Рипване на Blu ray

Рипване на Blu ray

Мнениеот VanCool » Пон Апр 30, 2012 11:26 am

Търся програма за рипване на Вlu ray филм, който е 60GB в XviD, да може да конвертира звука в различен от DTS аудио кодек и най-вече да може да извлече субтитрите.Мисля, че последната задача със субтитрите ще е най-трудна, та има ли такава програма, която да се справи с тези задачи.
И бихте ли ми препоръчали добър блу рей плеър за компа.
Аватар
VanCool

Re: Рипване на Blu ray

Мнениеот svenxxx » Вто Май 01, 2012 11:28 pm

Доста неточности има в запитването ти.

Първо:
Търся програма за рипване на Вlu ray филм, който е 60GB в XviD

Искаш да рипнеш Blu-ray филм от Blu-ray диск ли? А това "60GB в XviD" означава, че е рипнат филма. Тоест искаш да го конвертираш ли? Какво? Не разбрах...

Второ:
и най-вече да може да извлече субтитрите.

Субтитрите какви са? Какво е разширението на видеото. Ако е .avi, няма как да се рипнат, а ако е .mkv, може и да може да се извлекат с MkvExtract.

И бихте ли ми препоръчали добър блу рей плеър за компа.

Трябва ти просто едни обикновени кодеци K-Lite, в които има Media Player Classic Home Cinema, който е перфектен за целта. С кодеците и този плеър, няма какво да ти се опре, стига да ти е силна машината.
svenxxx

Мнениеот VanCool » Сря Май 02, 2012 10:13 am

Става въпрос за този торент - http://zamunda.net/details.php?id=308874&hit=1 .
Филма е в Blu ray с обем 63GB.Не е от диск, а от папка. Има много аудио канали и субтитри на много езици, та ми трябва програма с която да го рипна в XviD и да извлека българските субтитри.
Благодаря за плеъра, ей сега ще го видя, какво може. ;)

П.С.
Няма проблем програмата да може да го конвертира този Blu ray в MKV, а пък като го обърне в MKV вече ще го рипна с друга програма в XviD
Аватар
VanCool

Мнениеот svenxxx » Сря Май 02, 2012 10:50 am

http://forum.videohelp.com/threads/3094 ... le-support - Ето. Дано това ти свърши работа. Обяснено е много подробно, иска се само да знаеш поне малко английски.
svenxxx

Мнениеот VanCool » Сря Май 02, 2012 9:11 pm

За рипването няма да стане - много програми и много занимавка иска, но за плеъра съм ти много благодарен.
Свързах компа с ТВ-то и пуснах блу рейчето с препоръчания от теб плеър - е няма такава картина. 8-)
Аватар
VanCool

Мнениеот vttv » Съб Май 05, 2012 12:00 am

K-lite се бъгват след определен ъпдейт, но и така не засякох кой точно между 4-8ми. Аз лично ги ползвах до преди 3 месеца и ми писна от бъгясването им, което се изразява в не четене на на големите mkv файлове и други формати. Затова сложих последната версия на win7 (shark 007) x32bit + x64bit и до момента е перфектен. Ако искаш да гледаш mpeg-ts със не фабрични суб. и bd iso или rip + 3D най-добрия софтуеър, до момента е на arcsoft totalmedia theatre. Eдинствения минус е, че за сега не може да си смениш шрифта на субтитрите.
Аватар
vttv

Мнениеот plameni » Нед Май 06, 2012 11:46 am

Опитай с тази програма: Tipard Blu-ray Converter 6.3.08 Portable

Прилично бърза е и има доста (даже прекалено много) предварително дефинирани профили за конвертиране.

Не видях възможност за експорт на субтитри, но за сметка на това, можеш да "вграждаш" избрания език директно във видеото, което е доста полезно ако ще гледаш на различни портативни устройства

Изображение
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот VanCool » Чет Май 10, 2012 3:34 pm

Благодаря Ви :clap:
Пламене, ще пробвам програмата, и дано е това, което търся.
Такива програмки тепърва ще набират популярност - почват все повече Блу рей филми да се качват, а те са просто огромни, и такива програмки ще са необходими!
Последния филм на Том Круз е 63 GB, аз защо толкова настоявах да се вдигнат скоростите...смятайте тези 63 GB с 40Мбит/с как се свалят.
Аватар
VanCool

Назад към Програми