Прехвърляне на друг адрес

въпроси и отговори

Прехвърляне на друг адрес

Мнениеот yancho » Пон Яну 09, 2012 3:57 pm

Здравейте,

Предстои ми преместване на нов адрес. В момента съм на безсрочен договор. Искам да си преместя на новия адрес и едновременно с това да сключа 18 месечния договор който ме освобождава от такса включване.
...Но се оказва, че аз като дългогодишен ваш клиент трябва да си заплатя тази такса от 30лв. която била за прехвърляне и нямала нищо общо с такса включване. Според мен е некоректно да заплащам такса след като съм вече ваш клиент, а ако бях нов нямаше да се наложи. Вие как мислите?
yancho

Re: Прехвърляне на друг адрес

Мнениеот veronime » Пон Яну 09, 2012 6:01 pm

yancho написа:Здравейте,

Предстои ми преместване на нов адрес. В момента съм на безсрочен договор. Искам да си преместя на новия адрес и едновременно с това да сключа 18 месечния договор който ме освобождава от такса включване.
...Но се оказва, че аз като дългогодишен ваш клиент трябва да си заплатя тази такса от 30лв. която била за прехвърляне и нямала нищо общо с такса включване. Според мен е некоректно да заплащам такса след като съм вече ваш клиент, а ако бях нов нямаше да се наложи. Вие как мислите?

Здравейте,

Преместването на нов адрес е услуга, която Cooolbox предлага на своите клиенти при наличие на техническа възможност и
при обявена цена за тази услуга. Установените правила при преместване са еднакво валидни за всички наши абонати, независимо от срока на техния договор.
Аватар
veronime

Мнениеот VanCool » Пет Май 11, 2012 2:21 pm

И аз имам въпрос - има един човек, който иска да си пусне НЕТ,ТВ и Телефонче, но хората са на квартира.
Имат готовност да подпишат договор за 1.6м., но ако се преместят някъде, където Кууулбокс нямат покритие ще може ли с двумесечно предизвестие да се прекрати договора?Безсрочен хората НЕ ги устройва, щото трябва да се платят 4 вноски наведнъж, за да се избегне таксата за включване.Какво може да се направи с тези хора?
Казвайте да знам, какво да им кажа или да ги пращам в М-тел?
Аватар
VanCool

Мнениеот cordier » Пет Май 11, 2012 4:37 pm

VanCool написа:И аз имам въпрос - има един човек, който иска да си пусне НЕТ,ТВ и Телефонче, но хората са на квартира.
Имат готовност да подпишат договор за 1.6м., но ако се преместят някъде, където Кууулбокс нямат покритие ще може ли с двумесечно предизвестие да се прекрати договора?Безсрочен хората НЕ ги устройва, щото трябва да се платят 4 вноски наведнъж, за да се избегне таксата за включване.Какво може да се направи с тези хора?
Казвайте да знам, какво да им кажа или да ги пращам в М-тел?

Когато някой пожелае преместване на адрес, щом е в срочен договор то трябва да бъде в рамките на COOOLBOX покритие. Иначе няма как да се прекрати. Има вариант единствено да се прехвърли на друго лице, което би искало да ползва услугата (нов наемател напр.).
Това с Мтел не го разбрах - да не би там като ти е срочен договора и искаш да се преместиш извън покритие - те изпращат със заря и подаръци? :D
Само уточнение - предизвестията от януари т.г. са вече едномесечни!
cordier

Мнениеот VanCool » Пет Май 11, 2012 4:56 pm

Не разбрах, ако човека, който е НОВ клиент подпише срочен договор за 1.6м. може ли да си прекрати договора с едномесечно предизвестие или не може? Питам щото има голяма двусмислица в поста ти .В началото казваш, че срочен договор НЕ може да се прекрати, а само да се прехвърли на друго лице, а в края говориш, че предизвестията станали едномесечни.
Та може ли срочен договор да се прекрати с предизвестие или НЕ може?
Колкото до М-тел хората там работят много по-бързо от вас...вече са покрили Тракия и Кючука.
С тия темпове, с които се разширявате скоро всички конкуренти ще ви задминат :idea:
Интернета при тях е по-евтин и по-бърз!
Човека може и само нет да си пусне, ако вие не го привлечете.
М-тел са мошеници и затова искам човека да си бъде при нас.
Аватар
VanCool

