IP TV over WI-Fi, Възможно ли е?

въпроси и отговори

Re: IP TV over WI-Fi, Възможно ли е?

Мнениеот switch » Пон Окт 10, 2011 10:41 pm

Доколкото разбирам проблема на варианта с 2 рутера в режим бридж е скоростта им, която е прекалено малка за да се прехвърли мултикаст-а. Поправете ме, ако греша. Ами от неотдавна има т.нар N стандарт при wireless комуникациите, който може да предостави скорост от порядъка на 600Mbps, http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11n-2009.
Ако наистина скоростта е проблема, тази скорост може да реши проблема. М/у другото някой знае ли каква е скоростта на предаване на информацията към ТВ приемника? :?
switch

Мнениеот plameni » Нед Окт 16, 2011 6:38 pm

switch написа: М/у другото някой знае ли каква е скоростта на предаване на информацията към ТВ приемника? :?

Гледам , че Вестител са сред мултикаст получателите, така че едва ли е по-различна от описаното тук:

bTV, MPEG2 6 Mbps CBR, MPEG1 L2 192 kbps
BNT 1, MPEG2 6 Mbps CBR, MPEG1 L2 192 kbps
Nova TV, MPEG2 6 Mbps CBR, MPEG1 L2 192 kbps
. . .
Planeta HD, H.264/MPEG-4 AVC 11 Mbps CBR, MPEG1 L2 256 kbps

и т.н.
Ooops! Did my sarcasm hurts your feelings?

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот switch » Вто Окт 18, 2011 10:49 pm

Признавам, че не съм вещ в начина на предаване на IPTV, така че спокойно може да ръсна някоя глупост. Поправяйте ме където съм сбъркал.
До колкото разбирам от списъка с каналите част от тях се излъчват на групи, т.е бтв, бтв екшън.......ринг.бг от ip:224.156.69.20:5000. Значи ако искам да гледам бтв примерно ще трябва да приемам стриима от всичките 5 канала, които се стриимват, т.е 5 канала по 6Мб/с - 30Мб/с. До колкото знам стандартен рутер, който работи в стандартите b/g не може да се справи с този трафик, но такъв рутер, който работи в N стандарта теоретично би могъл да прехвърли трафика.
Пак казвам, че не ми е особено ясна IP телевизията (по специално мултикаста), така че ще се радвам ако коментирате и поправяте.
Все пак главната цел ми е да не опъвам кабели, защото наистина нямам възможност.
Готов съм да инвесатирам в 2 N рутера и с тях да прехвърлям сигнала.
switch

Мнениеот hun » Сря Окт 19, 2011 8:52 am

Четеш стрийма на този канал, който гледаш. Не се сумират. Нужната скорост е в размера (bandwith) на стрийма който се гледа в момента. Условие е обаче, рутерите да са multicast независимо дали са G или N. BTW отдавна ме сърбят ръцете за два linksys E2500. При положение че е dual band незнам дали мултикаста не може да се пусне по 5-те GHz, а access point-a по 2,4. Без тест просто няма да стане.
hun

Мнениеот switch » Сря Окт 19, 2011 8:28 pm

Виждам, че тоя рутер е близо 200 лв :o . Дали няма по - човешко решение, при положение, че ще ги ползвам единствено за прехвърляне на стриима. Иначе за нета си имам отделен AP.
switch

Мнениеот plameni » Сря Окт 19, 2011 10:16 pm

switch написа:Виждам, че тоя рутер е близо 200 лв :o . Дали няма по - човешко решение, при положение, че ще ги ползвам единствено за прехвърляне на стриима. Иначе за нета си имам отделен AP.

Има на предната страница, но не е "по въздуха". За 120 лв ще можеш да ползваш електрическата инсталация като преносна среда.

За всяко явление може да се намери логично, просто и напълно погрешно обяснение...
Аватар
plameni

Мнениеот switch » Пет Окт 21, 2011 8:55 pm

Днес ходих до офис на Coolbox и попитах дали има проблем да се пусне телевизията по powerline. Служителката не можа да ми отговори и се обади по телефона на някой компетентен, та поговорих с човека и той обясни че са правили такива изпълнения, ама имало вероятност отвреме на време да засича картината. Иначе ставало. Смятам да пробвам, като взема 2 устройства, с уговорката ако не става да ги върна. Някой знае ли читав магазин в Пловдив, където да предлагат такива PowerLine адаптери?
switch

Мнениеот switch » Нед Окт 23, 2011 7:04 pm

Видях в ПИК компютър има голям избор на такива устройства. Харесах един модел - http://pic.bg/komponenti/d-link/drugi/mrejovo-u-vo-d-link-dhp-307av-powerline-kit и утре ще отида на място да проверя как седят нещата и по - точно дали може да върна комплекта, ако не върши работа. Иначе като гледам спецификациите на тези джаджи би трябвало да свършат работа. :?:
switch

Мнениеот plameni » Нед Окт 23, 2011 7:26 pm

switch написа: . . . като гледам спецификациите на тези джаджи би трябвало да свършат работа. :?:

Малко ме съмнява точно това устройство. Никъде не видях изрично да пише за поддръжка на multicast

Аватар
plameni

Мнениеот switch » Нед Окт 23, 2011 10:32 pm

Ми надявам се да стане. Като отида утре на място ще ги питам как седят нещата с мултикаста.
switch

ПредишнаСледваща

Назад към FAQ