личен stb или директно свързан android tv

Форум за проблеми, идеи и предложения свързани с Cooolbox

Re: личен stb или директно свързан android tv

Мнениеот pandora » Чет Ное 23, 2017 7:43 pm

Airfan написа:
pandora написа:Вие сериозно ли ми задавате този въпрос ?
Да се върнем тогава на аналогов сигнал, моно звук и така нататък. Сега сериозно
печелим съвместимост , възможност за по-добър звук, картина....... 4К
Това са тенденциите. Ненапразно споменах че вече имам проблеми с някои от устройствата в къщи и това stb.

Разбира се, че ми е интересно - доставчика ни не предоставя все още 4К сигнал, а и не се сещам кой канал предлага такъв, за да ни е проблем на този етап. Може би след 3-4 години ще е задължително, обаче. Иначе изпадате в крайности с моно звук и прочие. Ако нямате стерео сигнал, за какво би ви бил стерео касетофон, примерно.

Поздрави

Вижте, не ми се влиза в спор. От всичко написано до тук вие се хванахте за 4К то, да според мен до една година ще има богато съдържание в 4К, включително и световното първенство по футбол, дали някой ще го предложи в България е друг въпрос.
Чисто и просто сегашните stb са морално и материално остарели , ненапразно Infomir са спрели да ги предлагат, и предлагат вече ето това :https://www.infomir.eu/eng/products/premium/mag-352/ Както казах вече в момента немога да използвам някои опции на аудио видео ресивъра и телевизора ми. Попитах и помолих Cooolbox дали е възможно да предложат като опция клиентите да си закупят от тях по - нови stb та, така всеки може да реши за себе си. Вие да изчакате 3-4 години,пък аз да си го закупя.
Лека вечер.
pandora

Мнениеот pandora » Чет Ное 23, 2017 8:06 pm

Joy написа:Оценяваме вашето мнение, pandora. Темата е повдигната за обсъждане към отговорните лица. Но както Ви казахме, не можем да се ангажираме с обещания в този момент. “Работата на парче” определено не добър вариант.

Разбира се че не става въпрос за обещания, идеята ми беше опция да си закупим от вас нещо по-ново и добро.
Още веднъж благодаря за разбирането и ще се радвам ако има някакво развитие.
Лека вечер
pandora

Мнениеот plameni » Пет Ное 24, 2017 11:40 pm

pandora написа:...Чисто и просто сегашните stb са морално и материално остарели , ненапразно Infomir са спрели да ги предлагат, и предлагат вече ето това :https://www.infomir.eu/eng/products/premium/mag-352/

Това че Инфомир са започнали да предлагат нещо ново, съвсем не значи, че е много по-добро.
Чели ли сте независими ревюта за новите приемници?
Доста често се срещат мнения подобни на това:
Инфомир се нас*@ха тотално с всички боксове след 254. 256/257 са пълен кошмар. 3xx моделите - също.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот pandora » Съб Ное 25, 2017 8:47 am

plameni написа:
pandora написа:...Чисто и просто сегашните stb са морално и материално остарели , ненапразно Infomir са спрели да ги предлагат, и предлагат вече ето това :https://www.infomir.eu/eng/products/premium/mag-352/

Това че Инфомир са започнали да предлагат нещо ново, съвсем не значи, че е много по-добро.
Чели ли сте независими ревюта за новите приемници?
Доста често се срещат мнения подобни на това:
Инфомир се нас*@ха тотално с всички боксове след 254. 256/257 са пълен кошмар. 3xx моделите - също.

В интерес на истината мнения не съм чел, погледнах ги само като хардуерни спецификации.
Поразрових се , но не намирам кой знае какво като мнения за моделите 351/352. Доколкото виждам се предлагат от скоро,интересно ми е къде намерихте мнения за тези модели. Някой линк ако може ?
pandora

Мнениеот plameni » Съб Ное 25, 2017 9:56 pm

pandora написа:...Доколкото виждам се предлагат от скоро...

