Въпрос за защита от флуд на канала.

въпроси и отговори

Въпрос за защита от флуд на канала.

Мнениеот SENSITIVE » Чет Мар 01, 2012 9:58 pm

Здравейте!
Искам да Ви попитам дали има някакъв начин да блокираме човека,който флудва канала на интернета?
А именно от ваша страна това да бъде. Нямам проблеми,за сега но искам да се защита за напред.
От гр. Пловдив съм и съм Ваш клиент.
От моя страна ако някой флудва и ако го блокирам с iptables,то ще го блокна само от компютъра,но канала си се пълни.
Има ли начин Вие да го филтрирате. Не знам как са вашите защити и настройки,но не може ли да се зададат на някое определенo IP при Х пакети да блокира другото IP,което го флудва и така да не запълва канала.
Разбира се ще се заплаща допълнително ако е нужно няма проблем.
Сега някой ще каже,че ако някой флудва да му взема IP-то и да Ви го дам,но ако е на динамично няма как да стане.
SENSITIVE

Re: Въпрос за защита от флуд на канала.

Мнениеот boyan961 » Чет Мар 01, 2012 11:06 pm

Здравей,
И аз имам същия проблем от бая време чакам отговор ама ...
boyan961

Мнениеот bkambarev » Чет Мар 01, 2012 11:08 pm

SENSITIVE написа:Здравейте!
Искам да Ви попитам дали има някакъв начин да блокираме човека,който флудва канала на интернета?
А именно от ваша страна това да бъде. Нямам проблеми,за сега но искам да се защита за напред.
От гр. Пловдив съм и съм Ваш клиент.
От моя страна ако някой флудва и ако го блокирам с iptables,то ще го блокна само от компютъра,но канала си се пълни.
Има ли начин Вие да го филтрирате. Не знам как са вашите защити и настройки,но не може ли да се зададат на някое определенo IP при Х пакети да блокира другото IP,което го флудва и така да не запълва канала.
Разбира се ще се заплаща допълнително ако е нужно няма проблем.
Сега някой ще каже,че ако някой флудва да му взема IP-то и да Ви го дам,но ако е на динамично няма как да стане.

Това е питано доста пъти и е обеснявано, че не се прави от страна на доставчика. Правят го само в изключителни случай, когато се застрашава мрежата. По въпроса има няколко теми във форума.
Изображение
За всичко има отговор в http://www.Google.com !!
Аватар
bkambarev

Мнениеот boyan961 » Чет Мар 01, 2012 11:16 pm

а единично айпи възможно ли е ако прави проблем, защото канала ми се пълни и каквото и да правя .......
boyan961

Мнениеот SENSITIVE » Пет Мар 02, 2012 12:19 am

Говоря за наистина сериозност и ще се плаща ако трябва допълнително от наша страна това не е проблем.
Просто искам да знам дали е възможно да се включи ANTI FLOOD защита или нещо от сорта,за дадено IP,което е избрано да следи трафика. Не ми е проблем да следя трафика и ако има флуд да Ви кажа и Вие да го блокирате,но ако е с динамично IP няма да стане нищо. Па така ако може директно автоматично да банват вашите сървъри ще е супер.
Ако трябва ще се говори с главния шеф в Пловдив или някой от майсторите няма проблем..
Просто искам да знам дали е възможно или не.
Също така ако може линк към другите теми,за да вида какво е споменато.

ЕДИТ:
boyan961 написа:а единично айпи възможно ли е ако прави проблем, защото канала ми се пълни и каквото и да правя .......

В твоя случай не е толкова трагично! Трябва да разбереш IP-то на флудера и да го кажеш на CoolBox и до 30 мин то ще бъде блокирано.
SENSITIVE

Мнениеот bkambarev » Пет Мар 02, 2012 8:57 am

Ето някой от темите:

http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?f=12&t=574

Тук се обеснява защо не го правят: http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?f=8&t=213

За повече не ми се ровеше. Все пак има функция търси на форума и може да се потърси при желание.
Изображение
Аватар
bkambarev

Мнениеот SENSITIVE » Пет Мар 02, 2012 11:13 am

Няма никакъв начин,ако флудера е сериозен да се спре от самия потребител.
Ако разбира и е на подходяща ОС единствено може да филтрира IP да не достига до компютъра,но канала пак се запълва.
Затова искам от страната Ви да се направи нещо,като firewall на дадено IP.
Примерно IP ми е 77.777.777.77 и да се направи някоя защита само на това IP,и да филтрирва трафика ако го мисли за вреден.

Все пак ще вида кога да се обадя на отдел подръжка,за да ги попитам как стоят нещата и дали е възможно.
SENSITIVE

Мнениеот bkambarev » Пет Мар 02, 2012 2:16 pm

SENSITIVE написа:Няма никакъв начин,ако флудера е сериозен да се спре от самия потребител.
Ако разбира и е на подходяща ОС единствено може да филтрира IP да не достига до компютъра,но канала пак се запълва.
Затова искам от страната Ви да се направи нещо,като firewall на дадено IP.
Примерно IP ми е 77.777.777.77 и да се направи някоя защита само на това IP,и да филтрирва трафика ако го мисли за вреден.

Все пак ще вида кога да се обадя на отдел подръжка,за да ги попитам как стоят нещата и дали е възможно.

Ако не си разбрал аз несъм служител на cooolboks. Отговарям ти като потребител който редовно и почти от самото начало чете и пише във форума. Ако искаш тяхното становище се обаждай на съпорта.
Изображение
Аватар
bkambarev

Назад към FAQ