Тема за проблеми и коментари

Цифрова Интерактивна Телевизия

Тема за проблеми и коментари

Мнениеот mitkodi » Нед Май 10, 2009 1:28 am

Здравейте,

Имам следния проблем със set-top box-а VIP1910-9. Свърал съм телевизора, използвайки HDMI. Ако избира на set-top box-а HD видео формат (например 720p, но положението е същото и с останалите HD формати) всичко е Ok, докато не изключа телевизора или не му избера друг източник на входен сигнал. При това положение, след повторно включване на телевизора или повторен избор на HDMI за източник на входния сигнал, телевизора получава смо звук, но не и картина, докато не рестартирам set-top box-а. В случай, че на set-top box-а e избран SD видео формат (например първия от списъка) няма такъв проблем и гледам (отново през HDMI), но във формат 576p.
mitkodi

Re: Проблеми

Мнениеот mitkodi » Нед Май 10, 2009 2:00 am

... между другото, същия ефект (звук без видео) се получава и ако извадя и отново свържа HDMI кабела без да променям нищо по телевизора.

пс
съжалявам за печатните грешки :-?
mitkodi

Мнениеот dkadrev » Нед Май 10, 2009 1:23 pm

А при мен проблема е,че от време на време трябва да рестартирам STB-то понеже спира да реагира на всякакви команди.Отделно от това HD каналите нямат никакъв звук,а повечето от останалите канали спират(звук и картина) за едно известно време и после пак тръгват?Дано да ви помагаме по този начин,а и вие на нас!!!Иначе качеството е безупречно-поклон :bow:
Аватар
dkadrev

Мнениеот mitkodi » Нед Май 10, 2009 6:06 pm

Родителският конторл също е бъгав :-? (това важи и за двата set-top box-а 1910 и 1510). При преминаване през блокиран канал (не много бързо или много бавно) е възможно да се покаже съдържанието му за около секунда преди да попита за ПИН или премине към друг канал.

Няма ли по-нов firmware на тези STB-та?
mitkodi

Мнениеот sloter » Пон Май 11, 2009 10:52 am

Много благодаря на всички за отзивите. Колкото и тестове да правим при нас никога не можем да се сетим за абсолютно всичко което може да се пробва и тук вие сте в голяма помощ.
Повечето от проблемите ги знем и сме в непрестанен контакт с колегите от Вестител за решаването им.
Давайте още инфо...
Аватар
sloter

Мнениеот dkadrev » Пон Май 11, 2009 11:29 am

sloter написа:Много благодаря на всички за отзивите. Колкото и тестове да правим при нас никога не можем да се сетим за абсолютно всичко което може да се пробва и тук вие сте в голяма помощ.
Повечето от проблемите ги знем и сме в непрестанен контакт с колегите от Вестител за решаването им.
Давайте още инфо...

Само като съвет искам да кажа,че ако до края на тестовия период фикснете голяма част от проблемите,доста клиенти(да не кажа всички,в това число и аз) ще останат абонати и на ТВ услугата! :clap:
Аватар
dkadrev

Мнениеот Airfan » Пон Май 11, 2009 11:41 am

Излъчва ли се нещо на 25 канал? Излиза надпис DW, но картина няма, същото е и за Евроспорт 2.
Аватар
Airfan

Мнениеот dkadrev » Пон Май 11, 2009 12:04 pm

Airfan написа:Излъчва ли се нещо на 25 канал? Излиза надпис DW, но картина няма, същото е и за Евроспорт 2.

И при мен го има този проблем-пише ми,че не съм абонирам за този канал.А HD каналите само Eurosport има звук-другите са.....глухи :D
Аватар
dkadrev

Мнениеот Airfan » Пон Май 11, 2009 5:13 pm

Едно въпросче към тези, които са с Motorola VIP 1910 - освен червена/зелена точка, друго свети ли ви на екрана на STB-то?
Аватар
Airfan

Мнениеот plameni » Пон Май 11, 2009 5:20 pm

Airfan написа:Едно въпросче към тези, които са с Motorola VIP 1910 - освен червена/зелена точка, друго свети ли ви на екрана на STB-то?

Не.
А щеше да е много добре (ако има възможност) да се показва номера на канала.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Следваща

Назад към Coool TV