Къде са HD-каналите?

Цифрова Интерактивна Телевизия

Re: Къде са HD-каналите?

Мнениеот plameni » Чет Юли 09, 2009 6:44 am

hubbabubba написа:Какво по-официално от това в самия договор да има обявен пакет HD канали и неговата съвсем ясно написана цена?

Може би не съм много наясно, но за мен ето ТОВА и ТОВА са официални ценови листи.
Изображение
hubbabubba написа: Ще има включен HD канал в основния пакет, който ще е безплатен, но няма да е известен канал, каквито са NG и Eurosport.

След като в Договора официално сте обявили NG, всъщност излъчвате ли го?
Защо служителката на касата не беше инструктирана каква информация да дава относно HD-каналите?
J_S написа:. . . Аз само не разбрах защо платих за HBO и Cinemax, а имам Евроспорт HD и History ли кво е другото HD...

Защо, защо, защо ... Много "Защо?" се събраха.
Да не говорим колко "Кога?" и колко "Как? се натрупаха.

По отношение на телевизията (подчертавам, че говоря само за телевизията) започвате да вървите по път, който опасно се доближава до този на операторите, от който бягаме (избягахме).
Повярвайте ми, ако продължите в този дух, няма да привлечете много клиенти за тази услуга. Към всеки от нас се обръщат доста познати и приятели и питат дали си струва да си пуснат телевизия от вас. И ако преди два дена оценката беше на кантар, в момента вече отговорът е категорично НЕ:
    - висока крайна цена при включване на повече от един телевизор за нови клиенти;
    - малко канали;
    - ужасно неудобен, нечетим, непрегледен и тромав интерфейс, с липсващи стандартни функции за управление;
    - невъзможен (или неизвестен) начин за избиране на звуков съпровод;
    - липса на телетекст;
    - мудна реакция за разрешаване на проблемите. . .
Сигурно съм изпуснал някои неща, но и без тях оценката стана доста отрицателна.
Последна промяна plameni на Сря Авг 05, 2009 10:08 am, променена общо 1 път
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот kaliandar » Чет Юли 09, 2009 1:24 pm

plameni написа:
    - висока крайна цена при включване на повече от един телевизор за нови клиенти;
    - малко канали;
    - ужасно неудобен, нечетим, непрегледен и тромав интерфейс, с липсващи стандартни функции за управление;
    - невъзможен (или неизвестен) начин за избиране на звуков съпровод;
    - липса на телетекст;
    - мудна реакция за разрешаване на проблемите. . .
Сигурно съм изпуснал някои неща, но и без тях оценката стана доста отрицателна.

Здравей, можеш ли да ми отговориш на следните въпроси:

- лично според мен близо 80 канала не са малко- колко от тях гледаш на практика? Колко от 1ХХ каналите на Евроком например са смислени и ги няма тук?
- звуковият съпровод се избира от менюто настройки;
- за какво точно ти е телетекст?
- кои стандартни функции за управление ги няма?

Поздрави,
kaliandar

Мнениеот Geparda7472 » Чет Юли 09, 2009 2:16 pm

:) Аз се намесвам и ти казвам веднага -Супер7-голяма грешка,че я нямат!!!2.Фиеста ТВ/субтитри и БГ аудио/.3.Не виждам ЗОНЕ РЕАЛИТИ и има още една ЗОНЕ със субтитри са и двете и са интересни програми.4.Нито португалска нито поне една италианска-поне RAI 3 да се пусне-тя си е свободна.ЕК вече имат нови научно популярни програми вместо втръсналите до гуша Дискавърита.5.Имат и NG WILDсъс субтитри.6.Музикалните са с по-голям избор-Фиеста,Рап програма и още една.7.От фолка им липсва София Кабел,Тянков ТВ-с народна музика!Да се договорят за Спорт7 да се излъчва.8.Нямат нито една Пловдивска програма?Да не говорим за лошата функционалност на приемниците им!!!!!ЕК за цифровия сигнал ползвам HD Приемник-HOMECASTс перфектен дизайн,отпред си изписва всичко-име програма,час,ден,дата,месец.Перфектно боравене с дистанционното,пъргаво и удобно меню.Можеш ти да си настройваш времето на инфобара и всички необходими функци и за нормален приемник!!!Така,че когато си оправят бакиите със софтуера и измислят по добри приемници и програмната схема и таксите за допълнителен приемник-тогава ще има клиенти-ДОВОЛНИ и по-вече,но на този етап не виждам как ще стане това.Много бъгове за оправяне има!!!!Нека не ми се сърдят Господата от КООЛА,аз към тях нямам забележки -ПРосто перфектен Нет и телефония,Но с ТВ куца и трябва да се натискат тия от Вестител,че така не се прави телевизия като тях.Като не си готов няма да събираш кинти и договори,ами ще работиш и когато всичко е ОК,тогава ДА!9.Нямат нито една програма за Лов и риболов-а ЕН има Руската -Охота и Рибалка!)!!!
Аватар
Geparda7472

