За wireless рутерите

Re: За wireless рутерите

Мнениеот plameni » Пон Ное 07, 2011 12:19 pm

Каква е идеята да се сменят динамично адресите на вътрешните устройства?
Поне за мен далеч по-голям смисъл има "привързването" към фиксирани IP-адреси (прави се от Address Reservation на DHCP-настройките). Изключително полезно е, ако имаш повечко устройства във вътрешната мрежа.

Можеш да влезнеш в симулатора и да пробваш разни настройки.

Ако все пак държиш да се сменят адресите на вътрешните устройства, ще трябва да намалиш до минимум Address Lease Time в DHCP-настройките.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот VanCool » Пон Ное 07, 2011 2:01 pm

Значи рутерчето е на TP-Link Модел:TL-WR841ND .
Не искам да съм с постоянно IP, ако може често да ми се сменя е най-добре за мен.
Постоянното IP е нож с две остриета - от една страна е добре, но от друга - НЕ.
Машина с постоянно IP е по-лесно да бъде атакувана и хакната, така че от гледна точка на сигурността постоянното IP си е вратичка за мен.

hun, в момента към рутера с мрежов кабел са вързани две машини - моята и на Нейно Височество - Жената ;) , но има вероятност да се сдобие със служебен лаптоп и там вече ще се ползва Wireless. :)
Мен точно това ме интересува - да се сменят IP-то на двете машини.
От симулатора пробвам да правя промени, НО нищо не се запаметява и променя.
Искам да питам също така защо тук уж си изписвам паролата и името пък не иска да ме пусне...дава ми, че са ми грешни.
Изписвам името и паролата на WPA-PSK/WPA2-PSK. Къде бъркам?!
Изображение

Опитах се да ъпгрейдна фърмуера, но ми изписа с червено нещо от рода, че не може да намери някаква папка или файл беше.Викам си край с рутерчето брикнах го и изгорях с 50 лв, но му няма нищо :sweat:
Аватар
VanCool

Мнениеот hun » Пон Ное 07, 2011 3:22 pm

Повечето рутери имат различни версии на модела. Обърни го отзад и виж коя версия е (v.1, v.2, v.3 & etc.), тогава дръпни firmware за съответната версия. Някои от тях са с различни чипове (Atheros, Broadcom, Realtek) и има опасност да го брикнеш, макар, че доколкото знам има защита за съвместимост.
Относно различното IP. Малко параноично ми се струва при липса на DMZ, забранен Remote Management и включен firewall на рутера да се притесняваш за вътрешната си мрежа, намираща се зад рутера. Вариант според мен е минимално време на lease time-то, и пак не е задължително да даде различно ип.
За паролата ... admin юзера да не си изтрил? Ако си, ресет на рутера и добави нов юзър освен admin
hun

Мнениеот VanCool » Пон Ное 07, 2011 3:49 pm

Момчета, благодаря - справих се! :rock:
Аватар
VanCool

Мнениеот VanCool » Пон Ное 07, 2011 5:38 pm

Някой има ли представа защо загубих връзка с http://192.168.1.1/ откъдето правех промени по рутера? :cry:
Аватар
VanCool

Мнениеот hun » Пон Ное 07, 2011 6:02 pm

Случва се :) ... когато се учиш сам. Виж през Command Prompt с ipconfig /all или през настройките на мрежовата карта в контрол панела кое ти е default gateway да не би в играчката да си сменил вътрешната мрежа.

Ако не reset на рутера. Нормално е да го ресетнеш 3 4 пъти докато свикнеш кое къде е

Успех!
hun

Мнениеот VanCool » Вто Фев 28, 2012 5:01 pm

Привет!
Може ли малко помощ от по-вещите?
Значи проблемът е следния - купихме рутерчето - TP-Link TL-WR841ND, и отидох в приятелчето да го инсталираме.
Хубаво, ама като го включихме долу иконката на мрежовата карта долу в трея(двете компютърчета) взе да включва и изключва...и така постоянно. Ту даде червен Х, ту прави опит да намери рутера и дори за миг двете мониторчета светват.

ОС е Уиндоус ХР!
Преинсталирах компа с формат на целия хард, но и на свеж Уиндоус прави същото.

Май някъде нещо бъркам, ама къде?!

Идвам вкъщи, включвам го на моята машина, която е с Уиндоус 7 и рутерът си тръгва веднага.

Молбата ми е към специалистите да ми помогнат, като кажат къде я бъркам и защо е така!
Аватар
VanCool

Мнениеот pAbLo » Сря Фев 29, 2012 12:01 pm

Кабел,ланка?
Операторът Х не иска да те губи като клиент ,но когато не може да отговори на конкретните потрбности е нормално да потърсиш друг оператор, без излишна сантименталност.

Изображение
pAbLo

Мнениеот VanCool » Вто Мар 20, 2012 4:40 pm

Напоследък забелязвам, как рутерът ме спъва нещо:

с рутер Изображение
без рутер Изображение
Много добре си спомням, че като си купих рутерчето такова нещо нямаше - разликата беше най-много между 4-5 Mb/s , а от известно време насам разликата набъбна чувствително.
Защо е така?!

Рутерчето е това - http://www.tp-link.com/en/products/deta ... 841ND#spec

Не би трябвало да имам проблеми със 100 Мбит/с. с този рутер.

hun теб наистина те виждам да влизаш във форума и да го четеш, но нас пловдивчани това не ни топли много щото ти нямаш нищо общо с мрежата в Пловдив. :) ;)
Аватар
VanCool

Мнениеот VanCool » Вто Яну 22, 2013 2:05 pm

Може ли малко помощ - какво може да се пипне по настройките показани на рутера ми, за да се подобри работата му.
Много ми играе скоростта - има дни, когато рутерът ми заспива на 8.3-8.5 МБ/с...тези дни напоследък пък свалям с 9-9.5МБ/с.
Махна ли рутера почвам да свалям с 10-10.4МБ/с.
За торенти става въпрос.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
VanCool

ПредишнаСледваща

Назад към Hardware