Как се ползва функцията Media > LAN/UPnP на Set-Top Box-а?

Какво оборудване предоставяме на клиентите.

Как се ползва функцията Media > LAN/UPnP на Set-Top Box-а?

Мнениеот cheeseus » Чет Сеп 28, 2017 7:07 pm

За пръв път ползвам устройство за IPTV (set-top box) и допълнителните услуги към него и не ми е ясно как точно се използва функцията Media > LAN/UPnP. Ще бъда благодарен, ако обясните –- потребители, които ползват функцията, или хора от поддръжката на Cooolbox.

Логиката ми подсказва, че би следвало от LAN да могат да се "виждат" (да има достъп) до споделени папки от компютрите във вътрешната мрежа, но не се появява нищо. Иначе стационарният ми компютър и двата лаптопа (Windows 7) са в мрежа (homegroup), като към тях имам достъп и от телефоните (Android).
cheeseus

Re: Как се ползва функцията Media > LAN/UPnP на Set-Top Box-

Мнениеот Joy » Пет Сеп 29, 2017 12:00 pm

Здравейте, @cheeseus,

Опциите, за които питате, не са активни за нашата ТВ платформа и не могат да се ползват. Оставаме на разположение за въпроси и съдействие.
Аватар
Joy
Модератор

Мнениеот nasopraso » Чет Ное 23, 2017 9:34 pm

Ммм да...от 3 години ги чакаме тези опции да ги активирате
nasopraso

Мнениеот plameni » Пет Ное 24, 2017 11:47 pm

От 4 г.
През декември 2013 беше отрязана WiFi-функционалността.

След това доста дълго време ни обещаваха, че ще бъде върната, но миналата година окончателно ни отрязаха:
Joy написа:Здравейте, по този въпрос вече сме отговаряли скоро, че към момента не планираме разработване на Wi-Fi функция. Работим по други приоритети.

-----
cheeseus написа:Логиката ми подсказва, че би следвало от LAN да могат да се "виждат" (да има достъп) до споделени папки от компютрите във вътрешната мрежа, но не се появява нищо.

Това няма как да се случи защото STB е в друга VLAN с частни IP-адреси от типа напр. 10.4.xxx.xxx
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Назад към Оборудване