HDMI?!

С други думи - СПАМ :)

HDMI?!

Мнениеот a4koy » Пет Окт 24, 2014 4:47 pm

Здравейте колеги,имам питане.Ще има ли значение ако свъжра декодера с HDMI кабел.Въпроса ми е дали качеството ще се промени или ще е същото.Верно ,че "HD" от HDMI значи Hight Definition (висока резолючция),но незнам как стоят нещата при качеството и кабела.Ако предава по-добър визуален контакт към ТВ ,явно е по-добре да сложа такъв кабел.
a4koy

Re: HDMI?!

Мнениеот Svrnc_Tprunkov » Съб Окт 25, 2014 10:32 am

a4koy написа:Здравейте колеги,имам питане.Ще има ли значение ако свъжра декодера с HDMI кабел.Въпроса ми е дали качеството ще се промени или ще е същото.Верно ,че "HD" от HDMI значи Hight Definition (висока резолючция),но незнам как стоят нещата при качеството и кабела.Ако предава по-добър визуален контакт към ТВ ,явно е по-добре да сложа такъв кабел.

Ако ТВ-то е Full HD - то тогава употребата на HDMI за HD каналите е буквално задължително. За SD каналите също мисля, че има значение.

В къщи имаме един сравнително стар LG, който бяхме прикачили с Euro SCART. След като го сменихме с HDMI рязко се промени картината, включително и ъгълът, под който се виждаше нормална. АЗ лично бих закачал всеки телевизор чрез HDMI към декодера.
Svrnc_Tprunkov

Мнениеот a4koy » Съб Окт 25, 2014 5:19 pm

Ами не е FULL HD има hd really 720.
http://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plas ... /#opisanie
Значи,ще трябва да си взема още 1 hdmi кабел,а докато разглеждах устройството забелязах ,че и отзад има слот за USB .Ако се сложат 2 флашки по 4 примерно ще се обедини ли записа на видео по някакъв начин до заснемането на 1 цял филм примерно?
a4koy

Мнениеот plameni » Нед Окт 26, 2014 7:13 am

a4koy написа:Ако се сложат 2 флашки по 4 примерно ще се обедини ли записа на видео по някакъв начин до заснемането на 1 цял филм примерно?

Не.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Назад към На лафче