Оптичен кабел - как влиза до дома?

Какво оборудване предоставяме на клиентите.

Оптичен кабел - как влиза до дома?

Мнениеот BoardMan » Пон Май 31, 2010 10:44 pm

Бихте ли споделили малко повече информация относно изискванията за прекарване на оптичния кабел до абоната (в случая е апартамент в блок на висок етаж)? Предстои ми вероятно включване към услугата, но изпитвам затрудения с дупченето към входната врата, понеже всичко е завършено състояние по апартамента (а реално и кабели за кабелна ТВ не минават оттам). За целта трябва да планирам предварително някакво трасе /скрит канал например/.
Каква е дебелината на оптичния кабел, който се използва и какви допустими огъвки могат да се правят по него? В конкретния случай може би ще е по-добре ако кабела се вкара през терасата, като той тръгне от точката на вашата магистрала (гумените тръби, които излизат до входа), след което да тръгне по външната фасада на стълбишето и след това към терасата на помещението (това ще даде и малко по-къс път). Възможен ли е такъв начин на монтаж? Просто ако трябва да се дупчи и прекарва кабел през помещенията (и скриването му) ще е свързано с доста играчка. По принцип как процедирате при пускане на кабела до абонат в блок - дали прекарвате трасето през вградените в стълбището канали (където са и сноповете на ЕК и ДСС) или всичко зависи от конкретния случай?
Последна промяна BoardMan на Сря Юни 02, 2010 5:45 pm, променена общо 1 път
BoardMan

Re: Оптичен кабел - как влиза до дома?

Мнениеот RedIce » Вто Юни 01, 2010 10:34 am

Влакното е 3мм.
Може да мине от всякъде.
Не е желателно да има големи чупки, но държи на огъване.
Можем да влезем по много начини, но най добре е да пуснеш първо заявка, като видим къде се намираш, ще определим най-точно как да стане. Вярвам, че през балкона, както желаеш да стане, няма да е проблем.
Аватар
RedIce

Мнениеот vttv » Сря Юни 02, 2010 1:03 am

Aбе хора кога ще станем европейци, тия влакна са толкова удобни и малки че е краино време да се вграждат ако не на старите то на новите згради. Знаетели колко ми е грозно че моя ми виси от третия етаж и е само той на фасадата.
А спокойно можеше да мине по вътрешние канал за кабелите на тока, ама на никой нему се занимава всеки гледа по лесния начин... дано да се променят нещата.
Аватар
vttv

Мнениеот hun » Сря Юни 02, 2010 8:48 am

Дълбоко ме съмнява да са гледали по лесното. Има ли начин винаги инсталициите се правят така, че кабелът да е максимално скрит. Ако е имало канал по всяка вероятност не са го ползвали, защото или е бил пълен с други кабели или е бил пречупен някъде.
hun

Мнениеот dkadrev » Сря Юни 02, 2010 10:11 am

hun написа:Дълбоко ме съмнява да са гледали по лесното. Има ли начин винаги инсталициите се правят така, че кабелът да е максимално скрит. Ако е имало канал по всяка вероятност не са го ползвали, защото или е бил пълен с други кабели или е бил пречупен някъде.

Ще те опонирам hun.Преди повече от година моите съседи като Ви станаха абонати такъв скандал стана с техниците от къде да им мине кабела,че чак на долните етажи са чули всичко.И то само защото техниците НЕ ПОЖЕЛАЛИ да прекарат кабела през вече съществуващата дупка за кабелна телевизия и им продупчили нова дупка.Отвратително!Добре че с мен се разбраха по цивилизовано и ми вкараха кабела от където аз исках.
Аватар
dkadrev

Мнениеот RedIce » Сря Юни 02, 2010 4:40 pm

През вече съществуваща и използвана за нещо друго.
Много трудно става, но даже и да се успее да се прекара през нея, шанса да се притисне влакното е много голям,
освен ако дупката не е по широка... но това е рядкост, защото всеки се старае да ги прави максимално малки.
Аватар
RedIce

Мнениеот hun » Чет Юни 03, 2010 8:58 am

dkadrev написа:Ще те опонирам hun.Преди повече от година моите съседи като Ви станаха абонати такъв скандал стана с техниците от къде да им мине кабела,че чак на долните етажи са чули всичко.И то само защото техниците НЕ ПОЖЕЛАЛИ да прекарат кабела през вече съществуващата дупка за кабелна телевизия и им продупчили нова дупка.Отвратително!Добре че с мен се разбраха по цивилизовано и ми вкараха кабела от където аз исках.

Ще отнеса въпроса отнсно скандала където е нужно. Сигурен съм, че е имало начин всичко да мине без скандали. За старите кабели и дупки ... по принцип правят оглед и ако решат. че оптиката има опасност да бъде прекъсната, я правят така, че да запазят кабела здрав. Не съм запознат с конкретния случай, но имаме много случаи с кучета, зайци, хамстери и какво ли не, които гризат оптичния кабел ако се докопат до него :). Избягват и да монтират ако в тръбата има друг кабел, ако рейката не минава или ако има големи завои. Варианти много. При всички положения обаче всяка инсталация си е конкретно за себе си, и няма как да знам точно какво се е случило и дали наистина някой е минал през "просото".
hun

Мнениеот Gen4ev » Вто Авг 24, 2010 10:25 am

Оптичният ми кабел беше поставен много добре 2рия път когато се включих.Само 1 метър от кабела се вижда и то в моята стая точно преди да стигне до приемника.Много добре го направиха макар,че минаха през една стая и коридор докато стигнат желаната дестинация. ;)
Gen4ev

Назад към Оборудване