IP TV over WI-Fi, Възможно ли е?

въпроси и отговори

IP TV over WI-Fi, Възможно ли е?

Мнениеот switch » Сря Апр 13, 2011 8:19 pm

Здравейте, отскоро ползвам услугата DUO STANDARD, но ми се иска да си пусна и предлаганата от вас телевизия. Проблемът е, че нямам прекаран LAN кабел до помещението с телевизора. Имам прекаран единствено коаксиален такъв (в момента съм към булсатком). По въпросният коаксиален кабел прекарвам сигнала от едната стая в другата като използвам ВЧ - ят модулатор на сателитния приемник. До колкото разбрах вашият телевизионен приемник няма такъв модул. Въпросът ми е дали не може чрез два безжични рутера, конфигурирани в режим Bridge да се прехвърли сигнала от медиа-та (например) до телевизионният приемник, който ще бъде в съседната стая (разстояние 6 м максимум).
Ако може моля посъветвайте ме за марки на рутери подходящи за целта.
Изключително важно е за мен да не пускам наново допълнителни кабели, защото апартамента е след основен ремонт.
Ако този вариант не е подходящ си мисля за евентуална покупка на някакъв вид ВЧ модулатор, но не съм сигурен за качеството на сигнала и дали въобще аудио сигнала, приеман от антеният вход на телевизора ще бъде стерео (самият телевизор е стерео). Ако знаете подходящи модели и марки модулатори моля споделете.
switch

Re: IP TV over WI-Fi, Възможно ли е?

Мнениеот bkambarev » Сря Апр 13, 2011 10:45 pm

switch написа:Здравейте, отскоро ползвам услугата DUO STANDARD, но ми се иска да си пусна и предлаганата от вас телевизия. Проблемът е, че нямам прекаран LAN кабел до помещението с телевизора. Имам прекаран единствено коаксиален такъв (в момента съм към булсатком). По въпросният коаксиален кабел прекарвам сигнала от едната стая в другата като използвам ВЧ - ят модулатор на сателитния приемник. До колкото разбрах вашият телевизионен приемник няма такъв модул. Въпросът ми е дали не може чрез два безжични рутера, конфигурирани в режим Bridge да се прехвърли сигнала от медиа-та (например) до телевизионният приемник, който ще бъде в съседната стая (разстояние 6 м максимум).
Ако може моля посъветвайте ме за марки на рутери подходящи за целта.
Изключително важно е за мен да не пускам наново допълнителни кабели, защото апартамента е след основен ремонт.
Ако този вариант не е подходящ си мисля за евентуална покупка на някакъв вид ВЧ модулатор, но не съм сигурен за качеството на сигнала и дали въобще аудио сигнала, приеман от антеният вход на телевизора ще бъде стерео (самият телевизор е стерео). Ако знаете подходящи модели и марки модулатори моля споделете.

С WiFi неможе да се гледа телевизията. През WiFi неможе да мине мултикастинг стрийма. :(
Изображение
За всичко има отговор в http://www.Google.com !!
Аватар
bkambarev

Мнениеот plameni » Чет Апр 14, 2011 12:27 am

bkambarev написа:С WiFi неможе да се гледа телевизията. През WiFi неможе да мине мултикастинг стрийма. :(

Тия пък казват, че с техните устройства можело . . .

Изображение
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот hun » Чет Апр 14, 2011 9:13 am

Аз съм си мислел за нещо, което е произведено специално с тази цел:
http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=273&group3=&group4=&article=5823&content=products_details.php
http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=273&group3=&group4=&article=6510&content=products_details.php
http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=273&group3=&group4=&article=282&content=products_details.php

Иначе съм тествал RF <--> AV конвертори, които работят, преобразуват успешно сигнала на STB, цената им е 20 лева, но в случая на колегата не са използваеми, защото няма как да сменя каналите.
hun

Мнениеот plameni » Чет Апр 14, 2011 12:08 pm

hun написа:Иначе съм тествал RF <--> AV конвертори, които работят, преобразуват успешно сигнала на STB, цената им е 20 лева, но в случая на колегата не са използваеми, защото няма как да сменя каналите.

. . . и качеството на изображение ще е значително по-ниско в сравнение с някой от останалите четири варианта на директно свързване с телевизора:
HDMI, YPrPb, RGB или S-Video

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот hun » Чет Апр 14, 2011 12:43 pm

Абсолютно. Това го използваме за стари телевизори (кинескопи), които нямат нищо друго освен антенен вход и клиентът не желае да сменя телевизора.
hun

Мнениеот plameni » Чет Апр 14, 2011 1:43 pm

Видях, че Netgear имат адаптер Coax <--> Ethernet.

Изображение

Може би нещо такова ще свърши работа в конкретния случай?

Или другия вариант - Ethernet over power line адаптер.
Изображение
Изображение

Аватар
plameni

Мнениеот bkambarev » Чет Апр 14, 2011 1:51 pm

plameni написа:Видях, че Netgear имат адаптер Coax <--> Ethernet.

Това е да пуснеш ТВ канал по етернет и то няма да свърши работа.

plameni написа:Или другия вариант - Ethernet over power line адаптер.

Е втория вариан е да захраниш устройствата посредством Етернет кабела.

Т.е не става за да екстенднеш STB или да прехвърлиш мултикастинга.
Изображение
За всичко има отговор в http://www.Google.com !!
Аватар
bkambarev

Мнениеот hun » Чет Апр 14, 2011 2:15 pm

Май най-удачният вариант остава Аудио/Видео Wireless Сендер. Няма смисъл да се търсят решения по коаксиален кабел или електричество.
Там обаче възниква проблема със заетостта на каналите. Този, който го гледах е на 2.4 Ghz и ако има рутери наоколо може да стане мазало.
hun

Мнениеот plameni » Чет Апр 14, 2011 3:27 pm

bkambarev написа:
plameni написа:Видях, че Netgear имат адаптер Coax <--> Ethernet.

Това е да пуснеш ТВ канал по етернет и то няма да свърши работа.

Не си чел внимателно:
Вариант 1: Не пускаш ТВ по Еthernet, а Еthernet по коаксиален кабел, а след това отново го връщаш към UTP-кабел.

bkambarev написа:Е втория вариан е да захраниш устройствата посредством Етернет кабела.

Вариант 2: Не захранваш устройства по UTP, а прехвърляш Ethernet да минава през електрическата мрежа.

Точно този модел може и да не свърши работа, но я виж тук:
Ethernet Extender Over Coaxial Cable

В спецификациите ясно пише:
Multicast Applications: Support IGMPv1/v2 snooping

Или тук: HomePNA 3.1 over Coax Gigabit Ethernet Bridge
- Sophisticated L2/L3 mechanism to fulfill multicast, uni-cast and best effort scenario

Това което казвам, а ти може би не ме разбра е, че съществуват решения да се използват положени коаксиални кабели или дори домашната електрическа мрежа за пренос на сигнала.

hun написа:Май най-удачният вариант остава Аудио/Видео Wireless Сендер. Няма смисъл да се търсят решения по коаксиален кабел или електричество.

Дали има смисъл, решава този, който знае колко му е струвал ремонта :-)

Аватар
plameni

Следваща

Назад към FAQ