Чуденка за 3D телевизор

С други думи - СПАМ :)

Re: Чуденка за 3D телевизор

Мнениеот Антони » Сря Дек 07, 2011 9:47 pm

Спомням си, че преди време се беше коментирало в някоя от темите, че при определени модели на LG се получавало леко размазване на картината.Обясняваха се и предполагаеми причини, и също така кои модели на определени марки не размазват картината.
Ако някой се сеща или е участвал в темата да припомни.
Явно си стигаме на думата, че Сони си е Сони :) :idea:
Аватар
Антони

Мнениеот hun » Чет Дек 08, 2011 9:56 am

Panasonic L32U10E и LG 32LH5000 съм споменавал, но са достатъчно стари модели за да не си купи никой :). От доста време не държа статистика за проблемните телевизори ....
hun

Мнениеот Airfan » Нед Дек 18, 2011 11:12 pm

В крайна сметка съм се спрял на LG 42LW659S със 7 комплекта очила. Живот и здраве утре по обед ще отскоча да го купя и надвечер ще монтирам. В този ред на мисли, когато ми пускахте телевизията имаше един HDMI кабел с приемника, но техниците си го взеха. Сега аз ли да си купя или вие ще ми дадете и до колко качествен беше кабела от комплекта? Евентуално какъв кабел ми препоръчвате от Техномаркет, примерно?

Поздрави
Аватар
Airfan

Мнениеот Airfan » Пон Дек 19, 2011 4:06 pm

Да ми е честит LG 42LW659S! :inlove:
Аватар
Airfan

Мнениеот Антони » Пон Сеп 03, 2012 9:22 pm

Така, искам да попитам по-разбиращите и навътре в нещата, понеже преди сме дискутирали да възобновя темата малко :)
С оглед на нашия общ доставчик и типа на свързване на цифровата телевизия какво биха препоръчали измежду 37-40-42 инча :)
Държа да отбележа, че не е основно за мен, тоест интернет, скайп и прочие са излишни.
От хора в бранша получавам препоръки, че 37 инча не са успешни модели без значение от марката.
Иначе ще покажа някои варианти :)

Цък
Цък
Цък
Цък

Като цяло и други идеи са добре дошли, Сони-то е фаворит, макар и да е с матрица ако не се лъжа на Самсунг, макар че ми казаха и LG ?, защото не правят такива размери, най-много се доближава, защото няма излишни екстри, за които да се плаща, а реално да не се ползват кой знае колко.
Интересува ме най-вече качествената картина, по-жива и наситена да е.Реално с тези процесори по-трудно ще е, но все пак има предполагам малко по-добър :)
Аватар
Антони

Мнениеот cordier » Вто Сеп 04, 2012 10:04 am

За конкретните модели не мога да кажа нищо, но двата производителя LG и Samsung продължават да са си лидери в матриците и хардуера. Sony само държат цена, а ползват компоненти от Samsung предимно - не виждам смисъл да се дават пари в повече само заради марката. По мое лично мнение по-добре избери модели от Samsung, сравни ги с аналогични на LG и избери. Samsung са малко по-напред с иновациите, т.е. гъделите, LG пък дават по-малко дефекти....
LG наблягат на 42", Самсунг на 40" - по-малък размер от тва не е удачно да се купува.

Или в крайна сметка постъпи като сина на арабския шейх пред дилемата за трите умни, красиви и добри девойки... ;)
cordier

Мнениеот Антони » Вто Сеп 04, 2012 3:24 pm

Благодаря за съвета, не споменахме нищо за Панасоник...
Не го казвам случайно :)
май ще се спра на това, в момента е с много добра оферта като цена и без оскъпяване на лизинг, 6 вноски по 199лв.
Много добри отзиви, за разлика от всички без Тошиба, които съм показал по-горе този е на 100Hz, а това е много важно.3d - то в случая не го броя честно казано.
Важно е да се отбележи, че при гледане на видео през флашка Сони са най-претенциозни, а LG са в другата крайност, Панасоник са по средата.
Другото е, че ще се гледа от разстояние 2.5м :)

