Добавете услуга смяна на ип-адрес.

Форум за проблеми, идеи и предложения свързани с Cooolbox

Добавете услуга смяна на ип-адрес.

Мнениеот SpearReal » Пет Яну 20, 2017 7:55 pm

Здравейте, забелязах, че динамичното ип което използвам има БАН (не от мен) в определени места. Свързах се с Cooolbox да попитам дали е възможно да ми сменят ип адреса и без това си е динамичен и рано или късно се сменя сам.

Те ми казаха, че от тяхна страна не могат да сменят ип-то по този начин и не предлагат такава услуга.

Всеки друг доставчик предлага смяна на ип-адреса дали то динамичен или статичен. Някои доставчици го правят безплатно, други за 5лв и други за 10лв. Идеята ми е, то ако не безплатно, поне добавете така платена услуга.

Надявам се да проявите разбиране и да измислите нещо, защото сега аз съм прецакания.

Поздрави!
SpearReal

Re: Добавете услуга смяна на ип-адрес.

Мнениеот SpearReal » Нед Яну 22, 2017 8:14 pm

Този форум активен ли е въобще?
SpearReal

Re: Добавете услуга смяна на ип-адрес.

Мнениеот Tony_ » Пон Яну 23, 2017 3:06 pm

Здравейте, @SpearReal,

Да, форумът ни е активен.

Kакто Ви е информирал нашият служител, няма как да бъде сменен IP адресът ви от наша страна. Системата ни извършва това, тоест всички наши динамични IP адреси в мрежата ни се раздават посредством DHCP сървър. Задава се определен диапазон IP адреси на оборудването ни, което отговаря за доставката на услуги към нашите клиенти. Когато компютърът Ви или рутерът си поиска IP адрес, DHCP сървърът проверява кои са свободните адреси и ви назначава такъв. За да назначи различен от сегашния ви IP адрес, трябва да има два или повече свободни IP адреса в диапазона, който сме задали. За да бъде това условие изпълнено е необходимо друг наш клиент, който е закачен на оборудването ни, което отговаря за доставката на услуги във вашия район, да е изключил компютъра или рутера си, с който използва услуга и назначеният му от DHCP сървъра IP адрес да е освободен, за да може да се предостави на друг клиент.

Поради тази причина разбирате, че смяната на IP адреса ви зависи от DHCP сървъра.

Молим ви да уточните какво е естеството на забраната, за да направим проверка на конкретния случай.
t | 0700 45 045 m | +359 888 045 045
info@cooolbox.bg | www.cooolbox.bg
Аватар
Tony_
Модератор

Назад към Общи