Мнениеот Geparda7472 » Чет Юли 09, 2009 2:32 pm

:!: Пропуснах нямат Руските -ОRТ1,NTV!!!!!А па тая програма дето са е измисли ли-ЗДРАВЕ-незнам да ли някой е гледа.Така,че говорим съотношение брой програми -117на ЕК срещу 70 ;) .Махни 15 които не ме вълнува пак съотношението е чувсвително!!!
Аватар
Geparda7472

Мнениеот plameni » Чет Юли 09, 2009 2:45 pm

kaliandar написа:Здравей, можеш ли да ми отговориш на следните въпроси:
- лично според мен близо 80 канала не са малко- колко от тях гледаш на практика? Колко от 1ХХ каналите на Евроком например са смислени и ги няма тук?

Както сам казваш, това е лично твое мнение. По този въпрос има цяла тема Запитване за нов канал, затова няма да се спирам на нея. Освен това вече ме изпревариха с отговора, а и 72 съвсем не е "близо 80".

kaliandar написа:- звуковият съпровод се избира от менюто настройки;?

Мисля, че се заблуждаваш. Ето тук преди пет дена съм поставил конкретен въпрос и все още нямам отговор. Настройките, за които споменаваш са глобални, а не на ниво определен канал.

kaliandar написа:- за какво точно ти е телетекст?

Не само на мен. Телетекст ми трябва, когато нямам възможност да проверя в интернет (напр. поради зает или изключен компютър) за интересуващо ме предаване, новини, спортен резултат (напр. по Eurosport) и каквото друго се сетиш - напр за валутен курс в момента. Телетекст не е измислица само на БНТ1, а се поддържа от доста телевизионни канали и е един сериозен алтернативен източник на информация.

kaliandar написа:- кои стандартни функции за управление ги няма?

Отново ме караш да се самоцитирам: Преди два месеца съм писал за една функция, която е стандартна за сет-топ-боксовете и телевизорите:
- функция Recall, т.е. връщане към последния гледан канал.
Много е удобно, когато често се превключва между два канала с непоследователна номерация.
Струва ми се, че бутонът BACK (когато не е стартирано менюто) е подходящ за реализиране тази функция.

А за пренареждането на каналите е излишно да споменавам, че по тази тема не знам колко поста се изписаха . . .

Надявам се, че съм отговорил изчерпателно на въпросите.

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот Geparda7472 » Чет Юли 09, 2009 9:35 pm

:!: Липсва и още една важна програма -MGM-дават хубави по стари филми със субтитри ;)
Аватар
Geparda7472

Мнениеот hubbabubba » Чет Юли 09, 2009 10:09 pm

:cry: :cry: :cry:
just take people and situations as they are
Аватар
hubbabubba

Мнениеот plameni » Пет Юли 10, 2009 1:05 am

Тези :cry: :cry: :cry: едва ли ще помогнат.
По-добре кажете какво да очакваме в обозримо бъдеще.

Убеден съм, че всеки от нас (вашите абонати) иска и ТВ-услугата да е на нивото на другите две. Знаем, че не зависи само от вас, но ние вече не сме тестващи. Ние заплащаме такса за тази услуга и смятам, че сме в правото си да настояваме за по-скорошно разрешаване на проблемите.
Вярно е, че последните ми постове са доста критични, но то е защото свикнахме с много високото ниво и на услугите, и на обслужването, което предлагате.

Много от пишещите във форума дадоха конкретни съвети и идеи за подобряване на функционалността. Надявам се, че поне част от тях ще бъдат реализирани.

Все пак бихме искали да научим какво развитие се очаква да има сагата "Управление на STB"

P.S. За да няма недоразумения, оправете цените на допълнителнителните услуги в сайта.
Пздравления за бързата реакция при пускането на демо HD-канал :y:

Аватар
plameni

Мнениеот hubbabubba » Пет Юли 10, 2009 4:59 pm

Естествено, че няма да помогнат, ще помогне само здрава работа :)
Идната седмица ще пуснем upgrade-ите на TV-то (разбирайте оправени са доста проблеми, за които писахте) с които телевизията започва да придобива все по-приличен и удобен вид.
Ще има и функция recall, още не е решено обаче с кой бутон ще става, но я има иначе като код.

Не само вие искате ТV-то да е на нивото на нета и телефона, ние и колегите от Вестител за това се борим :).
just take people and situations as they are
Аватар
hubbabubba

Мнениеот plameni » Пет Юли 10, 2009 6:18 pm

hubbabubba написа:. . .Идната седмица ще пуснем upgrade-ите на TV-то (разбирайте оправени са доста проблеми, за които писахте) . . .

Това са добри новини. И тук, и в този пост.
С нетърпение очакваме промените! 8-)

Аватар
plameni

ПредишнаСледваща

Назад към Coool TV