Windows 7

Re: Windows 7

Мнениеот Антони » Пон Ное 26, 2012 10:55 pm

Здравейте, имам следния проблем :)
Скоро си сложих Windows 7 Ultimate, а след това Home Premium...
В първия случай компютърът се рестартираше, но след инсталиране на драйвърите се оправи (Уж), нямах достатъчно време да определя дали е от това, не се рестартира, но реших да го сменя с Home Premium...два три дена работи перфектно, докато днес сутринта не започна да се рестартира неочаквано.
Като вляза в My Computer на Event viewer на часа на рестарт пише винаги Source:KERNEL POWER, ID:41, Level:Critical...и т.н.т.
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly
Другото, което намирам и предполагам, че има връзка е Bugcheckcode:Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000116 (0x85118008, 0x8fc139b0, 0x00000000, 0x00000002). Разтоварването е записано в: C:\Windows\MEMORY.DMP. ИД на доклада: 112612-15225-01.
Това е най-общо, позачетох се в нета, все на английски излиза...най-общо да си видя свързването на дъното на всички компоненти, а на XP-то досега не съм имал такъв проблем...
Четох, че можело да е от активатора на Windows, да съм го сменил с друг, направих го, но...
Някой има ли идеи как може да се реши този проблем...
Аватар
Антони

Мнениеот vttv » Вто Дек 04, 2012 11:41 pm

Антони написа:Здравейте, имам следния проблем :)
Скоро си сложих Windows 7 Ultimate, а след това Home Premium...
В първия случай компютърът се рестартираше, но след инсталиране на драйвърите се оправи (Уж), нямах достатъчно време да определя дали е от това, не се рестартира, но реших да го сменя с Home Premium...два три дена работи перфектно, докато днес сутринта не започна да се рестартира неочаквано.
Като вляза в My Computer на Event viewer на часа на рестарт пише винаги Source:KERNEL POWER, ID:41, Level:Critical...и т.н.т.
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly
Другото, което намирам и предполагам, че има връзка е Bugcheckcode:Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000116 (0x85118008, 0x8fc139b0, 0x00000000, 0x00000002). Разтоварването е записано в: C:\Windows\MEMORY.DMP. ИД на доклада: 112612-15225-01.
Това е най-общо, позачетох се в нета, все на английски излиза...най-общо да си видя свързването на дъното на всички компоненти, а на XP-то досега не съм имал такъв проблем...
Четох, че можело да е от активатора на Windows, да съм го сменил с друг, направих го, но...
Някой има ли идеи как може да се реши този проблем...

Сложи инсталаторния диск настрой си буутването от CD и после му дай repair от опциите след което може да ти въстанови дъмп файла. Това беше често срещан проблем при ранните версии на 7. Особенно след като си активирал вече win-а. Активатора след това продължава да си действа.
Аватар
vttv

Мнениеот Антони » Сря Дек 05, 2012 9:28 pm

Здрасти, благодаря за отговора, оправих се, проблемът излезе, че е от неправилен видео драйвър и по-точно досадното разминаване всеки път, един път за 32бита, а аз с 64, другият път обратното или просто неправилен драйвър, след много процедури най-сетне се реши проблема.
Поздрави!
Аватар
Антони

Мнениеот vttv » Сря Дек 05, 2012 11:27 pm

Антони написа:Здрасти, благодаря за отговора, оправих се, проблемът излезе, че е от неправилен видео драйвър и по-точно досадното разминаване всеки път, един път за 32бита, а аз с 64, другият път обратното или просто неправилен драйвър, след много процедури най-сетне се реши проблема.
Поздрави!

Супер че си си решил проблема, аз лично тествам 8-цата и засега се държи на ниво.
Аватар
vttv

Предишна

Назад към Програми