Именно. Затова все още има проблеми с фърмуери, лоша съвместимост с различни версии на Сталкер (мидуера) и т.н.
Информация - предимно от руските форуми:

Пример
приставка 351 - у меня при первом запуске пошло видео без звука,
затем к вечеру стала выбивать роутер из сети,
ночером при включении звук есть видео нету. перезапуск помог. - наблюдаю далее за пациентом из палаты Nr. 7
---
У меня звук пропадал. Телик выключил и включил . Звук пошел. В устанановках Видео надо на "Auto" оставлять иначе многие видео будут только со звуком запускаться.
---
Если на "Auto"выставляю, то проблема в порталах в предпросмотровом меню возникает. Пришлось классически на 1080 выставить . Проблема ушла.
Кстати приставка походу 4K HDR поддерживает ! Когда такой фильм запускаю , происходят все симптомы воспроизведения в HDR качестве. Экран темнеет ,при этом полоса прокрутки становится визуально оранжевой . Спрашивал в поддержке на счёт поддержки HDR , они сами не знают ))) . Хотя чип поддерживает.)
BDISO файлы проигрываются .BD3DISO проигрвыаютя в 2D . 4K3D только звук . И ни один 3D фильм в 3D автоматом не стартует , а опции включения 3D нету , поэтому просмотр невозможен .В 3D идут только фильмы изначально перекодированные т.е. с разделённым экраном при этом надо вручную активировать 3D в телике.
---
---
Получил ответ от поддержки. Речь о не рабочем предпросмотровым меню в сталкере версии включительно 5.2 . Предпрочмотр был невозможен при установке в "Видео" 4К формата , поэтому после просмотра 4К контента надо было опять на 1080 переставлять для IPTV просмотра.
Вот что пишут:
"Добрый день, проблема с пред-просмотрам в видео-режимах 4К исправлена в релизе MW 5.3.0
По информации коммерческого отдела релиз вышел 13.09.17"
Пока хозяева порталов не перейдут на версию 5.3 сталкера будем по прежнему переключать видеовыход в нужный режим .

и т.н.

И за следващите модели пишат.

MAG 410 UHD 4K
сегодня юзал у знакомого чела, он брал в киеве за 2000 грн, те 75$
Первые ощущения после линуха,- дерьмо.
Даже после обновления ПО, после получасового "юза" наблюдался ряд багов, зависы заканчивались самопроизвольным ребутом.

EDIT:
По темата - aз също бих се радвал, ако можеше да ползвам моя MAG254 вместо операторския 250...

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот pandora » Нед Ное 26, 2017 8:14 am

Благодаря за линка. Разгледах форума , според мен не е чак толкова трагично положението.
351/352 се продават от няма и два месеца , софтуерно нещата са поправими ( за колко време е друг въпрос ),
и все пак ако Cooolbox го предложат бих си го взел. Отдавна следя форума и по вашите постове оставам с впечетление , че се интересувате и сте на ти с темата, така че оценявам мнението ви.
Поздрави !
pandora

Мнениеот plameni » Пон Ное 27, 2017 6:00 pm

pandora написа:..софтуерно нещата са поправими ( за колко време е друг въпрос )..

Е да де, като знам с каква скорост се разрешават проблемите, по-добре да не си го причинявам сам :D

Аватар
plameni

Мнениеот cheeseus » Нед Ное 25, 2018 11:22 pm

Присъединявам се към искащите развитие на услугата. Има неща, които могат да бъдат направени и които дори не изискват хардуерен ъпгрейд. Например услугата за достъп до споделени файлове през LAN. Или пък приложението YouTube.

И нека имаме предвид, че аз пиша това мнение една година след последното.
cheeseus

Мнениеот nasopraso » Чет Ное 29, 2018 9:27 pm

Гледам, че е минала вече една година затова да съживим темата. Да питаме първо Кулбокс - имат ли вече за тази/следващата година бюджет за подмяна на устройствата?
Кога ще може да ползваме Лан функцията?
Кога ще може да ползваме WI-FI на STB-o? Или usb wi-fi dongle към stb-to

и т.н и т.н
nasopraso

Предишна

Назад към Общи