Проблем с Active FTP

Форум за проблеми, идеи и предложения свързани с Cooolbox

Проблем с Active FTP

Мнениеот trombocit » Вто Фев 13, 2018 3:38 am

От няколко дни забелязвам проблем с FTP навън, ползвайки Active FTP режим.
Винаги е работело и нищо не съм барал нито по рутер, нито по други настройки, нито по сървъра. Ползвам Active FTP режим с няколко сървъра поради валидна причина (няма да обяснявам сега), и сега има проблем, че първо в началото няколко файла се трансферират успешно, после почват грешки (FIlezilla ползвам). Пробвам Active режим и с друг сървър (в Бг, на хостинг), изобщо не отваря data connection, дава connection refused след MLSD командата. В рутера портове и във фаруолите всичко е отворено, а и преди това с първия сървър в Актив режим няколко файла се качиха успешно докато почне да дава грешки. Във Филезила са зададени точните портове за Active mode, и PORT командата гледах, че съдържа портове от правилния зададен range.
Според мен е нещо от Кулбокс. Може би някакъв антипортскан или не знам.
Passive mode работи коректно навсякъде.

P.S. Active и всякакви режими, работят коректно локално - като се свързвам с ФТП сървър в локалната ми мрежа. В рутера не съм барал нищо от месеци, и други пренасочвания си работят, примерно порт 80, фтп порт и др.

ПС2. След множество експерименти и с различни фтп клиенти на различни машини в нас, active ftp работи с всички към Бг хостинг/суперхостинг примерно (където е позволено, а в ns1 примерно не работи, явно е забранено при тях).

Но при връзка с US, active ftp е полуработещ, постоянно дава грешки след няколко файла или дир-листинг. Според мен е от новия ви външен доставчик дето наскоро сменихте, или някоя конфигурация.

Edit: След още множество експерименти явно съм се натъкнал на някакъв бъг в една от двете филезили - клиента или сървъра, на сървъра има filezilla server.
По една причина ползвах plain FTP, а като превключих на FTPES, проблемът спря. Btw то вече и нуждата от active FTP се оказа излишна, явно от нова година са махнали едни ограничения.
trombocit

Назад към Общи