Проблем с рутер

въпроси и отговори

Проблем с рутер

Мнениеот Sitsoff » Чет Сеп 17, 2015 11:58 pm

Здравейте,
От скоро сум клиент на Coolbox и вече имам проблем. След пускането на услугата всичко беше наред - 3 дни. В къщи ползвам интернет само през wi fi на различни устройства. СЛЕд като интернета взе да прекъсва се обадих на оператор, обясних си болката и на следващият ден дойде сервизна група (поздравления за бързата реакция), но след замерванията, които направиха момчетата не се установи проблем в услугата т.е. На кабел връКата е перфектна, но от рутера е повече от ужастна. Казаха че е проблем от самия рутер. ОК, стария рутер ми е TP LINK ... 100 Mbps не помня точно модела. Купих нов рутер N 300Mbps TP-LINK TL-WR841N и радостта и с него беше кратка. Пак същото положение. На кабел като вържа лаптопа супер но през безжичния майка плаче дете се тръшка.

Моля за съвет.
Sitsoff

Re: Проблем с рутер

Мнениеот costi.kocev » Пет Сеп 18, 2015 10:41 am

Здравейте, Sitsoff,

Моля да ни предоставите на лично съобщение три имена на титуляр по договор с нас, както и телефон за връзка, за да може наш представител да се свърже с Вас.
t | 0700 45 045 m | +359 888 045 045
info@cooolbox.bg | www.cooolbox.bg
Аватар
costi.kocev
Модератор

Мнениеот Auris 1.6 vvt-i » Съб Сеп 19, 2015 8:46 am

Здравейте, Sitsoff.

Действително, щом на кабел нямате проблем, значи причината е в рутера. 841N е нискобюджетен, не особено мощен и читав рутер. Не е ясно каква площ се опитвате да покриете с него, каква е конфигурацията на помещенията, в които се ползва - има ли много преградни стени, арматура, ел. устройство, които да смущават сигнала... Ако сте близо до рутера, пак ли е зле положението? И за какво точно "майка плаче"? Слаб сигнал на WiFi? Прекъсване...? Бавно зареждане на страници...? Ако е последното, с каква скорост теглите от друго устройство в локалната мрежа? Също така е интересно и на какво устройство се ползва WiFi... Ако е на стар лаптоп с 54 Mbit-ова карта, и 1300 Мbit-ов рутер да сложите, все тая. Давате прекалено малко информация, за да може някой да гадае какво точно се случва и какъв е проблемът.

П.С. Още нещо много важно... Има ли други WiFi мрежи в околността, които да "замърсяват" ефира? Ако има, пробвайте да смените канала на WiFi.
Изображение
Auris 1.6 vvt-i

Мнениеот Svrnc_Tprunkov » Съб Сеп 19, 2015 10:04 pm

Бих предложил да направите и ъпгрейд на фърмуеъра на рутера. Поне три рутера, с които съм се занимавал ,са имали подобни проблеми, и след флашване на нов фърмуеър са се оправяли.

http://www.tp-link.com/en/download/TL-WR841N.html#Firmware

Виждам, че има ъпдейт от 8 септември тази година, така че е възможно да има производствен дефект в софтуера, и един флаш би дошъл добре.
Svrnc_Tprunkov

Мнениеот Auris 1.6 vvt-i » Нед Сеп 20, 2015 8:42 am

Аз лично бих заложил на DD-WRT firmware, но не знам какви са познанията на потребителя.
Изображение
Auris 1.6 vvt-i

Назад към FAQ