Питане

въпроси и отговори

Питане

Мнениеот VanCool » Чет Юли 15, 2010 2:22 pm

Ако правилно разбирам:
Ползва се само едно от многото оптични влакна в магистралния кабел.
Изображение

В някоя от разпределителните кутии, където е развита част от магистралния кабел се прави т.нар. сплайсване на влакното с оптичен пач-кабел и това тънко 2-3 мм кабелче стига до дома
Изображение

Интересува ме до Кичука бул."Стефан Стамболов 54" през колко суича минава влакното за да си направя сметка
за латентността на връзката и какво точно ще стигне до дома ми.
Аватар
VanCool

Re: Питане

Мнениеот sloter » Чет Юли 15, 2010 5:58 pm

Влакното е директно от наш технически център до теб. Правят се няколко "спайс"-а по пътя , но то си е директно (без пасивни разделители или други споделяния, както в PON например). След това влакното се закача на Access switch на управляем порт и тук се терминира оптиката. После по веригата има Aggregation switch , който агрегира определен брой Access switch-ове.
След това всички Aggregation switch-ове се агрегират от Core switch след който се достъпва директно националния гръбнак на мрежата на ITD Network, а от там всички останали доставчици.
Ако нещо не е останало ясно питай ще се опитаме да отговорим :)
Аватар
sloter

Мнениеот VanCool » Чет Юли 15, 2010 6:18 pm

Благодаря за отговора!

Като се обадя в какъв срок се изпълнява заявката?

И предвиждат ли се в скоро време да се вдигат скоростите?
Аватар
VanCool

Мнениеот sloter » Пон Юли 19, 2010 11:05 am

Няма ясна схема за вдигане на скоростите. Те са абсолютно реални и постижими и за момента не виждаме нужда от промяна, ако такава изникне ще я направим и ще ви уведомим. За включването се обади на отдел обслужване на клинети на 070045045 и след подаване на заявката ще можем да ви кажем кога ще стане инсталацията (стига да сте късметлия и да попадате в зоната на покритие естествено )
Аватар
sloter

Мнениеот VanCool » Пон Юли 19, 2010 8:47 pm

Естествено, че съм късметлия - "Кичука" бул. "Стефан Стамболов"! 8-)
Аватар
VanCool

Мнениеот agenta » Чет Сеп 09, 2010 11:08 pm

Днес подадох заявка за пускане на телевизия CooolTV към пакета ми Duo Standart, искам да попитам кога ще ми бъде насрочена инсталацията на услугата, защото Булсатком вече ми отрязаха и свободните канали и нямам никаква телевизия!

Не съм им плащал този месец и до сега гледах от свободните канали, но тази вечер спряха и тях!
Предполагам, че ще бъде по-лесно инсталирането на услугата CooolTV, при положение, че вече съм абонат!

П.С. А и също така от 02.09.2010г. имам писмо в електронната поща от съпорта, че ще ме посети техник, за да ми смени АТА-устройството /понеже когато е свързано последователно прави проблеми на интернета, а когато е паралелно го изпозвам само за телефона и не влияе на интернета/, но като дойдат за телевизията, дано сменят и него.
Аватар
agenta

Мнениеот sloter » Пет Сеп 10, 2010 10:22 am

Ще сменят всичко скоро :)
Ако искаш подобна информация моля, обяждай се на 070045045.
Аватар
sloter

Мнениеот vttv » Пет Сеп 10, 2010 4:13 pm

Moga li da popitam, preobrazuvatelq ot opritkata kum Ethernet standart e sus standart 10/100Mbps, toest nali ne moje da vdigne pove4e ot 100 -150Mbps?

Kato imam CooolTV znachi li 4e skorosta na I-neta 6te spada vinagi, kogato gledam TV (pri poljenie 4e lokalnata mi e 100Mbps a na kanal sepada mejdu 6-9Mbps rate)?

Vuzmojno lie da bude smenen s stadnart 100/1000 i ako da ednokratna li e taksta ili se vdiga cqlata mesechna smetka?
Аватар
vttv

Мнениеот agenta » Пет Сеп 10, 2010 4:35 pm

sloter написа:Ще сменят всичко скоро :)
Ако искаш подобна информация моля, обяждай се на 070045045.

Добре, ще знам в бъдеще! ;)

П.С. Вече имам най-добрата телевизия CooolTV! Благодаря отново на екипа на Cooolbox! :)
Аватар
agenta

Мнениеот sloter » Пон Сеп 13, 2010 8:35 am

vttv - или пиши на БГ във форума, или не пиши изобщо ! Ако не можеш се обаждай на съпорта по телефона и ги питай каквото имаш. Последно предупреждение !

А за върпоса ти - Да, така е. Максималната скорост е 100Mbps която може да направиш в локалната мрежа за Cooolbox (която е почти 1/4 от целия БГ трафик) и ако гледаш телевизия, тя става равна на 100 минус каналите които се гледат. За нормални Standard Definition канали това са м/у 3 и 5 Mbps, а за High Definition са около 10 Mbps. Ако имаш няколко телевизора и не гледат един и същ канал се сумира сумата от каналите и се вади от 100.

Хора осъзнайте се с тези скорости вече :)

П.С: vttn ако не пишеш на БГ изобщо не си прави труда да ми отговаряш (ако ще го правиш де )
:lol:
Аватар
sloter

Следваща

Назад към FAQ