Чуденка за 3D телевизор

С други думи - СПАМ :)

Re: Чуденка за 3D телевизор

Мнениеот marfi62 » Чет Сеп 20, 2012 2:49 pm

Airfan написа:На LG 42LW659S няма проблеми с флашка форматирана с NTFS, а СД карта не поддържа.
Помисли си за вариант WD TV Live - чете всичко... Аз съм с такова, че ми писна да конвертирам DTS-а, а и не ми се пуска поредния кабел до ТВ-то, за да пробвам DLNA-то.

Не ти е нужен кабел,просто инсталирай на компютъра си сървърите HMS или PS3,осигури си по някакъв начин добър интернет и осъществи безжична връзка между ТВ-то и компютъра си-става с рутер,но да е от N-серия и най-малко 150 MBs.При изпълнението на тези условия,ако ТВ-то ти поддържа DLNA можеш да гледаш всякакви филми,видеоклипове и музика да слушаш-с една дума всички медийни файлове,които са на компютъра ти можеш да ги възпроизведеш на ТВ-то.Аз имамТВ Toshiba 32TL 838 и си гледам филми всякакви,дори и с размери от 38 Гб,всякакви формати,като разбира се има и субтитри.За повече подробности ако някой се интересува ще подскажа още. :)
marfi62

Мнениеот Антони » Чет Сеп 20, 2012 4:48 pm

Сигурен ли си ?
Ако са блурей рипове и направо блу рей, има ли значение компютъра с каква карта е, процесор или това зависи от плейъра на телевизора по-скоро?
Аватар
Антони

Мнениеот Airfan » Чет Сеп 20, 2012 5:00 pm

Антони написа:Сигурен ли си ?
Ако са блурей рипове и направо блу рей, има ли значение компютъра с каква карта е, процесор или това зависи от плейъра на телевизора по-скоро?

В този случай ботълнек-а е безжичната връзка.
Аватар
Airfan

Мнениеот Антони » Чет Сеп 20, 2012 6:23 pm

а, каква е гаранцията, че големият пренос на данни ще е възможен с рутера, и дали тези DLNA системи са вече подобрени дотолкова, защото преди отзивите не бяха толкова добри май, май :)
Аватар
Антони

Мнениеот marfi62 » Чет Сеп 20, 2012 6:40 pm

Антони написа:а, каква е гаранцията, че големият пренос на данни ще е възможен с рутера, и дали тези DLNA системи са вече подобрени дотолкова, защото преди отзивите не бяха толкова добри май, май :)

Ами при мен работи... :) Пак казвам:
1.Телевизор Toshiba 32TL 838
2.Рутер ASUS RT-N-10U
3.Сървъри инсталирани на моя компютър-HMS и PS3 Media server
И с двата сървъра си гледам филми от всякакви формати-ето този например- Painted Skin II The Resurrection 2012 1080p 2D BluRay REMUX AVC DTS-HDMA 5.1 TrueHD 5.1-HDChina :)
marfi62

Мнениеот marfi62 » Чет Сеп 20, 2012 6:47 pm

Антони написа:Сигурен ли си ?

Процесора е желателно да е по-мощен и по-бърз-2-2.5GHz.Интернета също.За картата...предполагам,че и тя е от значение,моята е NVIDIA GeForce 7300GT и RAM-памет 4GB.Това са ми данните.
marfi62

Мнениеот Антони » Чет Окт 11, 2012 11:12 pm

Оправих се с един Lan кабел :)
Свързах ги, но това, което не ми харесва е, че не ми вади субтитрите.Филмите тръгват, всичко е ок, но без субтитри.
Днес за първи път направих демонстрация с реално 3Д-свалих Аватар, около 20гб на 3Д и смея да твърдя, че наистина беше поразително ефектно и истинско.Точно като на киното, е, там е къде по-голям екрана, но мисля, на по-малкия екран качеството е по-добро.Очарован съм, а съм с 37-ца...ефектите са точно като на филма, като го гледах в киното, имаш чувството, че отделни неща те удрят в главата и може с ръце да ги уловиш.
Надявам се някой да ако може да помогне по проблема със субтитрите :)
Аватар
Антони

Мнениеот Airfan » Съб Окт 13, 2012 8:07 pm

Антони написа:Оправих се с един Lan кабел :)
Свързах ги, но това, което не ми харесва е, че не ми вади субтитрите.Филмите тръгват, всичко е ок, но без субтитри.
Днес за първи път направих демонстрация с реално 3Д-свалих Аватар, около 20гб на 3Д и смея да твърдя, че наистина беше поразително ефектно и истинско.Точно като на киното, е, там е къде по-голям екрана, но мисля, на по-малкия екран качеството е по-добро.Очарован съм, а съм с 37-ца...ефектите са точно като на филма, като го гледах в киното, имаш чувството, че отделни неща те удрят в главата и може с ръце да ги уловиш.
Надявам се някой да ако може да помогне по проблема със субтитрите :)

Само на 3Д филми ли не ти тръгват субтитрите и какво ползваш да плейваш филма?
Аватар
Airfan

Мнениеот Антони » Нед Окт 14, 2012 10:54 am

Без значение, досега на нито един не е тръгвал.
А през флашката същите файлове си ги чете.Като отварям файла по този начин, влизайки в моя компютър през телевизора ми показва видео файла, но субтитрите не ми ги показва.Пробвал съм с едни и същи заглавия на видео и субтитри, с формат .srt и .txt
Но без резултат.
Аватар
Антони

Мнениеот MiD » Пон Окт 15, 2012 12:07 pm

Вгради буквичките във филма.Вчера се сблъсках с подобен проблем..Вградих ги във филма и всичко тръгна.Програми за вграждане много, само избери такава, която да е съвместима с типа на видеофайла.
Акълът в главата идва бавно и болезнено, много е вероятно въобще да не се появи.Тогава ти остава само болката.....
Аватар
MiD

ПредишнаСледваща

Назад към На лафче