MAG и Home Cinema?

С други думи - СПАМ :)

MAG и Home Cinema?

Мнениеот Svrnc_Tprunkov » Съб Ное 08, 2014 11:59 am

Здравейте, колеги

Тъй като старото ни домашно кино даде фира, се позагледах какво се предлага на пазара, и се оказа, че ми е трудно да избера домашно кино, което да отвори "чакрите" на MAG устройството. Предупреждавам, че не съм много навътре технически, така че може и да съм видял такава система, но да не съм разбрал.

Во кратце, става дума за връзка MAG-ТВ-Домашно кино (ДК), като допълнително, ако може, и връзка с PLEX сървър през локалната мрежа.

Звук: MAG и ТВ имат оптично аудио изходи, така че е логично ДК да има оптичен аудио вход? Ако е така - кое е по-добре, MAG към ДК, или ТВ към ДК?

Картина: Същия въпрос - да минава ли картината през ДК, или директно да се предава към ТВ? Тук, доколкото помня, ме бяха съветвали да не пускам картина през още едно устройство, тъй като дори и HDMI губи сигнал, и така ще намаля качеството...

Мрежови достъп: Тук вече става още по-интересно... Ако закачим ТВ към мрежата, то PLEX сървъра се вижда през ТВ, но ако звукът е спрян, за да не се меси със звукът към ДК, то тогава как ще се пуска звук? Логичното е ДК да има достъп до мрежовите ресурси, въпросът е - знаете ли може да стане? (Отделно - ТВ ще пуска винаги стерео сигнал, а свалените филми и музика много често са 5.1 звук...)

В контекста на тези питанки, какви са вашите съвети за домашно кино? Бих се радвал и на линкове към конкретни продукти (ако модераторите нямат против), тъй като това може да помогне на доста хора да направят изборът си...

П.С. Ако модераторите преценят, нека преместят темата в друг раздел...
Svrnc_Tprunkov

Назад към На лафче