Обновен интерфейс

Цифрова Интерактивна Телевизия

Какво мислите за обновения интерфейс?

Мечтаех си за нещо такова!!!
7
35%
"Това ли е новото? Че то същото като предишното."
4
20%
Ще поцъкам малко и като открия "десетте разлики" - ще пиша.
4
20%
А бе ти нямаш ли си друга работа, та само анкети правиш?!
5
25%

Общо гласове : 20

Re: Обновен интерфейс

Мнениеот plameni » Пет Юли 24, 2009 2:06 pm

А гледането на заключен канал без въвеждането на код?
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот sloter » Пет Юли 24, 2009 2:51 pm

plameni написа:А гледането на заключен канал без въвеждането на код?

Когато си абониран за за платен канал ще иска код(пин) само ако изрично се настрой в настройки.
Въпроса със Private е по-особен и засега ще е така.. защото го има в общия пакет и други особености..
Аватар
sloter

Мнениеот plameni » Пет Юли 24, 2009 3:48 pm

sloter написа:
plameni написа:А гледането на заключен канал без въвеждането на код?

Когато си абониран за за платен канал ще иска код(пин) само ако изрично се настрой в настройки.
Въпроса със Private е по-особен и засега ще е така.. защото го има в общия пакет и други особености..

Сигурно не е толкова просто, но ми се струва, че в скрипта за swapping просто липсва един IF . . . или нещо такова, което да проверява дали канала, който ще трябва да се покаже не е от "специалните" . . .

Не че е особен проблем, но вече ще трябва да се внимава, не само кой е бил последния гледан канал, а кой е бил и предпоследния . . . за да не стават неволни грешки. :oops:

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот AlBundy » Пет Юли 24, 2009 7:27 pm

//офтопик: Все пак не е като един сат оператор със сходно име. чийто техника монтирах у тъщата. Първия месец всички хиксове на промоция ама отключени. Първо малкия се възмути на някои действия, после и бабата, че трябваше спешно да ги пиносвам. Поне да бяха предупредили.

//интопик:

Имам една идейка за бързото превключване, но нямам време да я фотошопна затова обяснявам: Горния бар с номера на канала и името да се продължи с текущото предаване. Долу пречи на субтитрите

1 bTV ++++++-----------
19.00-19.20 bTV новините

Отделно си мечтая за my.cooolbox.bg където да си къстюмизирам интерфейса
no pain, no pain
Аватар
AlBundy

Мнениеот plameni » Съб Юли 25, 2009 6:50 am

sloter написа:Въпроса със Private е по-особен и засега ще е така.. защото го има в общия пакет и други особености..

AlBundy написа://офтопик: Все пак не е като един сат оператор със сходно име. чийто техника монтирах у тъщата. Първия месец всички хиксове на промоция ама отключени. Първо малкия се възмути на някои действия, после и бабата, че трябваше спешно да ги пиносвам. Поне да бяха предупредили.

Не става въпрос само за хиксовете, а и за тези канали, които по някаква причина съм решил, че искам да бъдат заключени.
Чрез swapping-а могат частично да се заобикалят правилата въведени за тях.

AlBundy написа://интопик:
Имам една идейка за бързото превключване, но нямам време да я фотошопна затова обяснявам: Горния бар с номера на канала и името да се продължи с текущото предаване. Долу пречи на субтитрите

1 bTV ++++++-----------
19.00-19.20 bTV новините

Брилянтна идея, AlBundy! Ако съм те разбрал правилно, за нещо такова ли става въпрос?
Изображение
Ако има нужда от корекции, мога да ти изпратя psd с елементите, за да покажеш какво си имал предвид.

AlBundy написа:Отделно си мечтая за my.cooolbox.bg където да си къстюмизирам интерфейса

Мечти, мечтииии. . . .

Аватар
plameni

Мнениеот plameni » Пон Юли 27, 2009 12:21 am

Още един бъг в swapping
Каналите, които се избират през справочника не се отчитат коректно при обратното превключване.

Ето пример:
    1. Избирам канал - напр. позиция 4 - TV7;
    2. С двойна стрелка нагоре отивам на позиция 5 - GTV;
    3. Зелен бутон - справочник;
    4. Със стрелките придвижвам показалеца до The Voice и го избирам с ОК;
    5. Отново зелен бутон - справочник;
    6. Със стрелките придвижвам показалеца до 35 за Eurosport 2 и го избирам с ОК;
    7. Натискането на двойна стрелка надясно би трябвало да върне на The Voice, обаче се изобразява TV7.
т.е. показва се каналът, който съм гледал преди GTV. . .

Поне 3 пъти проиграх точно тази последователност и резултатът беше един и същ.

Аватар
plameni

Мнениеот sloter » Пон Юли 27, 2009 11:06 am

Със swapping-а има няколко бъга по които Вестител работят. Имам уверение, че до 1-2 дни ще са оправени всичките ( с функционалноста му , бъга с ПИН-овете и т.н. )
Аватар
sloter

Мнениеот sloter » Пон Юли 27, 2009 11:13 am

AlBundy написа:

Няма да те лъжа Al това скоро няма да може да го правиш през my.cooolbox.bg :( ,
а същия е готов от над 3 месеца, но чакаме фирмата която ни прави WorkFlow системата да направи някои имплементации необходими за пускането му .... и.... БГ действителноста ни застигна.... направо не знам вече какъв срок да дам за стартирането му
Аватар
sloter

Мнениеот GH0STFACE » Сря Юли 29, 2009 3:18 pm

sloter написа:
AlBundy написа:

Няма да те лъжа Al това скоро няма да може да го правиш през my.cooolbox.bg :( ,
а същия е готов от над 3 месеца, но чакаме фирмата която ни прави WorkFlow системата да направи някои имплементации необходими за пускането му .... и.... БГ действителноста ни застигна.... направо не знам вече какъв срок да дам за стартирането му

Ще почакаме разбира се, както и досега.

А какви нещица ще могат да се правят в този портал, освен да си проверявш проведените разговори?
I gotta red bandana, wrapped arround the chrome .44
Аватар
GH0STFACE

Мнениеот plameni » Вто Авг 18, 2009 10:56 pm

Публикувано на: Пон Юли 27, 2009 11:06 am
sloter написа:Със swapping-а има няколко бъга по които Вестител работят. Имам уверение, че до 1-2 дни ще са оправени всичките ( с функционалноста му , бъга с ПИН-овете и т.н. )

UP
не 1-2, а повече от 20 изминаха

Аватар
plameni

ПредишнаСледваща

Назад към Coool TV