Тема за проблеми и коментари

Цифрова Интерактивна Телевизия

Re: Тема за проблеми и коментари

Мнениеот Tony_ » Вто Май 02, 2017 12:05 pm

Здравейте, @Tsunami,

Бихте ли ни дали повече информация - за конкретно предаване ли се е отнасял проблемът (ако да, кое е било то) или се наблюдава и по време на други?
t | 0700 45 045 m | +359 888 045 045
info@cooolbox.bg | www.cooolbox.bg
Аватар
Tony_
Модератор

Мнениеот Tony_ » Вто Май 02, 2017 4:21 pm

sparta написа:
Tony_ написа:
sparta написа:Благодаря! А имате ли представа къде изчезна английското аудио на Food Network ?

Здравейте, @sparta,

Все ще наблюдаваме канал Food Network, за който ни сигнализирахте. Забелязахме, че някои предавания се излъчват с българско аудио, докато други са с английско. Излъчваме всичко, което получаваме от доставчика на сигнала.

Доколкото помня каналът Food Network имаше избор от 4 аудио потоци, а сега е само един. Не знам къде изчезнаха другите 3. Същото мога да кажа и за Disney Channel, който в момента е само с един. Също така Discovery HD Showcase има руско дефолт аудио, не знам по каква причина. А каналите France 3 и Fashion Television все още нямат картина. Надявам се всичко да се коригира скоро!

Здравейте,

Извиняваме се за пропуска да ви отговорим по-рано на съобщението. Всички аудио потоци, които излъчваме, по подразбиране се определят от доставчика на стрийма.
Аватар
Tony_
Модератор

Мнениеот Tsunami » Вто Май 02, 2017 5:34 pm

Tony_ написа:Здравейте, @Tsunami,

Бихте ли ни дали повече информация - за конкретно предаване ли се е отнасял проблемът (ако да, кое е било то) или се наблюдава и по време на други?

Ми от 3-4 дни хванах да гледам снукъра и имаше доста дразнещо пикселизиране, друго не съм гледал. Тези дни може да погледна пак какво е положението.
Tsunami

Мнениеот Tony_ » Вто Май 02, 2017 6:08 pm

Здравейте,

Ние също ще наблюдаваме канала, но ще сме ви благодарни, ако можете да ни предоставите и по-конкретна информация относно описания проблем.
Аватар
Tony_
Модератор

Мнениеот Tsunami » Чет Май 04, 2017 3:58 pm

Вчера погледах 15 минути и всичко беше ОК. Може би е било нещо временно.
Tsunami

Мнениеот Valyo » Пон Май 08, 2017 3:09 pm

Tony_ написа:
Valyo написа:... Само все още не сте решили проблема със загубата на няколко секунди на кръгъл час (не самото прекъсване за зареждане, а това че след прекъсването записа не продължава от мястото на което е прекъснал).

Здравейте,

Направен е ъпдейт на софтуера на цифровите приемници. След него би следвало да е решен описаният от вас проблем. Ще се радваме да ни пишете с обратна връзка.

Не мисля, че е оправен проблема. Видимо продължава да си има прескачане на сцени на всеки кръгъл час. Според часовника става дума за загуба на 5 секунди от записа. На теория не е кой знае какво, но ако е по средата на разговор, 5 секунди се усещат много.
Valyo

Мнениеот Airfan » Вто Май 09, 2017 12:03 pm

Потвърждавам, че на кръгъл час губим няколко секунди и е доста неприятно.
Аватар
Airfan

Мнениеот Joy » Вто Май 16, 2017 10:06 am

Здравейте,

След ъпдейта на софтуера е оптимизирано още времето за възпроизвеждане на предаване на кръгъл час, но сме споделяли и преди, че това не може да бъде премахнато изцяло.
Аватар
Joy
Модератор

Мнениеот sparta » Чет Май 18, 2017 1:40 am

Здравейте. Имате ли представа къде се изгуби английското аудио на Евроспорт ?
sparta

Мнениеот Valyo » Чет Май 18, 2017 8:58 am

Joy написа:Здравейте,

След ъпдейта на софтуера е оптимизирано още времето за възпроизвеждане на предаване на кръгъл час, но сме споделяли и преди, че това не може да бъде премахнато изцяло.

Щом продължавате да смятате, че с този подход е най-добре :-) Иначе аз все още очаквам да ми дадете за пример услугата от която сте заимствали това псевдо "буфериране".
А между другото имам две предложения за функционалност. Ако някой ден остане малко свободно време на колегите програмисти ще се радвам да ги имплементирате
- Продължи timeshift от където си стигнал. При излизане от timeshift, да се запазва канала и таймстампа до където е стигнало гледането и след това да може да се продължи от същото място с бутона play например, или с някой от цветните бутоните на началното меню.
- В менюто за избиране на предаване в рамките на деня (info->дни от седмицата->предаване), при достигане на последно предване да може да се продължи към предаванията на следващия ден (респективно от първото да се преминава към предишния). Така ще стане консистентно с другия начин на избиране на предаване (само със стрелките, докато върви картината - не знам как точно да го обясня), при което се скролира цяла седмица назад.
Valyo

ПредишнаСледваща

Назад към Coool TV