Проблеми с Таблет Prestigio Multipad 10.1

Проблеми с Таблет Prestigio Multipad 10.1

Мнениеот VanCool » Пон Авг 26, 2013 6:59 pm

Здравейте!
Абе купих си това таблетче - http://www.pcbuildbg.com/bg/tableti/1270-tablet-prestigio-multipad-101-ultimate.html
Системата работи бързо, от браузването също съм много доволен, но имам проблеми при работата с торент клиенти.
Инсталирах няколко различни торент клиента, като се опитах да сваля филм от Замундата.Свалянето тръгва - в началото дръпне към 3 МБ/с за няколко секунди и веднага пада на 200-300кБ/с и повече не иска да вдигне.Има моментни проблясъци и за секунда от 300 кБ отива на 800-900 кБ, но след секунди пак си пада на 200-300 кБ че и по-надолу.Освен това, като активирам торент клиента и започне да се сваля някой торент цялата система забива и таблетът става неадекватен - тъч скрийна му не реагира или по-точно регира след няколко минутни закъснения.Работи ли торент клиентът, не може да се върши друга работа на таблета.Помислих си, че слабия даунлоуд може да е от рутера - взех една игличка, боцнах го и върнах рутера към заводските му настройки, след това върнах и таблета към заводските му нстройки, след което инсталирах наново торент клиент и направих опит за сваляне на торент, но промяна - няма.
Какво да правя? Има ли оправия или да се примеря с положението?
Аватар
VanCool

Re: Проблеми с Таблет Prestigio Multipad 10.1

Мнениеот zynth » Вто Авг 27, 2013 11:08 am

Повечето безплатни торент клиенти за Андроид имат ограничение на скоростта, да не е това? Пробвай utorrent аз нямам проблеми с него на телефона
zynth

Мнениеот VanCool » Вто Авг 27, 2013 11:58 am

Пробвах и utorent, но е същото положението - варира 300-600 при това ужасно забива,ако реша и да браузна.
Хм...лоша работа май ще трябва да се примеря.
Опасявам се от дефектен адаптер за wi-fi - то.
Ако е така направо да го връщам за ремонт , ама като не съм сигурен. :?:
Аватар
VanCool

Мнениеот hun » Вто Авг 27, 2013 12:50 pm

Имам PAP4500 DUO сложих uTorrent за проба и всичко приключи. Умря целия телефон, лагна се зверски като заспи не мога да го включа една минута. Явно проблема не е в устройството ти, а е нещо друго. Никога не ми е забивал или насичал така, както ми насича след слагането на торент клиента. От Google Play сваля като бесен. Според мен проблема е някъде другаде. Ще четем ....

root-нат android 4.1

P.S. aDownloader с изключено DHT 2 мегабайта/сек стабилно. Е пада от време на време ама личното ми мнение е, че е повече от добре.
hun

Мнениеот VanCool » Сря Авг 28, 2013 11:29 am

Да и аз от гугъл плея свалям бързо...даже пробвах да изтегля една програма от официалния й сайт чрез браузъра и я свали за секунди, което ме навя на мисълта, че проблемът не може да е в таблета.Явно самият торент клиент е некадърно написан за хардуера и затова"умира" устройството при работа с него.Ти просто потвърди това, за което се опасявах и сега съм по-спокоен.
Благодаря ти, hun
Аватар
VanCool

Мнениеот GH0STFACE » Чет Май 22, 2014 5:28 pm

Малко късно но... спокойно, проблема не е нито в интернет нито в таблета.
При всеки андроид е така.

1. Както каза колегата, да всички безплатни торент приложения имат ограничение на скоростта
2. Да, докато сваляш почти не можеш да ползваш за друго таблета/телефона. Това най-вече се дължи, че файла който дърпаш се сваля на много сегменти и реално много пише по паметта на телфона и се товари. Ако се сваля само един блок няма проблем, но това не може да се настройва така или иначе.

https://play.google.com/store/apps/deta ... rrent.prof няма ограничение на скоростта и се съветва да се използва памет от бързо поколение, поне klass 10.
I gotta red bandana, wrapped arround the chrome .44
Аватар
GH0STFACE

Назад към Hardware