Въпрос за суич конвертор.

Какво оборудване предоставяме на клиентите.

Въпрос за суич конвертор.

Мнениеот vkk » Пон Мар 18, 2019 11:16 pm

Имам въпрос, относно суич конвертора на куулбокс. Ползвам тройната услуга.
При мен представляват такова нещо, вероятно сега са по-модерни, но аз съм доста стар абонат:

Изображение

Въпросът ми е следният:
Имам 4 порта на суича, два от които сега се ползват - единия за телевизията и другия отива към рутера ми.
Искам да префасонирам леко нещата, като включа трети лан кабел в суича, който да отива директно към настолния ми компютър, защото сега за него минава през лан-а на моя рутер, който е просто трагичен, забива постоянно и ми скъси живота с 1/3 най-малко.
Т.е. идеята е да имам директен кабел към компютъра, втори към рутера и трети за телевизията, излизащи от суича на кулбокс.
Дотук всичко е добре, но!
При включването на третия кабел, по втория спира да има нет :D
Каквито и комбинации да правя и както и да размествам позицията на кабелите по портовете на суича, нет има от само от два от тях и просто няма начин да подкарам от три.
И така - дали това е някаква защита от куулбокс, дали суича ми не работи адекватно или са ми се паднали две леви ръце?
Какво мислите?
vkk

Re: Въпрос за суич конвертор.

Мнениеот Joy » Вто Мар 19, 2019 5:43 pm

Здравейте, vkk,

Предоставеното устройство (СРЕ) е конфигурирано според дизайна на услугата. Един порт е предназначен за интернет, а останалите са конфигурирани за включване на до три Set-tob-box-а, както е обозначено върху самото устройство. Няма възможност да се включи втори LAN кабел за директен достъп до Интернет. Остава варианта за свързване през рутер, т.е. това, което сте направили Вие.
Аватар
Joy
Модератор

Мнениеот vkk » Вто Мар 19, 2019 6:45 pm

Ясно.
А предлагат ли се някакви по-модерни опции в момента, струва ми се видях някъде wi-fi конвертор на куулбокс?
Също така - дали някакъв lan splitter би работил, за да си разделя кабела чрез него след конвертора?
vkk

Мнениеот Joy » Сря Мар 20, 2019 4:12 pm

Здравейте,

Устройството, което визирате се предоставя с услугата cooolHome. (Повече за нея може да научите тук: https://www.cooolbox.bg/za-doma). При това устройство, когато е в режим router mode, би могло да се включи гигабитов суич, който да разпределя сигнала.
При оборудването, което Ви е предоставено в момента, както бе пояснено и в предходния отговор, единственият вариант за разпределяне е през рутер.
Не се колебайте да се свържете колегите от техническа поддръжка на тел. 0800 45 845, в случай че имате допълнителни въпроси по отношение на устройствата, които са Ви предоставени с услугата.
Аватар
Joy
Модератор

Назад към Оборудване