Мнениеот cordier » Пет Май 11, 2012 7:22 pm

VanCool написа:Не разбрах, ако човека, който е НОВ клиент подпише срочен договор за 1.6м. може ли да си прекрати договора с едномесечно предизвестие или не може? Питам щото има голяма двусмислица в поста ти .В началото казваш, че срочен договор НЕ може да се прекрати, а само да се прехвърли на друго лице, а в края говориш, че предизвестията станали едномесечни.
Та може ли срочен договор да се прекрати с предизвестие или НЕ може?
Колкото до М-тел хората там работят много по-бързо от вас...вече са покрили Тракия и Кючука.
С тия темпове, с които се разширявате скоро всички конкуренти ще ви задминат :idea:
Интернета при тях е по-евтин и по-бърз!
Човека може и само нет да си пусне, ако вие не го привлечете.
М-тел са мошеници и затова искам човека да си бъде при нас.

OK, казвам го точно: при 18-месечен договор, клиента може да го прекрати с едномесечно предизвестие, НО таксите до края на срока на договора остават дължими! Това да се прехвърли на друго лице е опция и НЕ Е свързано с ПРЕКРАТЯВАНЕ на договора. Посочих го само като алтернатива.
Не считам обаче за съвсем вярно, че интернета им бил по-евтин и по-бърз. Да, имат по-ниски ценови оферти, някои от плановете им, не всички, но като цяло скоростите са очевидно по-ниски ;)
Да не отплесваме темата - отговора на въпроса е - щом се сключва срочен договор, то той се спазва, иначе какъв е смисъла да се сключва? Затова и ако бъде прекратен с предизвестие от клиента, месечните таксите за целия период на договора остават дължими. Така е при всички оператори, а Мтел въобще не е изключение, т.е. не виждам каква е разликата дали ще сключи срочен договор с нас или с който и да е от конкуренцията - ако иска да се премести извън покритие, правилата са едни и същи. Много по-просто е да сключи безсрочен договор, щом се опасява от подобни ситуации.
cordier

Мнениеот paff40 » Пет Май 11, 2012 7:30 pm

Ти ако ги пратиш при М-тел хубава услуга ще направиш, ама на Мтелците :rofl:
paff40

Мнениеот VanCool » Пет Май 11, 2012 9:12 pm

А-ха така значи - срочния договор може да се прекрати с едномесечно предизвестие, АМА човека продължава да си плаща като поп за услуга, която вече НЕ ползва :idea: :?:
Ей тия срочни договори, които карат човека да се чувства като роб трябва да се забранят със закон :idea:
Относно безсрочните договори - тоя човек как да изкара 120 лв да ви плати кеш...не всеки парите го удрят през кръста.
Е баси... искате да ви се плати за 4м. предварително...вие замисляте ли се въобще днешно време хората как смогват да си платят сметките, че искате да ви се платят 4 вноски на куп?!
Аватар
VanCool

Мнениеот popopov » Пет Май 11, 2012 9:58 pm

При всички е така, мобилни оператори, интернет доставчици и т.н. Прати ги при Мегалан, дълго ще те благославят, като се има в предвид тарифата им за безсрочен договор.
Аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца....
popopov

Мнениеот cordier » Пет Май 11, 2012 10:57 pm

VanCool написа:А-ха така значи - срочния договор може да се прекрати с едномесечно предизвестие, АМА човека продължава да си плаща като поп за услуга, която вече НЕ ползва :idea: :?:

Мне, "човека" плаща за неспазване условието на договора, а именно задължението, под което сам се е подписал, че ще бъде клиент през тези 18 месеца. Покажи ми един договор, при чието неспазване няма наказателни клаузи :-|
VanCool написа:Е баси... искате да ви се плати за 4м. предварително...вие замисляте ли се въобще днешно време хората как смогват да си платят сметките, че искате да ви се платят 4 вноски на куп?!

Това е само едната алтернатива :!: Също така е възможно просто да се заплати инсталационната такса. Съществуват и редица промоции, от които също може да възползва и стария и новия клиент. Така че облекчения има, а качеството си заслужава, в това мисля спор няма. Въпрос на личен избор е вече дали да е безсрочен или 18-месечен - според очакванията за постоянното жилище или други съображения.
cordier

Следваща

Назад към FAQ