Забиване на STB

Цифрова Интерактивна Телевизия

Забиване на STB

Мнениеот Valyo » Вто Юли 01, 2014 1:18 pm

Здравейте.
За последните около 2 месеца може би повече от 10 пъти намирам stb-то блокирало - не приема команди от дистанционното и отзад не свети нищо. Рестартирам от захранването и след това си тръгва нормално. Не зная дали има връзка, но най-често го забелязвам сутрин, като обикновено през нощта съм нагласил за запис няколко детски филмчета за дъщеря ми.
Въпроса ми е при такива случаи мога ли да ви подам някакъв сигнал за да видите евентуално някаква диагностична информация и как. И има ли смисъл или си е нормално от време на време да си блокира.
При положение, че това става сутрин преди да тръгна за работа обикновено нямам време да звъня на съпорт телефона ви, но предполагам че ако не се наложи да чакам повече от няколко минути следващия път мога да се обадя.
При мен има и друг проблем, който според техниците които инсталираха декодера не се е случвал другаде:
При 2/3 от случаите при включване на телевизора или преминаване към HDMI входа на който е вързан приемника, след получаване на сигнал от декодера (ТВ-то минава в режим 720p), телевизора минава в някакъв странен режим "Audio only". Явно проблема е че телевизора е стар модел (купуван 2007г). Вече свикнах при пускането да минавам през менюто за да го изкарам от този режим :-) Казвам го просто информативно ако има някаква връзка със забиването на декодера.
Valyo

Re: Забиване на STB

Мнениеот Prometheus » Вто Юли 01, 2014 3:40 pm

Здравейте @Valyo,

моля да ни предоставите на ЛС името на титуляра в Cooolbox и телефон за връзка с Вас, за да Ви съдействаме по отстраняването на описаните проблеми. Благодарим Ви предварително !
Аватар
Prometheus
Модератор

Мнениеот bioz » Вто Сеп 02, 2014 2:08 pm

Това забиване се случва и при мен, както и при много други, от както сменихте устройствата. Защо вместо да карате един по един да се свързват в вас да кажете какъв по-точно е проблема. Упдейт на софт-а на стб или нещо друго?
bioz

Мнениеот costi.kocev » Пон Сеп 08, 2014 10:35 am

Здравейте @bioz,

моля да ни предоставите на ЛС името на титуляра в Cooolbox и телефон за връзка с Вас. Забиване на Set-Top-Box устройството не е характерен масов проблем за Cooolbox услугата, която предоставяме.
t | 0700 45 045 m | +359 888 045 045
info@cooolbox.bg | www.cooolbox.bg
Аватар
costi.kocev
Модератор

Мнениеот romel » Сря Сеп 10, 2014 6:42 pm

Здравейте!И при мен постоянно изключва и нищо не мога да запиша!
romel

Мнениеот costi.kocev » Чет Сеп 11, 2014 8:09 am

Здравейте @romel,

моля да ни предоставите на ЛС името на титуляра в Cooolbox и телефон за връзка с Вас, за да можем да извършим необходимата проверка относно Set-Top-Box устройството.
Аватар
costi.kocev
Модератор

Мнениеот burn » Пет Дек 19, 2014 11:55 am

Здравейте @costi.kocev,
При мен от доста време се случва да намеря СТБ забило, а напоследък и скролването през списъка с каналите е изключително бавно, ЕПГ-то също доста често забива. Изпращам Ви името на титуляра и телефон за връзка на ЛС.
Поздрави
burn

Мнениеот dkadrev » Пет Дек 19, 2014 11:57 am

burn написа:Здравейте @costi.kocev,
При мен от доста време се случва да намеря СТБ забило, а напоследък и скролването през списъка с каналите е изключително бавно, ЕПГ-то също доста често забива. Изпращам Ви името на титуляра и телефон за връзка на ЛС.
Поздрави

Потвърждавам,че и при мен е същото.Ако трябва и аз да пращам имена :) ?
Аватар
dkadrev

Мнениеот costi.kocev » Пет Дек 19, 2014 12:10 pm

@burn, @dkadrev предали сме Вашите сигнали, очаквайте наш сътрудник да се свърже с Вас относно забелязаните проблеми. :)
Аватар
costi.kocev
Модератор

Назад към Coool TV