рутери/internet

С други думи - СПАМ :)

рутери/internet

Мнениеот tribalero » Съб Авг 15, 2009 7:04 pm

имам едно питане... възможно ли е при някой марки wi fi рутери,да имат несъвместимост с дадена мрежа/интернет доставчик.Демек ,нета да е алергичен към някой марки рутери... НА ekk съм и имам тоя проблем ,рутера ми е micra digital (belcin),от support-а нищо не могат да направят.
Има ли няква друга алтернатива освен да се смени рутера с друг ?
Аватар
tribalero

Re: рутери/internet

Мнениеот plameni » Съб Авг 15, 2009 7:45 pm

tribalero написа:. . . възможно ли е при някой марки wi fi рутери,да имат несъвместимост с дадена мрежа/интернет доставчик. . .

Няма такова нещо.
При работещ рутер, всичко е въпрос на настройки.
Пробвал ли си го някъде другаде?
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот tribalero » Нед Авг 16, 2009 10:42 am

и аз мислех така,но какво да му настроеш повече ,MAC адрес е единственото+user и парола.Какви други настроики трябва да се барнат ?
Аватар
tribalero

Мнениеот plameni » Нед Авг 16, 2009 6:57 pm

екк-лан или екк-модем?
Какъв IP-адрес получава рутера?
Нормален или от типа 192.168.х.х ?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот tribalero » Нед Авг 16, 2009 8:30 pm

ekk lan...
ip-то е от тоя тип 192.168.х.х
Аватар
tribalero

Мнениеот plameni » Пон Авг 17, 2009 6:23 am

Направи LAN-адресите, които раздава рутера да са в различен сегмент от външния.
Например: Ако външният адрес на рутера в 192.168.1.х , нека вътрешните да са 192.168.2

Аватар
plameni

Мнениеот tribalero » Вто Авг 18, 2009 11:11 pm

ми не съм сигурен каде са тия външни и вътрешни :wasntme:
ще погледна ... нещата се развиха малко по благоприятно на този момент за мен,понеже ще заменя Micra digital рутера със друг - Tp Link
Аватар
tribalero

Мнениеот ALIEN360 » Чет Авг 20, 2009 12:40 am

В какво точно се изразява проблема, бавен нет, прекъсва или какво?

Ако ползваш през wifi трябва да знаеш че това е споделена медия, тоест колкото у-ва работят в един канал толкова по-малко остава за твоя рутер. Това можеш да провериш с RF Site Survey, ако рутера ти го поддържа. Можеш и с пц/лаптоп да видиш какви wifi у-ва виждаш, колко им е силен сигнала, и съответно да избереш канал, който е най-слабо натоварен или у-вата който работят в него изпращат достатъчно слаб сигнал, така че ти да ползваш максимално от канала. Иначе за блутуутите, микровълновите печки и други у-ва работещи в диапазона 2.4GHz, едвали има какво да направиш, за да ограничиш смущенията предизвикани от тях.

Малко за интерфейсите и за рутерите.... домашните рутери обикновено имат 1 WAN и 4 или повече LAN интерфейса. WAN-а е връзката ти към доставчика а LAN-а е вътрешната ти мрежа. WAN-а тряба да е с IP-то, което по принцип трябва да получи компютъра ти, адреса може да е реален или частен (Private), това зависи от доставчика. Основната функция на рутера, е да транслира заявките на всичките у-ва от вътрешната ти мрежа от и към адреса, който ти дава доставчика. Това което ти казва plameni, е че не може тези адреси/мрежи да съвпадат, тоест не може WAN и LAN интерфейса да са от една мрежа. Това е в случай че адреса на WAN-а е частен и е от мрежа клас С (192.168.х.х). В случай че доставчика ти ползва клас В или А мрежа, не би трябвало да имаш проблем, тъй като рутера ти най-вероятно не ги поддържа. При реален адрес също това няма как да възникне като проблем.

ако ползваш нета по кабел, когато се появи проблем провери пинга към WAN и LAN IP-то на рутера. Ако е над 1 милисекунда и след рестарт се оправя, значи рутера ти забозва от прегряване, промяна на напрежението в ел. мрежа или просто има някакъв дефект. Ако обаче пинга към рутера ти е нормален, провери до гейтуеа на доставчика, при големи закъснения или загуби проблема си е в доставчика.

колкото до тп-линк :puke:

успех 8-)
Аватар
ALIEN360

Мнениеот RedIce » Сря Авг 26, 2009 9:34 pm

Сега, аз пук да допълня темата като човек който се е сблъсквал с проблема....

Подобно понятие, разбира се, няма... но пък ISP-то може да направи така нещата, че ако се пробваш да ти съсипе нервичките.
Гледаш всичко е ОК, първоначално тръгва и после почват проблемчетата... може да работи 1 мин, 1 час... ден, два... и се почва.

Има някои скъпи рутери (но не всички) който могат да излъжат ISP-то,
или флашването с някой нестандартен firmware.

Не искам да изпадам в подробности.
Все пак това е форум на cooolbox.
При нас подобни проблеми няма да имате, с какъвто и да било рутер (стига да е в изправност).
Аватар
RedIce

Мнениеот Izotop » Пон Май 31, 2010 10:46 pm

RedIce написа:......................Не искам да изпадам в подробности.
Все пак това е форум на cooolbox.
При нас подобни проблеми няма да имате, с какъвто и да било рутер (стига да е в изправност).

Не е съвсем вярно ! Извинявам се за късният отговор в много стара тема , но предполагам че може да съм полезен на някого с моето изпълнение/недоразумение :D Не е точно така : и при вас може да има човек проблеми с рутера ! Особенно ако е включил кабела дето трябва да бъде във WAN порта на ATA устройството във LAN порта, а този дето трябва да е в LAN-a - да е боцнат във WAN-a :D Че след ATA-та имах по това време и включен рутер...... Както казва един бивш премиер : " вервайте ми , ше имате проблеми с нета в тоя случай !" :) От личен опит ви го казвам :) По време на един лек ремонт у дома изключих и местих компютърното бюро заедно със всички устройства на него и кабеляци ..... и след това ги включих........ :rofl: Ама странното е : че нета тръгна първоначално , после започнаха проблеми :) Добре че съпорта ми усети простотията веднага като му се обадих .... .надявам се не ми се е смяло много момчето ....случва се :D Та един съвет : за да си нямате проблеми с нета ако като мен решите да изключите всичко поради някаква причина : гледайте след това като включвате кабелите - къде пише WAN и къде LAN :)
Izotop

Следваща

Назад към На лафче