Motorola Vip1003

Какво оборудване предоставяме на клиентите.

Re: Motorola Vip1003

Мнениеот dkadrev » Пет Яну 04, 2013 10:06 am

Airfan написа:Новите приемници имат влошен ъпскейлинг на картината поне що се отнася до телевизиите със СД сигнал, да го имате предвид.

На български това ще рече.....?????
Аватар
dkadrev

Мнениеот Airfan » Пет Яну 04, 2013 5:30 pm

dkadrev написа:
Airfan написа:Новите приемници имат влошен ъпскейлинг на картината поне що се отнася до телевизиите със СД сигнал, да го имате предвид.

Ще рече, че бТВ, Нова, Фоксовете и т.н. канали бяха с по-добра картинка, от колкото с новите приемници. При HD каналите не се забелязва промяна в качеството или поне не е така силно изразена.
Аватар
Airfan

Мнениеот dkadrev » Пет Яну 04, 2013 6:11 pm

Airfan написа:
dkadrev написа:

Ще рече, че бТВ, Нова, Фоксовете и т.н. канали бяха с по-добра картинка, от колкото с новите приемници. При HD каналите не се забелязва промяна в качеството или поне не е така силно изразена.

Ясно благодаря ти.То затова значи в офиса на Богомил е такава картината,пък телевизора там бих казал е повече от добър.Ще се въздържа от трампата.
Аватар
dkadrev

Мнениеот dkadrev » Пет Яну 18, 2013 3:53 pm

Motorola Vip1003.Някой може ли да ми каже с дистанционното как се сменя канал нагоре и канал надолу,че бутоните определени за тази цел не функционират по този начин?
Аватар
dkadrev

Мнениеот hun » Пет Яну 18, 2013 4:57 pm

|<< >>|
hun

Мнениеот dkadrev » Пет Яну 18, 2013 5:20 pm

hun написа:|<< >>|

Е това пък от какъв зор като си има бутони за тази цел?Може би недописан софтуер?

А въпросните бутони като се влезе в EPG работят доста странно(за мен) - стрелките наляво прескачат определен брой позиции напред(възходяща посока),а десните същия брой,но назад(низходяща).Може би моята логика нещо куца! ;)
Аватар
dkadrev

Мнениеот Airfan » Пет Яну 18, 2013 9:17 pm

Ти виж в ЕПГ-то и после от Меню - ЕПГ как работят |<< и >>|. Писах, ама... файдата от ползата е нулева.
Хинт: Сравни работата на |<< >>| с работата на << и >>.
Аватар
Airfan

Мнениеот dkadrev » Пет Яну 18, 2013 10:43 pm

Airfan написа:Ти виж в ЕПГ-то и после от Меню - ЕПГ как работят |<< и >>|. Писах, ама... файдата от ползата е нулева.
Хинт: Сравни работата на |<< >>| с работата на << и >>.

Ехааа голяма каша е :rofl: Както се казва..."Е па такова животно нема" То по тая логика една и съща функция може да се сложи на всички бутони но с различен ред.Яко!
Аватар
dkadrev

Мнениеот pAbLo » Нед Яну 20, 2013 1:49 pm

Новото дистанционно е лишено от доста логика...
Пренареждане на канали - заменете текущия с избрания чрез бутона 0 - запис..
Е ДА ама на това не работи.Със старото си ги сменях без проблем
Операторът Х не иска да те губи като клиент ,но когато не може да отговори на конкретните потрбности е нормално да потърсиш друг оператор, без излишна сантименталност.

Изображение
pAbLo

Мнениеот vttv » Пет Фев 01, 2013 2:23 pm

Искам да отбележа и моето мнение за този тип приемници и по точно така наречената бяла линия която някой модели тв я имат. Стигнах до заключението че вината не е в вашия телевизор вината е на софтуеара изработен за cooolbox или tivia. Самата лента я има при всички, но просто някой телевизори нямат опцията за изключване на функцията 16:9 Overscan която реже картината заради шумове в екрана. При мен лично ме дразни факта че за да я махна трябва да режа части от екрана и ме вбесява особено когато гледам F1, а там е от голямо значение да виждаш цялата картина без изрязване особено за livetiming. Та искам да попитам проблема има ли го при старите приемници които май се указаха в пъти по сполучливи? За мен проблема може да се отстрани при новите, но трябва да наемете един добър екип от специалисти и да направите целия софт като хората, даже ако трябва копирайте дизайна от америкаските cable оператори където няма нищо дялано с теслата.
И още един въпрос ако може да ми дадете всички пинове за stb-to родителски и т.н.?
благодаря
Аватар
vttv

ПредишнаСледваща

Назад към Оборудване