cooolbox - как можем да остраним досадният проблем?
mairo

Re: Проблем със субтитри - Cinemax, Cinemax 2

Мнениеот Prometheus » Вто Май 19, 2015 7:04 pm

Привет @mairo,

Ще извършим проверка на описаният проблем и ще се свържем с Вас допълнително.
Аватар
Prometheus
Модератор

Мнениеот Airfan » Сря Май 20, 2015 9:56 am

За проблема със субтитрите и аз потвърждавам, не е от вчера, а е от много време така. По спомени на всяка втора реплика се получава.
Аватар
Airfan

Мнениеот Prometheus » Сря Май 20, 2015 10:53 am

Здравейте,

Сигнализирали сме за проблема на съответните страни и очакваме обратна връзка от тях.
Аватар
Prometheus
Модератор

Мнениеот Airfan » Сря Май 20, 2015 11:43 am

Prometheus написа:Здравейте,

Сигнализирали сме за проблема на съответните страни и очакваме обратна връзка от тях.

Мисля, че е репортвано и преди като проблем - разтърсете се из темите.
Аватар
Airfan

Мнениеот costi.kocev » Чет Май 21, 2015 12:14 pm

Здравейте @mairo,

Съжаляваме за причиненото неудобство. Ние също сме забелязали описаният от Вас проблем. Събрали сме необходимата информация за разследването му и сме го ескалирали към производителя на оборудването ни. При последващо развитие ще Ви уведомим.
t | 0700 45 045 m | +359 888 045 045
info@cooolbox.bg | www.cooolbox.bg
Аватар
costi.kocev
Модератор

Мнениеот Ilves » Пет Май 22, 2015 3:41 pm

http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?f=35&t=708&start=110#p12160
Ilves написа:На Cinemax HD и Cinemax 2 HD има едно дразнещо появяване на субтитрите за миг в центъра на екрана преди да се покажат в дъното. Ако зависи нещо от вас, няма да е лошо да се оправи... Забелязвам го на два различни телевизора.

Prometheus написа:Здравейте @Ilves,
Благодарим Ви за сигнала, запознати сме с проблема и търсим решение. Щом има развитие ще Ви уведомим.

Преди повече от 5 месеца се е чакало "развитието", явно не се е развило още... :D
Ilves

Назад към Coool TV