Чуденка за 3D телевизор

С други думи - СПАМ :)

Чуденка за 3D телевизор

Мнениеот Airfan » Сря Дек 07, 2011 12:02 am

Съфорумци,

Търся да си купя лед телевизор до 2000 лв - 42 инча. Евентуално може и 40 инча, но предпочитам да е по-голям. Бях се спрял първоначално на 40-инчов Самсунг Д6500, обаче се оказа, че има проблем с fullhd 3d картината и се отказах. Днес видях два други телевизора, които доста ми хванаха окото LG 42lw570s и LG 42LW650S - те как са като модели? Добра картина ли вадят, добре ли конвертират към 3D и изобщо как се държат с 3D-то? Също така четат ли всички видове видео файлове през USb-то и могат ли да четата от външен хард диск филмите?

Ще са ми интересни вашите мнения.

Поздрави
Аватар
Airfan

Re: Чуденка за 3D телевизор

Мнениеот Антони » Сря Дек 07, 2011 1:07 am

LG сега вървят изгодно, а и като марка ги нареждам в златната среда, че и една идея нагоре.Имат хубава промоция, незнам дали е валидна още, с 8 комплекта очила.В Технополис това.
Добър избор за телевизор, това е моето мнение ;)
Препоръчително около средата и края на Януари да се закупува, ако се търси по-ниска цена.
Успех и да се наслаждаваш на избора си :)
Аватар
Антони

Мнениеот gmishev » Сря Дек 07, 2011 7:27 am

PANASONIC TX-P42GT30E 42'' (107 СМ.) . Не знам дали отговаря точно на изискванията ти, но в момента върви на промоция в техномаркет и напълно се вмества в ценовият обхват, които ти си посочил. Със сигурност си заслужава да му хвърлиш един поглед :) . За да гледаш 3D ще ти трябват Panasonic 3D-active очила, разбира се. Относно форматите който възпроизвежда: AVCHD, DIVX PLUSHD, MKV, JPEG, MP3, AAC чрез вграденото приложение VIERA IMAGE VIEWER.

Надявам се да съм бил полезен :)
gmishev

Мнениеот hun » Сря Дек 07, 2011 9:54 am

Моето мнение е, че изключително много трябва да се внимава с обработката на SD сигнала. Времето в което се гледа 3D и HD е прнебрежимо малко сравнено с времето, в което се гледа кабелна телевизия каквато и да е тя.
Освен ако телевизора не е предвиден само и изключително за гледане на 3D и HD съдържание и нищо друго.

Да вярно е, че в магазините пускат демо BluRay и изглежда чудесно, но като закачиш кабеларката пък била тя и цифрова всичко с хубавата картина приключва. Срещал съм точно Panasonic и LG, които не се справят добре с обработката на SD сигнал и картината е меко казано незадоволителна.

В последно време гледам започнаха да слагат софтуер за подобрение на SD (явно се усетиха че само HD не е всичко), но ако телевизора не разполага с такъв, е хубаво в менюто си да има опция за изключване на софтуерите за подобряване на картината, защото ако те влияят добре на HD то това е точно обратното при SD. От опит знам, че е хубаво сигнала да се подава на екрана такъв, какъвто идва от доставчика без допълнителна обработка. Ако телевизора всичко му е автоматично, и няма начин за изключване на всякакви подобрения на картината то това е лошо. В противен случай 480 пиксела upscale-нати до 1080 с някой софтуер за пододобряване си е двойно повече пиксели ако не и повече, което довежда до покъртителни резултати в качеството на картината.
hun

Мнениеот Airfan » Сря Дек 07, 2011 1:42 pm

@Антони - за сега съм се спрял на LG 42LW659S.

@gmishev - този е плазмен, а аз не искам плазмен.

@hun - ще проуча как седи въпроса с дадения модел и SD сигнал. Ако в Деком го има може да отскоча да видя как предава нашата телевизия там на място.
Аватар
Airfan

Мнениеот plameni » Сря Дек 07, 2011 3:07 pm

Airfan написа:ще проуча как седи въпроса с дадения модел и SD сигнал. Ако в Деком го има може да отскоча да видя как предава нашата телевизия там на място.

От тестовете, които съм правил, най-добър резултат за SD-сигналите постигнах при STB настроен на 1920х1080 и връзка към TV с компонентни кабели (YPbPr).
Получава се отличен ъпскейл на изображението, а заради аналоговата връзка, в сравнение с HDMI, има съвсем леко, но много приятно за окото "смекчаване на ръбовете".
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот Airfan » Сря Дек 07, 2011 4:51 pm

Оказа се, че всички LG телевизори не могат да декодират DTS звук през USB плейъра, така че греда... Преди се бях спрял на Samsung UE-40D6500, но той пък имаше проблеми при FullHD 3D картина. Така че съм на изходно положение.
Аватар
Airfan

Мнениеот hun » Сря Дек 07, 2011 6:40 pm

@Plameni - от това, което ми е попадало в ръцете по клиенти, да не казвам голяма цифра, но едно 60% от телевизорите точно по компонента не правят подобрения грам (имам предвид всякакви софтуерни "enhancements"; сякаш не важат за компонента). Тук е практика телевизор който маже по HDMI да му се пуска сигнал по компонента. 1080i на СТБ и сигнал по компонента.
hun

Мнениеот plameni » Сря Дек 07, 2011 6:45 pm

hun написа:. . .1080i на СТБ и сигнал по компонента.

Че аз нещо по-различно ли бях написал???
plameni написа:. . . STB настроен на 1920х1080 и връзка към TV с компонентни кабели (YPbPr). . .

Пропуснал съм само да напиша, че опитите ми са с телевизори до 37". Нагоре - споделяйте вие :-)
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот hun » Сря Дек 07, 2011 6:58 pm

Въпроса дали е 576p, 720p или 1080i се решава кое е най добре на място. Засичал съм Sharp обаче 32-ка водеше се HD Ready не Full HD, който на 1080i сечеше здраво, явно му е слаба душичката и трябваше да намалим разделителната способност. Всичко останало обаче го пускаме на 1080i освен ако няма сигнал за проблем или се види такъв.
hun

Следваща

Назад към На лафче