Цък
Аватар
Антони

Мнениеот Airfan » Сря Сеп 05, 2012 12:55 am

Аз си купих 42-инчово LG. Като недостатък мога да изтъкна липса на поддръжка на вградения плейър на DTS звук. Поне така беше с моделите от 2011 година. Единствените LED телевизори, които поддържаха DTS звук на вградения плейър бяха тези на Самсунг. Ако разчиташ на вградения плейър да си пускаш нещо с флашка/хард диск, проучи кой от телевизорите какви аудио кодеци поддържа на плейъра. Ако гледаш по-рядко, сравнително бързо може да се конвертира звука от ДТС до долби диджитал с една програмка на компютъра. При мен отнема около 20 мин за филм от час и половина.
Картината на LG-тата е хубава, но евтините модели имат навика да са изметнати още с покупката, което води до неравномерна подсветка - т.е. огледай го по дължина дали няма формата на дъга.
Самсунг също имат перфектна картина, обаче са леко по-скъпи.(
Сони ги забрави - те са на загуба при телевизорите и обмислят да закриват производството. Отделно вградения плейър има слаба поддръжка на звук/видео и субтитрите били ситни.
За Панасоник не мога да кажа нищо конкретно.

В общи линии гледам две 42-ки. Едната е в стая, която дава възможности да се гледа от 2 до 5 м дистанция от телевизора, а другия е в стая, в която се гледа друга 42-ка е от дистанция 2.5 - 3.5 м. И в двата случая се гледа перфектно. Изключение прави 3д-то, че ако се отдалечиш на повече от 3 м започва леко да намаляват ефектите.
За 2.5 м ще ти върши работа и 37 инча, но предполагам в даден момент ще ти се иска да е по-голям, така че виж 40 или 42 инчовите варианти, според мен.

Друго много важно нещо е не си сменяй приемниците! Остани с 1910, защото конвертира СД сигнала много по-успешно от новите модели. Положителното е, че новите модели имат възможност да управляват още две устройства и можеш да си програмираш телевизора да бъде управляван от дистанционното на моторолата (основните му функции).

Едит: LG-тата са с пасивни очила, което е доста по-удобно за гледане от активните - не изисква зареждане на очилата, синхронизациии и прочие, а и изморяват по-малко очите.
Аватар
Airfan

Мнениеот vttv » Сря Сеп 05, 2012 3:11 am

И аз бих искал да се вклиюча в дискусията но не да дам съвет, а предупреждение. За тези които гледат и SD не си копуваите Sharp от серията дисплеи тип RGBY. Тук(Франция) имам един Aquos 47' и правих доста експерименти и установих че дисплея не е съобразен с sd сигнал при добавено жълто се променя цялата палитра на картината поради не достатъчни тв. линии. Процесора е много по слаб от очакваното за обработката на толкова много цветове, има много отенаци и нарушаване на границите на детайлите. При HD нещата са наистина перфектни много реалистичен цвят но засъжаление бавно се обработва картината като цяло. Да отбележа че наблюденията ми са на DVB-T Mpeg4 а и френските канали са с много високо качество и битрейт.
Аватар
vttv

Мнениеот Антони » Сря Сеп 05, 2012 3:45 pm

Аз незнам дали Шарп се предлагат още в България ?
Иначе относно Панасоник моделите, сега бях свалил последната обиколка на Спа, торент със запис на Film + HD, но на всички модели накъсваше, докато на LG и ниския клас Sony не.
Пуснах два случайно свалени филма, единият на XVID, другият пак HD 720p и вървяха без проблеми.
Явно плейърите на Panasonic не са толкова добри като на другите или много зависи самият mkv файл какво съдържа в себе си.Отделно субтитрите са по-малки от нормалното.
Сега ще пробвам още няколко случайни филма и ако те тръгнат се спирам на този модел, и това е.
Няма какво толкова да се мисли, техника, след някой друг месец се забравят всичките желания, екстри и претенции, важното е да работи и да има хубава картина.
Аватар
Антони

ПредишнаСледваща

Назад към На лафче