Чуденка за 3D телевизор

С други думи - СПАМ :)

Re: Чуденка за 3D телевизор

Мнениеот Airfan » Сря Сеп 05, 2012 5:07 pm

Шарп съм виждал последно през януари в Техномаркет на пазарджишко шосе. Субтитрите на LG могат да се коригират по височина, но незнам как, а за другите модели още по-малко.
Аватар
Airfan

Мнениеот Антони » Нед Сеп 09, 2012 11:56 pm

Вече е факт моделът на Панасоник.Веднага мога да кажа, че по-добрият процесор и 100-те Hz правят разликата немалка.Отделно HD каналите са наистина още по-добри, а и 3Dкато се пусне е приемливо за зарибявка.
Новото си е ново, както казват хората без значение за какво става въпрос.
Аватар
Антони

Мнениеот Антони » Пон Сеп 10, 2012 9:22 pm

Имам питане, надявам се, някой да помогне
Всички знаем, че една флашка или мемори карта под формат FAT32 не може да качва файл над 4гб, затова направих моята NTFS, за да качвам филми на HD, които обикновено са 5-6-7-8 Гб, но като сложих картата не тръгва на телевизора.Може ли да ми дадете някакви идеи как бих могъл да процедирам оттук нататък ?

edit:с голяма мъка на сърцето мога да кажа, че за момента намерих теми по форумите, в които пише, че доста телевизори, май всички не възпроизвеждат флашки и карти под формат NTFS, само FAT32, а пък хубавите HD филми са над 4 Гб...
Жалко...ще трябва да се мисли с HDMI кабела.Ще цитирам едно мнение само:
"Доста неадекватна е ситуацията бих казал с "екстрите" вградени в по-новите LCD телевизори. Ето накратко изброени моите лични впечатления от тях:

1. цифрови тунери DVB-C/T/ и други - всичко това добре, само дето в Бг почти няма (да не кажа никакви) програми дето да се разпространяват по тези стандарти.
2. интерфейс CI+ за карта - идеята е да се мушне картата на локалния кабелен доставчик на телевизия в самия телевизор и да се ползва едно дистанционно. Да, ама не. Кабелния оператор ти дава карта с някакъв измислен боклукчав китайски 15$-ов "декодер" дето работи само с неговата (на кабеларката) карта и още ... едно абсолютно излишно недодялано дистанционно.
3. USB входове дето четат снимки, мп3-ки и филми - да, де, четат, ама само ако флашката или диска са с файлова с-ма FAT32, което автоматично ограничава файловете до мах размер 4GB. Е, за какъв чеп ми е FullHD резолюция на телевизора, като FullHD филмите (колкото и да са смачкани) са по 5-8-12 че и повече GB :conf: А 2-часов филм с FullHD качество в 4 GB ... малко несъвместимо идва. Друг е и въпроса доколко вградения в ТВ-то хардуер на плеера му успява да се справя с разкодирането.
4. Доста телевизори имат мрежов интерфейс и по спецификации пише че могат да възпроизвеждат снимки, мп3-ки и филми от споделена папка в локална домашна мрежа. Дотук добре, само дето подкарването на тази екстра не знам колко е лесно, аз се боря вече втора вечер и не успявам (засега). Ако и това не стане ..."
Аватар
Антони

Мнениеот hun » Вто Сеп 11, 2012 8:52 am

Ако под споделяне на файлове имаш предвид DLNA получава се, аз съм си го пуснал вкъщи. Друг е въпроса, че специално моята BRAVIA половината mkv-та не ги чете.

За да ползваш функцията DLNA, трябва да инсталираш DLNA сървър на PC-то и телевизора да сканира за наличен такъв сървър.

В крайна сметка след многодневна игра и всякакви проблеми като субтитри, mkv контейнери, многоканален звук и etc., реших проблема с филми от PC и HDMI passthrough. Реших си всичко накуп с игнориране на функциите на телевизора.
hun

Мнениеот Антони » Вто Сеп 11, 2012 9:50 am

Това се има предвид в коментара, аз съм го постнал тук.Иначе става въпрос за DNLA, точно така.Сега се сетих и за това чудо на техниката, явно ми е последния вариант преди опъването на кабела :)
Почти всички телевизори на Сони, особено високият клас(99%) не четат почти никакви файлове.
Аватар
Антони

Мнениеот Антони » Сря Сеп 12, 2012 11:51 pm

Темата малко се разводни, но за в бъдеще ако някой се чуди и търси отговори все пак ще споделя.
Пробвах с флашка под формат NTFS, свалил съм досега 3-4 филма от около 5-6-7 гб, всичките си вървят без проблеми.Явно проблемът е само за SD карта.
Утре ще пробвам с LAN кабел и втора Lan карта-една за нета и другата за връзката, да направя връзка с телевизора и компютъра.Казаха ми, че е по-надеждно от рутер, особено ако ще се гледат филм на блурей, можело през WI FI да не е сигурно, макар че всичко това е много съмнително, просто мнения събирам.Инсталира се HOME MEDIA SERVER и ставало, но да видим...
Аватар
Антони

Мнениеот Airfan » Съб Сеп 15, 2012 8:45 pm

На LG 42LW659S няма проблеми с флашка форматирана с NTFS, а СД карта не поддържа.
Помисли си за вариант WD TV Live - чете всичко... Аз съм с такова, че ми писна да конвертирам DTS-а, а и не ми се пуска поредния кабел до ТВ-то, за да пробвам DLNA-то.
Аватар
Airfan

Мнениеот Антони » Сря Сеп 19, 2012 9:52 am

Тоест някакъв приемник, който да прави връзка между компютъра и телевизора, като дава възможност и да бъдат свързани с интернет ?
Аватар
Антони

Мнениеот Airfan » Сря Сеп 19, 2012 11:11 am

Антони написа:Тоест някакъв приемник, който да прави връзка между компютъра и телевизора, като дава възможност и да бъдат свързани с интернет ?

Не, това е медия плейър, който плейва всичко напрактика. Можеш да го вържеш към мрежата, за да си ъпдейтва фърмуера автоматично, освен това може да се закача към шернати директории по мрежата и да плейва от тях съдържанието. Мисля имаше и DLNA съпорт, трябва да проверя като си ида у нас. Има и по-скъп модел, който има вграден хард диск и торент приложение с уеб интерфейс, с което можеш да си сваляш директно там каквото искаш да гледаш.

Western Digital TV Live
Western Digital TV Live Hub
Аватар
Airfan

Мнениеот marfi62 » Чет Сеп 20, 2012 2:32 pm

Здравейте!Отворете тема или кажете неща за телевизорите Toshiba-не успях да прочета много за тях.Благодаря предварително. :)
marfi62

ПредишнаСледваща

Назад към На лафче