Второ STB - модел

Какво оборудване предоставяме на клиентите.

Второ STB - модел

Мнениеот Airfan » Вто Мар 06, 2012 1:49 pm

Имам следното питане - от няколко месеца вече не съм на промоция с втория сет топ бокс, а си го плащам. По този повод не би ли следвало същия да се замени с по-хубавия модел, който поддържа HD резолюции или няма такава практика?
Аватар
Airfan

Re: Второ STB - модел

Мнениеот plameni » Вто Мар 06, 2012 9:48 pm

+1
Използвам случая и аз да се присъединя към това питане.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот Антони » Сря Мар 07, 2012 1:41 pm

и, аз си плащам за втори приемник, така че се присъединявам също
Аватар
Антони

Мнениеот Ilves » Сря Мар 07, 2012 1:51 pm

Преди време бях попитал и отговорът беше, че не може да се замени, ако към договорът вече има HD приемник. Което означава, че който има само от по-старите приемници не би трябвало да има проблем да замени единия за HD. В моя случай имах друг HD и VIP-1910 ми остана на единия телевизор. Но може и да са се променили нещата...
Ilves

Мнениеот Airfan » Сря Мар 07, 2012 3:46 pm

Ilves написа:Преди време бях попитал и отговорът беше, че не може да се замени, ако към договорът вече има HD приемник. Което означава, че който има само от по-старите приемници не би трябвало да има проблем да замени единия за HD. В моя случай имах друг HD и VIP-1910 ми остана на единия телевизор. Но може и да са се променили нещата...

Познавам човек, който се включи наскоро с два приемника и получи два HD приемника. Не че съм приритал, но ми е принципен въпроса, тъй като ако скоро си купя нов телевизор и за другата стая, въпросът ще е наболял и при мен.
Аватар
Airfan

Мнениеот Ilves » Сря Мар 07, 2012 5:44 pm

Airfan написа:...Познавам човек, който се включи наскоро с два приемника и получи два HD приемника. Не че съм приритал, но ми е принципен въпроса, тъй като ако скоро си купя нов телевизор и за другата стая, въпросът ще е наболял и при мен.

Аз говоря когато искаш да смениш такъв, какъвто вече ползваш с HD. Аз също включих два допълнителни HD приемника, но първият, с който бях, си остана.
Ilves

Мнениеот Airfan » Чет Мар 08, 2012 1:18 am

Ilves написа:
Airfan написа:...Познавам човек, който се включи наскоро с два приемника и получи два HD приемника. Не че съм приритал, но ми е принципен въпроса, тъй като ако скоро си купя нов телевизор и за другата стая, въпросът ще е наболял и при мен.

Аз говоря когато искаш да смениш такъв, какъвто вече ползваш с HD. Аз също включих два допълнителни HD приемника, но първият, с който бях, си остана.

И моят въпрос е същия, дали може да се смени при желание от моя страна. Горното го дадох като пример, че явно може.
Аватар
Airfan

Мнениеот Ilves » Чет Мар 08, 2012 1:52 am

Airfan написа:... И моят въпрос е същия, дали може да се смени при желание от моя страна. Горното го дадох като пример, че явно може. ...

Има разлика между това някой да добави (или да се включи с) (един или) два допълнителни приемника и това, да иска да замени ползван досега SD приемник с HD такъв. За смяна, както писах, условието беше да няма друг HD приемник към договора. Тоест, ако включваш допълнителен, едва ли ще е проблем да включиш нов HD. Но ако имаш вече HD и SD, и искаш да върнеш SD и да го замениш с HD, може и да имаш проблем. Ако обаче имаш само SD приемник (или приемници) и искаш да замениш един от тях с HD, мисля че няма да има проблем. Или още по-просто казано, нови допълнителни приемници - HD, ползван SD за HD — единствено ако вече няма такъв.
Ilves

Мнениеот Airfan » Чет Мар 08, 2012 10:05 am

Ilves написа:
Airfan написа:... И моят въпрос е същия, дали може да се смени при желание от моя страна. Горното го дадох като пример, че явно може. ...

Има разлика между това някой да добави (или да се включи с) (един или) два допълнителни приемника и това, да иска да замени ползван досега SD приемник с HD такъв. За смяна, както писах, условието беше да няма друг HD приемник към договора. Тоест, ако включваш допълнителен, едва ли ще е проблем да включиш нов HD. Но ако имаш вече HD и SD, и искаш да върнеш SD и да го замениш с HD, може и да имаш проблем. Ако обаче имаш само SD приемник (или приемници) и искаш да замениш един от тях с HD, мисля че няма да има проблем. Или още по-просто казано, нови допълнителни приемници - HD, ползван SD за HD — единствено ако вече няма такъв.

Аха. А идеи какви са причините да не може да сменя SD приемника с HD при положение, че вече имам HD приемник?
Аватар
Airfan

Мнениеот Ilves » Чет Мар 08, 2012 10:34 am

Airfan написа:... Аха. А идеи какви са причините да не може да сменя SD приемника с HD при положение, че вече имам HD приемник?

Е, аз казвам какво ми казаха преди време — това е вероятно преди 6 месеца. Сега може и да е различно. Аз исках да сменя моя главно заради възможността за запис с новите и ми отговориха, че за допълнителни нови приемници няма проблем, но ако потребител вече има поне едно устройство, с което да записва, не можело да се прави смяна. Един вид сменят когато е наложително, а не просто по желание. Ако има абонамент за HD канали особено, предполагам че е нормално да сменят приемника.
Ilves

Следваща

Назад към Оборудване